Kdo je to?
Kdo je Martin Finger? Životopis Martin Finger, osobnosti, slavný člověk z kategorie herectví

Kdo je Martin Finger?

Kdo je Martin Finger? Životopis, informace, biografie, herectví

Martin Finger je český divadelní, filmový a seriálový herec. Finger se narodil v Šumperku, kde po základní škole maturoval na místním gymnáziu. Po gymnáziu studoval herectví na pražské DAMU, kterou dokončil v roce 1997. Během studií v sezóně 1996-1997 patřil k souboru Národního divadla, kdy vytvořil role v sedmi inscenacích. Po úspěšných studiích se stal členem Činoherního studia v Ústí nad Labem, kde působil až do roku 2004. Ztvárnil zde řadu rolí v divadelních inscenacích jako Ženitba (Žvanikin), Élektra (Orestes), Sen noci svatojánské (Demetrius), Hamlet (Horacius) a další. Následně přestoupil do pražského Divadla Komedie. V tomto divadle hrával v letech 2002-2012, kde si zahrál v inscenacích Proměna (Řehoř Samsa), Světanápravce, Proces (Josef K.), Petrolejové lampy (Jenda), Podzemní blues (Rozhněvaný muž) a další. Za své role z inscenací Světanáprave a Proces obdržel Finger divadelní Cenu Alfréda Radoka v roce 2006 a 2007. Roku 2012 přijal nabídku pražského Činoherního klubu. Zde si zahrál v inscenacích Klíčovou dírkou (Dr. Prentice), Ujetá ruka (Mervyn), Ptákovina (Ředitel), aj. Doposud také hostoval v Divadle Viola, v Dejvickém divadle, v Divadle Na Vinohradech, v Divadle v Řeznické, v Divadle Na Zábradlí.
Známý je též jeho hlas v rozhlasových hrách Neznámá ze Seiny, Anarchista, Zaklínač nebo Vojcek. Hra Vojcek obdržela mezinárodní ocenění Prix Marulić.
Finger debutoval ve filmu Milenci a vrazi z roku 2004. Od té doby ztvárnil role ve skoro třech desítkách filmů. Zahrál si v úspěšných snímcích jako Poslední vlak (2006), Václav (2007), Pouta (2009), Krásno (2014), v trilogii Zahradnictví z roku 2007 (Rodinný přítel, Nápadník, Dezertér), Toman (2018), Prvok, Šampón, Tečka a Karel (2021) a Slovo (2022). Za roli ve filmu Krásno obdržel Cenu české filmové kritiky a za hlavní mužskou roli ve filmu Slovo obdržel Cenu Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary.
Finger je známý také z televizních seriálů Ulice, Kriminálka Anděl, České století (2013), Nevinné lži (2013-2014), Spravedlnost, Nádraží, Bohéma (2017), Princip slasti, Linka (2019), Herec (2020), Božena (2021) nebo Devadesátky (2022).
Martin Finger byl ženatý s herečkou Monikou Fingerovou, se kterou měl dvě dcery (Anežka a Rozárka). Manželství však skončilo rozvodem. Poté začal randit s herečkou Barborou Vráblíkovou, s níž má syna.Kdo je Martin Finger? Životopis Martin Finger, osobnosti, slavný člověk z kategorie herectví

Základní údaje o osobě Martin Finger

Národnost: česká
Datum narození: 16. 12. 1970
Místo narození: Šumperk, Československo

Zaujala vás biografie osobnosti Martin Finger? Potom se podělte s blízkými na sociálních sítích Twitter, Facebook, Pinterest a Reddit.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku 

Víte co je Travarica? Vzpomněli byste si co označuje výraz Krevní plazma? Rozumíte pojmu Fukar? Znáte termín Praganda?

Klíčová slova: životopis, místo narození, lexikon, osobnost, wiki, kdy se narodil Martin Finger?, herectví, Martin Finger, wikipedie, osobnosti, kdo je Martin Finger?, narození, život, informace, vysvětlení, národnost

Pojem Martin Finger je v kategorii Herectví, ilustrační obrázek

Pro další informace o termínu Martin Finger zkuste tyto odkazy

Vyhledat termín Martin Finger ve vyhledávači Yahoo

Najít heslo Martin Finger ve Wikislovníku

Najít pojem Martin Finger ve Wikipedii

Hledejte bez špehování slovo Martin Finger ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Martin Finger ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Martin Finger například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v Google obrázcích nebo v Lingea slovnících.

Výběr náhodných osobností, odborných termínů, pojmů a hesel

Stručná biografie, resp. životopis osoby Martin Finger

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku Kdo je to Martin Finger? Kdy se narodil Martin Finger? Kde se narodil Martin Finger? Martin Finger je v kategorii Herectví

Text vytvořen pro server Superia.cz. Omlouváme se za možné chyby v textech. Litujem, že není v našich silách provádět pravidelně aktualizace všech textů. Zkuste hledat informace osobnost, osobu, člověka Martin Finger řekněme v internetové Wikipedii, kde můžete najít delší text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Martin Finger i v jiné kategorii než je herectví.