Kdo je to?
Kdo je Adam Plachetka? Životopis Adam Plachetka, osobnosti, slavný člověk z kategorie hudba

Kdo je Adam Plachetka?

Kdo je Adam Plachetka? Životopis, informace, biografie, hudba

Adam Plachetka je český operní basbarytonový a barytonový pěvec. Plachetka se narodil v Praze, kde studoval na Pražské konzervatoři zpěv u profesora Luďka Löbla. Po absolvování konzervatoře začal studovat na pražské HAMU. Během studií zvítězil v Mezinárodní pěvecké soutěži Antonína Dvořáka.
Již ve 20 letech debutoval v Národním divadle na komorní scéně se svým barytonovým hlasem v opeře skladatele Toma Johnsona a o pár měsíců později se objevil na Hudebním festivalu ve Znojmě v opeře Acis a Galatea v roli Polyphema (2005).
Během sezóny 2005/06 zpíval v opeře Lazebník sevillský, Kouzelná flétna (Státní opera Praha), Prodaná nevěsta (Národní divadlo), Don Giovanni (Hudební festival Znojmo).
Roku 2007 debutoval mimo Českou republiku, konkrétněji v jihokorejském Soulu v opeře Rinaldo. O pár měsíců později se představil v opeře Benvenuto Cellini na festivalu v rakouském Salcburku.
V průběhu sezóny 2007/08 získal hlavní roli v opeře Figarova svatba (Národní divadlo), objevil se znovu v Jižní Koreji v opeře Turandot a v Japonsku ve Figarově svatbě. Poslední vystoupení v sezóně měl opět v Salcburku v opeře Rusalka. K výročí 90 let Československa nahrál první oficiální vokály pro českou státní hymnu.
Ve druhé polovině sezóny 2008/09 se poprvé objevil v Mnichově v Bavorské státní opeře v opeře La Calisto.
Začátkem sezóny 2010/11 začal působit ve Vídeňské státní opeře. Debutoval zde operou Bohéma. Následovaly opery Lazebník sevillský, Alcina, Masetto. V belgickém Bruselu debutoval v opeře Zahradnice z lásky.
Mezi jeho další opery patří Nápoj lásky, La clemenza di Tito, Alceste, Ariadna na Naxu, Italka v Alžíru, Popelka, Salome, Kytice a další. Mimo jiné se objevil v Královské opeře Covent Garden v Londýně, v Opéra Commedie ve francouzském Montpellier, v New Yorku, v Chicagu, v Hamburku, v Ománu a v Miláne v Teatro alla Scala.
Jeho manželkou je od roku 2012 česká sopranistka Kateřina Kněžíková, se kterou má dceru Adélu.Kdo je Adam Plachetka? Životopis Adam Plachetka, osobnosti, slavný člověk z kategorie hudba

Základní informace o osobě Adam Plachetka

Národnost: česká
Datum narození: 4. 5. 1985
Místo narození: Praha, Československo

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku kdo je Adam Plachetka? s blízkými na Pinterestu, Facebooku nebo Twitteru.

 Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu  

Vzpomenete si na definici slova Temperament? Vzpomněli byste si co znamená slovo Kuplířství? Vzpomněli byste si co znamená slovo Pučtok? Víte co je Libeček?

Klíčová slova: zajímavosti, wikipedie, životopis, informace, biografie, lexikon, život, wiki, místo narození, hudba, vysvětlení, kdo je Adam Plachetka?, hudba, popis, osobnosti, kde se narodil Adam Plachetka?

Pojem Adam Plachetka je v kategorii Hudba, ilustrační obrázek

Zkuste se dozvědět víc informací v následujících odkazech

Hledat výraz Adam Plachetka ve vyhledávači Qwant

Hledejte bez špehování slovo Adam Plachetka ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat pojem Adam Plachetka ve vyhledávači Yandex

Hledat videa s názvem Adam Plachetka na Youtube

Vyhledat výraz Adam Plachetka ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Adam Plachetka například ve Wikipedii, v Lingea slovnících, ve fulltextu Google.cz, v Google obrázcích nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Výběr osobností, pojmů, výrazů, odborných termínů a slov

Životopis, kdo je Adam Plachetka? Stručná biografie

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku Kdo je to Adam Plachetka? Kdy se narodil Adam Plachetka? Kde se narodil Adam Plachetka? Adam Plachetka je v kategorii Hudba

Sepsáno redaktory Superia.cz. Informace jsou bez jakékoliv záruky, neručíme za faktickou správnost, aktuálnost a jazykovou přesnost uvedených informací. Nemáme možnost soustavné aktualizace všech textů. Můžete též vyzkoušet hledat osobnost, osobu, člověka Adam Plachetka dejme tomu třeba ve známé Wikipedii, kde naleznete komplexní text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Adam Plachetka i v jiné kategorii než je hudba.