Kdo je to?
Kdo byl Rudolf Rokl? Životopis Rudolf Rokl, osobnosti, slavný člověk z kategorie hudba

Rudolf Rokl

Kdo byl Rudolf Rokl? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, hudba

Rudolf Rokl byl český hudebník, klavírista, skladatel a hudební aranžér.
Rudolf se narodil 16. prosince 1941 v Rychnově nad Kněžnou, a byl doslova zázračným dítětem. Na klavír se začal učit hrát ve čtyřech letech, v sedmi vydal svoji první gramofonovou desku a v témže roce vyhrál v Ostravě soutěž mladých klavíristů. V roce 1953 vystupoval na koncertě, kde si jej všiml profesor František Rauch a doporučil mu studium na konzervatoři (klavír, dirigování a skladbu). V roce 1958 poprvé vystoupil s Orchestrem Karla Vlacha. Potom vystupoval i v Laterně Magice, v Tanečním orchestru Československého rozhlasu, nebo také v jazzovém triu s kontrabasistou Luďkem Hulanem a bubeníkem Ivanem Dominikánem. K jeho největším pozitivům patřilo zejména to, že kromě populární hudby dokázal hrát i jazz, country nebo vážnou hudbu.
V roce 1958 se seznámil s Karlem Gottem, který tehdy svoji kariéru teprve začínal. Oba umělci se velmi spřátelili a spolupracovali až do Roklovy smrti. V 60. letech spolu odjeli do USA, kde vystupovali v Las Vegas, po návratu se Rokl stal již natrvalo součástí Orchestru Ladislava Štaidla. Působil v něm hlavně jako hudební aranžér a jako sólista. Kromě Karla Gotta spolupracoval ještě se zpěvačkou Jitkou Zelenkovou a houslistou Jiřím Svěceným. Za své umění získal titul zasloužilý umělec a také dostal in memoriam Čestné občanství Prahy 2. V jeho rodném Rychnově stojí jeho bysta před tamním gymnáziem.
Rudolf Rokl byl ženatý, jeho žena se jmenovala Jana Fassatiová a pocházela také z uměleckého prostředí. Z manželství se narodil syn Patrik, který je moderátorem v rozhlase a DJ.
Roklovým nepřítelem číslo jedna byl však alkohol, projevy přílišného alkoholismu se u něj začaly objevovat kolem 50. roku života, v nedožitých 55 letech zemřel na rakovinu hrtanu. Pohřben je na pražských Malvazinkách.Kdo byl Rudolf Rokl? Životopis Rudolf Rokl, osobnosti, slavný člověk z kategorie hudba

Hlavní data o osobě Rudolf Rokl

Národnost: česká
Datum narození: 16. 12. 1941
Místo narození: Rychnov nad Kněžnou
Datum úmrtí: 23. 9. 1997

Sdílejte tuto stránku s osobností Rudolf Rokl s přáteli na Twitteru, Redditu, Facebooku nebo jinde.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Znáte pojem Vodní dýmka? Víte co je Legislativa? Pamatujete si definici pojmu Benchmark? Vzpomněli byste si co označuje výraz CNG?

Klíčová slova: kdo je Rudolf Rokl?, biografie, hudba, wikipedie, datum narození, osobnosti, nežijící, lexikon, kdo to je, vysvětlení, zajímavosti, Rudolf Rokl, narození, kdy se narodil Rudolf Rokl?, Kdy zemřel Rudolf Rokl, národnost

Pojem Rudolf Rokl je v kategorii Hudba, ilustrační obrázek

Další informační zdroje

Hledat frázi Rudolf Rokl ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít pojem Rudolf Rokl ve vyhledávači Yahoo

Najít termín Rudolf Rokl ve Wikipedii

Zkusit najít Rudolf Rokl ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat videa s názvem Rudolf Rokl na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Rudolf Rokl například ve Wikipedii, v Lingea slovnících, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v Microsoft Bing nebo v projektu slovnik.cz.

Výběr z náhodných odborných pojmů, osobností, hesel, termínů

Biografie, životopis, kdo je to Rudolf Rokl?

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku Kdo byl Rudolf Rokl? Kdy se narodil Rudolf Rokl? Kde se narodil Rudolf Rokl? Kdy zemřel Rudolf Rokl? Rudolf Rokl patří do kategorie Hudba

Kategorie hudba, žlutá kytara, rudolf Rokl, ilustrační obrázek

Text byl sepsán pro server Superia.cz. Za uvedené informace neručíme. Přes veškerou pečlivost se mohou v textech objevit chybné údaje nebo pravopisné chyby. Chápejte, že nemáme prostředky na pravidelnou aktualizaci. Můžete se pokusit také najít informace osobnost, osobu, člověka Rudolf Rokl kupř. na stránkách projektu Wikipedia, kde naleznete nejspíše mnohem podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Rudolf Rokl i v jiné kategorii než je hudba.