Kdo je to?
Kdo byl Juan Perón? Životopis Juan Perón, osobnosti, slavný člověk z kategorie politici

Juan Perón

Kdo byl Juan Perón? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, politici

Juan Domingo Perón byl argentinský prezident a politik. Perón se narodil v Buenos Aires ve čtvrti Lobos. Pocházel z rodiny ze střední třídy a podle rodinné tradice odešel místo studií do vojenské akademie. Když mu bylo 35 let, zúčastnil se státního převratu již jako důstojník (1930). Po převratu se připojil ke Skupině sjednocených důstojníků. Skupina měla nacionalistické rysy. Roku 1943 byl Perón jedním ze čtyř hlavních organizátorů dalšího státního převratu. Po úspěšném převratu se Perón stal ministrem práce. Hned v dalším roce podepsal několik set dohod mezi zaměstnavateli a odbory. Chtěl zapojit dělnictvo do veřejného života a dění v zemi. Od roku 1944 působil Perón také jako ministr války. Kvůli neshodám s vládou byl Perón odvolán ze všech funkcí a dokonce vězněn na ostrově Martín García. Hned poté se v Buenos Aires zorganizovala demonstrace (okolo 200 tisíc lidí), která vedla k utvoření nové vlády, kde měl Perón ještě větší moc než předtím.
Juan Perón se poprvé stal prezidentem Argentiny v roce 1946. Pět let na to byl znovu zvolen prezidentem na dalších 5 let. Během této doby zemřela Perónova žena. Perón měl problémy s katolickou církví, s dělnickou třídou (stávky) a také se mu nedostávalo podpory od armády. Místo toho došlo roku 1955 k převratu a Perón musel ze země utéct. Během následujících osmnácti let žil ve Venezuele, Panamě a Španělsku. Mohl se vrátit do Argentiny až v roce 1973. V ten samý rok byl znovu zvolen prezidentem země. Avšak o rok později prodělal silný zápal plic, několik infarktů a dne 1. 7. 1974 Juan Perón zemřel. Bylo mu 78 let.Kdo byl Juan Perón? Životopis Juan Perón, osobnosti, slavný člověk z kategorie politici

Základní údaje o osobě Juan Perón

Národnost: argentinská
Datum narození: 8. 10. 1895
Místo narození: Lobos, Buenos Aires, Argentina
Datum úmrtí: 1. 7. 1974

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Juan Perón s jinými lidmina společených (komunitních, sociálních) webech jako je Facebook, Reddit, síť X (Twitter) nebo Pinterest.

 Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Znáte pojem Agnosticismus? Vzpomněli byste si co označuje výraz Strukturovaný životopis? Pamatujete si definici pojmu Šinga? Znáte termín Celiakie?

Klíčová slova: život, politici, zajímavosti, národnost, nežijící, životopis, datum úmrtí, místo narození, politici, osobnost, kde se narodil Juan Perón?, popis, kdo to je, Juan Perón, osobnosti, wiki

Pojem Juan Perón je v kategorii Politici, ilustrační obrázek

Odkazy na jiné weby

Najít termín Juan Perón na Google.cz

Najít pojem Juan Perón ve vyhledávači Yandex

Hledat frázi Juan Perón ve vyhledávači Qwant

Vyhledat výraz Juan Perón v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Hledejte bez špehování slovo Juan Perón ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Juan Perón například v metavyhledávači Info.com, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve Wikipedii, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Další vybraná hesla, osobnosti, odborné termíny a pojmy

Stručná biografie, resp. životopis osoby Juan Perón

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku Kdo byl Juan Perón? Kdy se narodil Juan Perón? Kde se narodil Juan Perón? Kdy zemřel Juan Perón? Juan Perón je v kategorii Politici

Uvedený text sepsán reaktory Superia.cz. Neručíme za přesnost, úplnost a hodnověrnost jakýchkoliv informací sdělovaných prostřednictvím těchto webových stránek. Pochopte prosím, že nemáme prostředky na častou aktualizaci všech textů. Pokuste se také najít informace osobnost, osobu, člověka Juan Perón řekněme například v projektu Wikipedia, kde můžete najít podrobný popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Juan Perón i v jiné kategorii než je politici.