Kdo je to?
Kdo je to Alžběta II? Životopis Alžběta II, lidé, osobnosti z panovníci

Kdo je to Alžběta II?

Kdo je to Alžběta II? Stručný životopis

Alžběta II. je známá jako vládnoucí královna Spojeného království Velké Británie a Severního Irska. Zároveň je hlavou státu pro dalších 15 zemí Commonwealthu mezi které patří např. Austrálie, Nový Zéland nebo Kanada. Alžběta II, celým jménem Elizabeth Alexandra Mary pochází z Windsorské dynastie. Její korunovace proběhla po smrti otce Jiřího VI. dne 6. února 1952. Jedná se o nejdéle vládnoucího panovníka v dějinách Velké Británie a o jednoho z nejdéle vládnoucího panovníka v historii vůbec. Alžběta II je matkou čtyř dětí, z nichž nejstarší Charles je následníkem trůnu.Kdo je to Alžběta II? Životopis Alžběta II, lidé, osobnosti z panovníci

Základní údaje o osobě Alžběta II

Národnost: Anglická
Datum narození: 21. dubna 1926
Místo narození: Londýn, Spojené království

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Alžběta II s kamarády na Twitteru, Redditu, Pinterestu, Facebooku nebo na jiných, zde neuvedených sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Víte co je Eternit? Znáte termín Canisterapie? Rozumíte pojmu Lymfodrenáž? Víte, co je to Dřevomorka?

Klíčová slova: kdo je Alžběta II?, význam, původ slova, formulace, popis, slovo, význam pojmu, panovníci, wiki, kdo to je, pojem, význam slova, definice, co znamená, Alžběta II, lexikon

Pojem Alžběta II je v kategorii Panovníci, ilustrační obrázek

Internetové odkazy na vyhledávače

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Alžběta II ve Wikimedia Commons

Najít pojem Alžběta II v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Hledejte bez špehování slovo Alžběta II ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat frázi Alžběta II ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Alžběta II například ve Wikipedii, v Lingea slovnících, v Microsoft Bing, ve videích na Youtube nebo v projektu slovnik.cz.

Doporučené odborné pojmy, osobnosti, termíny, výrazy a hesla

Životopis, kdo je Alžběta II? Stručná biografie

Tyto stránky vám umožnily zjistit: Kdo je to Alžběta II? Kdo to byl Alžběta II? Kdy se narodil Alžběta II? Kde se narodil Alžběta II? Alžběta II se nachází v kategorii panovníci. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz. Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Omluvte nás, že, nestíháme pravidelnou aktualizaci všechny textů. Zkuste též najít osobnost, osobu, člověka Alžběta II dejme tomu třeba v projektu Wikipedia, kde můžete najít nejspíše podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Alžběta II i v jiné kategorii než je panovníci.