Kdo je to?
Kdo je to Alžběta II? Životopis Alžběta II, lidé, osobnosti z panovníci

Kdo je to Alžběta II?

Kdo je to Alžběta II? Stručný životopis

Alžběta II. je známá jako vládnoucí královna Spojeného království Velké Británie a Severního Irska. Zároveň je hlavou státu pro dalších 15 zemí Commonwealthu mezi které patří např. Austrálie, Nový Zéland nebo Kanada. Alžběta II, celým jménem Elizabeth Alexandra Mary pochází z Windsorské dynastie. Její korunovace proběhla po smrti otce Jiřího VI. dne 6. února 1952. Jedná se o nejdéle vládnoucího panovníka v dějinách Velké Británie a o jednoho z nejdéle vládnoucího panovníka v historii vůbec. Alžběta II je matkou čtyř dětí, z nichž nejstarší Charles je následníkem trůnu.Kdo je to Alžběta II? Životopis Alžběta II, lidé, osobnosti z panovníci

Základní informace o osobě Alžběta II

Národnost: Anglická
Datum narození: 21. dubna 1926
Místo narození: Londýn, Spojené království

Líbí se stručný životopis s osobou Alžběta II? Pak se podělte s vašimi kamarády na Facebooku, Twitteru, Pinterestu, Redditu nebo na jiné sociální síti.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Víte co je Biologický pas? Víte, co je to NASA? Rozumíte pojmu Appeasement? Rozumíte pojmu Asimilace?

Klíčová slova: heslo, význam, odborný výraz, popis, synonymum, wiki, přesný výraz, termín, informace, etymologie, definice, lexikon, slovo, pojem, co je to Alžběta II?, původ slova

Pojem Alžběta II je v kategorii Panovníci, ilustrační obrázek

Hledejte pojem Alžběta II v následujících vyhledávačích

Hledat pojem Alžběta II ve vyhledávači Yandex

Najít pojem Alžběta II ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít frázi Alžběta II ve Wikislovníku

Najít výraz Alžběta II v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Dál můžete zkusit hledat slovo Alžběta II například v evropském vyhledávači Qwant, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve videích na Youtube, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Náhodných výběr z osobností, slov odborných termínů, pojmů a hesel

Životopis, kdo je Alžběta II? Stručná biografie

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku: Kdo je to Alžběta II? Kdo to byl Alžběta II? Kdy se narodil Alžběta II? Kde se narodil Alžběta II? Alžběta II je v sekci panovníci. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz Neručíme za pravdivost uvedených informací. Nemáme možnost soustavné aktualizace všech textů. Zkuste najít osobnost, osobu, člověka Alžběta II dejme tomu například v internetové encyklopedii Wikipedia, kde naleznete podrobnější popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Alžběta II i v jiné kategorii než je panovníci.