Kdo je to?
Kdo je Adam Plachetka? Životopis Adam Plachetka, osobnosti, slavný člověk z kategorie hudba

Adam Plachetka

Kdo je Adam Plachetka? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, hudba

Adam Plachetka je český operní basbarytonový a barytonový pěvec. Plachetka se narodil v Praze, kde studoval na Pražské konzervatoři zpěv u profesora Luďka Löbla. Po absolvování konzervatoře začal studovat na pražské HAMU. Během studií zvítězil v Mezinárodní pěvecké soutěži Antonína Dvořáka.
Již ve 20 letech debutoval v Národním divadle na komorní scéně se svým barytonovým hlasem v opeře skladatele Toma Johnsona a o pár měsíců později se objevil na Hudebním festivalu ve Znojmě v opeře Acis a Galatea v roli Polyphema (2005).
Během sezóny 2005/06 zpíval v opeře Lazebník sevillský, Kouzelná flétna (Státní opera Praha), Prodaná nevěsta (Národní divadlo), Don Giovanni (Hudební festival Znojmo).
Roku 2007 debutoval mimo Českou republiku, konkrétněji v jihokorejském Soulu v opeře Rinaldo. O pár měsíců později se představil v opeře Benvenuto Cellini na festivalu v rakouském Salcburku.
V průběhu sezóny 2007/08 získal hlavní roli v opeře Figarova svatba (Národní divadlo), objevil se znovu v Jižní Koreji v opeře Turandot a v Japonsku ve Figarově svatbě. Poslední vystoupení v sezóně měl opět v Salcburku v opeře Rusalka. K výročí 90 let Československa nahrál první oficiální vokály pro českou státní hymnu.
Ve druhé polovině sezóny 2008/09 se poprvé objevil v Mnichově v Bavorské státní opeře v opeře La Calisto.
Začátkem sezóny 2010/11 začal působit ve Vídeňské státní opeře. Debutoval zde operou Bohéma. Následovaly opery Lazebník sevillský, Alcina, Masetto. V belgickém Bruselu debutoval v opeře Zahradnice z lásky.
Mezi jeho další opery patří Nápoj lásky, La clemenza di Tito, Alceste, Ariadna na Naxu, Italka v Alžíru, Popelka, Salome, Kytice a další. Mimo jiné se objevil v Královské opeře Covent Garden v Londýně, v Opéra Commedie ve francouzském Montpellier, v New Yorku, v Chicagu, v Hamburku, v Ománu a v Miláne v Teatro alla Scala.
Jeho manželkou je od roku 2012 česká sopranistka Kateřina Kněžíková, se kterou má dceru Adélu.Kdo je Adam Plachetka? Životopis Adam Plachetka, osobnosti, slavný člověk z kategorie hudba

Hlavní informace o osobě Adam Plachetka

Národnost: česká
Datum narození: 4. 5. 1985
Místo narození: Praha, Československo

Popis osobnosti Adam Plachetka můžete sdílet s kamarády na Pinterestu, Redditu, Twitteru či Facebooku.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru    

Vzpomenete si na definici slova Slovo souznačné? Vzpomenete si na definici slova Underground? Vzpomněli byste si co znamená slovo Náhlá smrt? Vzpomněli byste si na význam slova Člunkový běh?

Klíčová slova: Adam Plachetka, wikipedie, wiki, popis, hudba, kde se narodil Adam Plachetka?, národnost, biografie, kdy se narodil Adam Plachetka?, zajímavosti, lexikon, Adam Plachetka, kdo je Adam Plachetka?, narození, datum narození, vysvětlení

Pojem Adam Plachetka je v kategorii Hudba, ilustrační obrázek

Internetové odkazy na vyhledávače

Zkusit najít výraz Adam Plachetka ve vyhledávači Yandex

Hledat slovo Adam Plachetka ve fulltextu vyhledávače Info.com

Hledat výraz Adam Plachetka na Google.cz

Hledat výraz Adam Plachetka na Google obrázcích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Adam Plachetka ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Adam Plachetka například ve ruském vyhledávači Yandex, v Lingea slovnících, v metavyhledávači Info.com, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Výběr osobností, pojmů, výrazů, odborných termínů a slov

Životopis, kdo je Adam Plachetka? Stručná biografie

Teď již zajisté znáte správnou odpověď na otázku Kdo je to Adam Plachetka? Kdy se narodil Adam Plachetka? Kde se narodil Adam Plachetka? Adam Plachetka se nachází v kategorii Hudba

Sepsáno redaktory Superia.cz. Přes veškerou snahu je možné, že v text bude obsahovat chyby. Předem se za ně omlouváme. Údaje zde uvedené mohou být již neaktuální či zastaralé. Aktualizace článků není pravidelná. Zkuste hledat informace osobnost, osobu, člověka Adam Plachetka třeba na webovkách projektu Wikipedia, kde můžete najít nejspíš delší text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Adam Plachetka i v jiné kategorii než je hudba.