Kdo je to?
Kdo je Alžběta II? Životopis Alžběta II, osobnosti, slavná žena z kategorie panovníci

Kdo je Alžběta II?

Kdo je Alžběta II? Životopis, informace, biografie, panovníci

Alžběta II. je známá jako vládnoucí královna Spojeného království Velké Británie a Severního Irska. Zároveň je hlavou státu pro dalších 15 zemí Commonwealthu mezi které patří např. Austrálie, Nový Zéland nebo Kanada. Alžběta II, celým jménem Elizabeth Alexandra Mary pochází z Windsorské dynastie. Její korunovace proběhla po smrti otce Jiřího VI. dne 6. února 1952. Jedná se o nejdéle vládnoucího panovníka v dějinách Velké Británie a o jednoho z nejdéle vládnoucího panovníka v historii vůbec. Alžběta II je matkou čtyř dětí, z nichž nejstarší Charles je následníkem trůnu.Kdo je Alžběta II? Životopis Alžběta II, osobnosti, slavná žena z kategorie panovníci

Hlavní data o osobě Alžběta II

Národnost: Anglická
Datum narození: 21. dubna 1926
Místo narození: Londýn, Spojené království

Sdílejte tuto stránku s osobností Alžběta II s vašimi kamarády, známými a přáteli na Twitteru, Redditu nebo Facebooku.

 Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku 

Víte co je Piloxing? Znáte definici termínu Termínovaný vklad? Rozumíte pojmu Civilismus? Pamatujete si definici pojmu Hoblice?

Klíčová slova: zajímavosti, datum narození, místo narození, wikipedie, životopis, národnost, osobnost, kdo je Alžběta II?, wiki, život, informace, narození, kde se narodila Alžběta II?, vysvětlení, popis, kdy se narodila Alžběta II?

Pojem Alžběta II je v kategorii Panovníci, ilustrační obrázek

Více informací o pojmu Alžběta II lze najít v následujících zdrojích

Zkusit najít slovo Alžběta II ve fulltextu vyhledávače Info.com

Zkusit najít pojem Alžběta II ve vyhledávači Yandex

Hledat videa s názvem Alžběta II na Youtube

Hledat frázi Alžběta II ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Alžběta II například ve vyhledávači Seznam.cz, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v Microsoft Bing nebo v Lingea slovnících.

Doporučené pojmy, slova, osobnosti, odborné termíny a výrazy

Životopis, kdo je Alžběta II? Stručná biografie

Teď už víte Kdo je to Alžběta II? Kdy se narodila Alžběta II? Kde se narodila Alžběta II? Alžběta II je v kategorii Panovníci

Text byl sepsán pro server Superia.cz. Neručíme za pravdivost uvedených informací. Nemůžeme pravidelně aktualizovat všechny texty. Můžete též vyzkoušet hledat osobnost, osobu, člověka Alžběta II třeba v populární Wikipedii, kde naleznete o něco delší text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Alžběta II i v jiné kategorii než je panovníci.