Kdo je to?
Kdo je Martin Finger? Životopis Martin Finger, osobnosti, slavný člověk z kategorie herectví

Martin Finger

Kdo je Martin Finger? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, herectví

Martin Finger je český divadelní, filmový a seriálový herec. Finger se narodil v Šumperku, kde po základní škole maturoval na místním gymnáziu. Po gymnáziu studoval herectví na pražské DAMU, kterou dokončil v roce 1997. Během studií v sezóně 1996-1997 patřil k souboru Národního divadla, kdy vytvořil role v sedmi inscenacích. Po úspěšných studiích se stal členem Činoherního studia v Ústí nad Labem, kde působil až do roku 2004. Ztvárnil zde řadu rolí v divadelních inscenacích jako Ženitba (Žvanikin), Élektra (Orestes), Sen noci svatojánské (Demetrius), Hamlet (Horacius) a další. Následně přestoupil do pražského Divadla Komedie. V tomto divadle hrával v letech 2002-2012, kde si zahrál v inscenacích Proměna (Řehoř Samsa), Světanápravce, Proces (Josef K.), Petrolejové lampy (Jenda), Podzemní blues (Rozhněvaný muž) a další. Za své role z inscenací Světanáprave a Proces obdržel Finger divadelní Cenu Alfréda Radoka v roce 2006 a 2007. Roku 2012 přijal nabídku pražského Činoherního klubu. Zde si zahrál v inscenacích Klíčovou dírkou (Dr. Prentice), Ujetá ruka (Mervyn), Ptákovina (Ředitel), aj. Doposud také hostoval v Divadle Viola, v Dejvickém divadle, v Divadle Na Vinohradech, v Divadle v Řeznické, v Divadle Na Zábradlí.
Známý je též jeho hlas v rozhlasových hrách Neznámá ze Seiny, Anarchista, Zaklínač nebo Vojcek. Hra Vojcek obdržela mezinárodní ocenění Prix Marulić.
Finger debutoval ve filmu Milenci a vrazi z roku 2004. Od té doby ztvárnil role ve skoro třech desítkách filmů. Zahrál si v úspěšných snímcích jako Poslední vlak (2006), Václav (2007), Pouta (2009), Krásno (2014), v trilogii Zahradnictví z roku 2007 (Rodinný přítel, Nápadník, Dezertér), Toman (2018), Prvok, Šampón, Tečka a Karel (2021) a Slovo (2022). Za roli ve filmu Krásno obdržel Cenu české filmové kritiky a za hlavní mužskou roli ve filmu Slovo obdržel Cenu Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary.
Finger je známý také z televizních seriálů Ulice, Kriminálka Anděl, České století (2013), Nevinné lži (2013-2014), Spravedlnost, Nádraží, Bohéma (2017), Princip slasti, Linka (2019), Herec (2020), Božena (2021) nebo Devadesátky (2022).
Martin Finger byl ženatý s herečkou Monikou Fingerovou, se kterou měl dvě dcery (Anežka a Rozárka). Manželství však skončilo rozvodem. Poté začal randit s herečkou Barborou Vráblíkovou, s níž má syna.Kdo je Martin Finger? Životopis Martin Finger, osobnosti, slavný člověk z kategorie herectví

Základní údaje o osobě Martin Finger

Národnost: česká
Datum narození: 16. 12. 1970
Místo narození: Šumperk, Československo

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Martin Finger s dalšími osobami na různých sociálních sítích, jako jsou Facebook, Twitter (síť X), Pinterest, Reddit a další.

 Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu  

Víte co je Tempura? Znáte termín Panaricium? Rozumíte pojmu Flattr? Víte, co je to Benefit?

Klíčová slova: lexikon, kde se narodil Martin Finger?, biografie, narození, datum narození, wikipedie, kdy se narodil Martin Finger?, wiki, zajímavosti, životopis, národnost, osobnosti, Martin Finger, kdo je Martin Finger?, Martin Finger, herectví

Pojem Martin Finger je v kategorii Herectví, ilustrační obrázek

Odkazy na jiné online zdroje a weby

Najít heslo Martin Finger ve fulltextu vyhledávače Info.com

Zkusit najít slovo Martin Finger ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít pojem Martin Finger ve Wikislovníku

Zkusit najít frázi Martin Finger v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Hledat pojem Martin Finger ve Wikipedii

Dál můžete zkusit hledat slovo Martin Finger například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v Google překladači, ve videích na Youtube, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v Lingea slovnících.

Další osobnosti, lidé, pojmy, významy slov, hesla, výrazy

Biografie, životopis, kdo je to Martin Finger?

Na stránce jste se mohli dozvědět: Kdo je to Martin Finger? Kdy se narodil Martin Finger? Kde se narodil Martin Finger? Martin Finger se nachází v kategorii Herectví

Kategorie herectví, kluk herec, martin Finger, ilustrační obrázek

Napsáno redaktory Superia.cz. Přes veškerou snahu je možné, že v text bude obsahovat chyby. Předem se za ně omlouváme. Doufáme, že chápete, že není v našich silách provádět pravidelnou aktualizaci všech pojmů. Pokuste se vyhledat informace osobnost, osobu, člověka Martin Finger například v projektu Wikipedia, kde můžete najít delší text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Martin Finger i v jiné kategorii než je herectví.