Kdo je to?
Kdo je Adam Plachetka? Životopis Adam Plachetka, osobnosti, slavný člověk z kategorie hudba

Kdo je Adam Plachetka?

Kdo je Adam Plachetka? Životopis, informace, biografie, hudba

Adam Plachetka je český operní basbarytonový a barytonový pěvec. Plachetka se narodil v Praze, kde studoval na Pražské konzervatoři zpěv u profesora Luďka Löbla. Po absolvování konzervatoře začal studovat na pražské HAMU. Během studií zvítězil v Mezinárodní pěvecké soutěži Antonína Dvořáka.
Již ve 20 letech debutoval v Národním divadle na komorní scéně se svým barytonovým hlasem v opeře skladatele Toma Johnsona a o pár měsíců později se objevil na Hudebním festivalu ve Znojmě v opeře Acis a Galatea v roli Polyphema (2005).
Během sezóny 2005/06 zpíval v opeře Lazebník sevillský, Kouzelná flétna (Státní opera Praha), Prodaná nevěsta (Národní divadlo), Don Giovanni (Hudební festival Znojmo).
Roku 2007 debutoval mimo Českou republiku, konkrétněji v jihokorejském Soulu v opeře Rinaldo. O pár měsíců později se představil v opeře Benvenuto Cellini na festivalu v rakouském Salcburku.
V průběhu sezóny 2007/08 získal hlavní roli v opeře Figarova svatba (Národní divadlo), objevil se znovu v Jižní Koreji v opeře Turandot a v Japonsku ve Figarově svatbě. Poslední vystoupení v sezóně měl opět v Salcburku v opeře Rusalka. K výročí 90 let Československa nahrál první oficiální vokály pro českou státní hymnu.
Ve druhé polovině sezóny 2008/09 se poprvé objevil v Mnichově v Bavorské státní opeře v opeře La Calisto.
Začátkem sezóny 2010/11 začal působit ve Vídeňské státní opeře. Debutoval zde operou Bohéma. Následovaly opery Lazebník sevillský, Alcina, Masetto. V belgickém Bruselu debutoval v opeře Zahradnice z lásky.
Mezi jeho další opery patří Nápoj lásky, La clemenza di Tito, Alceste, Ariadna na Naxu, Italka v Alžíru, Popelka, Salome, Kytice a další. Mimo jiné se objevil v Královské opeře Covent Garden v Londýně, v Opéra Commedie ve francouzském Montpellier, v New Yorku, v Chicagu, v Hamburku, v Ománu a v Miláne v Teatro alla Scala.
Jeho manželkou je od roku 2012 česká sopranistka Kateřina Kněžíková, se kterou má dceru Adélu.Kdo je Adam Plachetka? Životopis Adam Plachetka, osobnosti, slavný člověk z kategorie hudba

Hlavní data o osobě Adam Plachetka

Národnost: česká
Datum narození: 4. 5. 1985
Místo narození: Praha, Československo

Sdílejte tuto stránku s osobností Adam Plachetka s partnery, kolegy a kamarády na Redditu, Twitteru nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu  

Vzpomenete si na definici slova Nekróza? Vzpomněli byste si co znamená slovo Panna cotta? Vzpomněli byste si co znamená slovo AKA? Víte co je Fundamentalismus?

Klíčová slova: osobnost, Adam Plachetka, zajímavosti, hudba, lexikon, kde se narodil Adam Plachetka?, datum narození, život, informace, narození, hudba, osobnosti, wikipedie, wiki, životopis, biografie

Pojem Adam Plachetka je v kategorii Hudba, ilustrační obrázek

Další informační zdroje

Zkusit najít slovo Adam Plachetka ve Wikislovníku

Najít slovo Adam Plachetka ve vyhledávači Yahoo

Hledejte bez špehování slovo Adam Plachetka ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít heslo Adam Plachetka v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Hledat videa s názvem Adam Plachetka na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Adam Plachetka například ve ruském vyhledávači Yandex, v Google překladači, ve vyhledávači Seznam.cz, v Google obrázcích nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Doporučujeme tyto osobnosti, pojmy, výrazy a termíny

Biografie, životopis, kdo je to Adam Plachetka?

Nyní již víte Kdo je to Adam Plachetka? Kdy se narodil Adam Plachetka? Kde se narodil Adam Plachetka? Adam Plachetka je v sekci Hudba

Text vytvořen redaktory Superia.cz. Texty mohou obsahovat chyby, nepřesnosti nebo překlepy. Chápejte, že nemáme prostředky na pravidelnou aktualizaci. Můžete též vyzkoušet hledat informace osobnost, osobu, člověka Adam Plachetka například v populární Wikipedii, kde naleznete o něco delší text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Adam Plachetka i v jiné kategorii než je hudba.