Kdo je to?
Kdo je Robert Vano? Životopis Robert Vano, osobnosti, slavný člověk z kategorie umělci

Robert Vano

Kdo je Robert Vano? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, umělci

Robert Vano je slovenský fotograf žijící v Česku.
Narodil se na Slovensku do maďarské rodiny, již v roce 1967 však emigroval do Spojených států, kde dlouhodobě zůstal. Od začátku se začal pohybovat v módním průmyslu - například jako vizážista či kadeřník - tíhnul však k fotografii. Proslavily ho především módní fotografie, umělecky jsou významné jeho mužské akty. Spolupracoval s řadou celosvětově významných módních časopisů, mimo jiné Vogue nebo Cosmopolitan.
V 90. letech se vrátil do Prahy, kde začal působit nejen jako fotograf, ale nastoupil také do módního časopisu Elle, který vedl jako umělecký ředitel.
Jeho fotografická tvorba vyšla v řadě knižních publikací. Zřejmě nejvýznamnější je Platinová kolekce z roku 2009, která reagovala na největší Vanovu výstavu stejného názvu. Dále zmiňme ještě Robert Vano - Memories (2016) nebo Love You from Prague (1991). V roce 2015 vyšla kniha založená na jeho rozhovorech s novinářkou Soňou Lechnerovou, která rekapituluje Vanův život, ale také profesní cestu a odborné a umělecké názory.Kdo je Robert Vano? Životopis Robert Vano, osobnosti, slavný člověk z kategorie umělci

Základní informace o osobě Robert Vano

Národnost: slovenská
Datum narození: 5. května 1948
Místo narození: Nové zámky, Slovensko

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku kdo je Robert Vano? s kolegy, přáteli a partnery na Facebooku, Twitteru, Pinterestu, Redditu nebo na jiné sociální síti.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu      

Vzpomenete si na definici slova Malvice? Víte, co je to Persona? Vzpomněli byste si co znamená slovo ISO? Rozumíte pojmu Dron?

Klíčová slova: vysvětlení, popis, osobnosti, lexikon, Robert Vano, biografie, zajímavosti, Robert Vano, informace, život, datum narození, národnost, osobnost, kde se narodil Robert Vano?, kdo je Robert Vano?, umělci

Pojem Robert Vano je v kategorii Umělci, ilustrační obrázek

Více informací o slovu Robert Vano doporučujeme hledat v těchto zdrojích

Hledat termín Robert Vano ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Robert Vano ve Wikimedia Commons

Najít heslo Robert Vano na Google.cz

Najít slovo Robert Vano ve Wikislovníku

Hledat pojem Robert Vano ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Robert Vano například ve videích na Youtube, v projektu slovnik.cz, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v evropském vyhledávači Qwant nebo v Google překladači.

Víte co znamenají tato slova, hesla, osobnosti, odborné termíny a pojmy?

Biografie, životopis, kdo je to Robert Vano?

Nyní již víte Kdo je to Robert Vano? Kdy se narodil Robert Vano? Kde se narodil Robert Vano? Robert Vano je v sekci Umělci

Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz. Provozovatel neručí za aktuálnost a přesnost informací v textech. Nemáme prostředky na pravidelnou aktualizace textů. Můžete se pokusit také najít informace osobnost, osobu, člověka Robert Vano řekněme třeba v projektu Wikipedia.cz, kde naleznete komplexní text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Robert Vano i v jiné kategorii než je umělci.