Kdo je to?
Kdo byl Steve McQueen? Životopis Steve McQueen, osobnosti, slavný člověk z kategorie herectví

Steve McQueen

Kdo byl Steve McQueen? Životopis, informace, biografie, herectví

Steve McQueen byl americký herec, který se v 60. a 70. letech stal ikonou Hollywoodu. Byl známý svým drsným vzhledem a intenzivní, zádumčivou povahou na plátně. Hrál ve více než 20 filmech.
Steve McQueen se narodil v roce 1930 v Beech Grove v Indianě, vyrůstal v problémové rodině a měl těžké dětství. Ve škole se trápil, ve 14 letech vstoupil do pouličního gangu a nakonec ho matka poslala do školy pro problémové chlapce. Později vstoupil k námořní pěchotě a sloužil v Koreji. Po propuštění začal studovat herectví v New Yorku, hrál v divadlech a nakonec získal roli v populárním televizním seriálu Wanted: Mrtvý nebo živý.
McQueen se rychle stal hvězdou malých i velkých pláten a v 60. a 70. letech se objevil v řadě úspěšných filmů. Průlomová role přišla ve filmu Velký útěk z roku 1963, kde hrál válečného zajatce, který se pokouší uprchnout z německého tábora. Film se stal obrovským kasovním trhákem a upevnil jeho status prvotřídního herce. V následujících letech zářil McQueen v řadě dalších klasických filmů, například ve snímku Bullitt (1968), kde ztvárnil drsného sanfranciského policistu nebo ve filmu Aféra Thomase Crowna (1968), kde hrál bohatého podnikatele, který zorganizuje odvážnou bankovní loupež. Hrál také ve westernech Nevada Smith (1966) a Junior Bonner (1972) a ve válečném filmu Písečné oblázky (1966).
Navzdory úspěchu na filmovém plátně byl McQueen známý svou složitou povahou a často bouřlivými vztahy se spoluhráči a režiséry. Byl také proslulý svou láskou k rychlým autům a motocyklům a jako zkušený závodník se účastnil řady závodů. Jeho kariéra začala upadat v 70. letech, kdy se potýkal s osobními problémy a jeho filmy neměly tak dobré výsledky. V průběhu dalšího desetiletí nadále sporadicky hrál, ale na začátku 80. let se z velké části stáhl z filmového plátna. V roce 1979 byl McQueenovi diagnostikován mezoteliom, což je forma rakoviny plic, a lékaři mu nedávali žádnou naději. Zemřel o dva roky později ve věku 50 let po neúspěšné alternativní léčbě, kterou podstupoval v Mexiku. Byl třikrát ženatý a měl dvě děti.Kdo byl Steve McQueen? Životopis Steve McQueen, osobnosti, slavný člověk z kategorie herectví

Hlavní informace o osobě Steve McQueen

Národnost: americká
Datum narození: 24.3.1930
Místo narození: Beech Grove, Indiana, USA
Datum úmrtí: 7.11.1980

Popis osobnosti Steve McQueen můžete sdílet s dalšími osobami na Twitteru, Pinterestu nebo Facebooku.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Vzpomněli byste si co označuje výraz K+M+B? Víte co je Kremrole? Znáte pojem Antuka? Vzpomněli byste si co označuje výraz Jeřáb oskeruše?

Klíčová slova: datum úmrtí, životopis, osobnosti, Steve McQueen, národnost, kdo je Steve McQueen?, wiki, popis, osobnost, zajímavosti, lexikon, vysvětlení, místo narození, kde se narodil Steve McQueen?, nežijící, narození

Pojem Steve McQueen je v kategorii Herectví, ilustrační obrázek

Jiné doporučené zdroje informací

Zkusit najít frázi Steve McQueen ve fulltextu Seznam.cz

Najít slovo Steve McQueen ve Wikislovníku

Najít heslo Steve McQueen ve vyhledávači Qwant

Hledat pojem Steve McQueen v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Vyhledat pojem Steve McQueen na Google obrázcích

Dál můžete zkusit hledat slovo Steve McQueen například ve videích na Youtube, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve fulltextu Yahoo.com, v Microsoft Bing nebo v Lingea slovnících.

Doporučené pojmy, slova, osobnosti, odborné termíny a výrazy

Životopis, kdo je Steve McQueen? Stručná biografie

Nyní už nejspíš víte Kdo byl Steve McQueen? Kdy se narodil Steve McQueen? Kde se narodil Steve McQueen? Kdy zemřel Steve McQueen? Steve McQueen je v kategorii Herectví

Text byl sepsán pro server Superia.cz. Neručíme za pravdivost uvedených informací. Nemůžeme pravidelně aktualizovat všechny texty. Můžete se pokusit také najít informace osobnost, osobu, člověka Steve McQueen dejme tomu třeba ve Wikipedii, kde můžete najít podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Steve McQueen i v jiné kategorii než je herectví.