Kdo je to?
Kdo je Kateřina Burianová? Životopis Kateřina Burianová, osobnosti, slavná žena z kategorie herectví

Kateřina Burianová

Kdo je Kateřina Burianová? Životopis, informace, biografie, herectví

Kateřina Rajmontová, rodným jménem Burianová je česká divadelní, filmová a seriálová herečka, básnířka. Rajmontová se narodila v Praze do umělecké rodiny. Její dědeček byl operní zpěvák Emil Burian a její otec divadelní herec a hudebník Emil František Burian. V šesti letech se její rodiče rozvedli a Kateřina potom žila pouze s matkou. Ve třinácti letech zemřel její otec. Po maturitě na střední škole začala studovat herectví na pražské DAMU. DAMU úspěšně dokončila roku 1967. Následně chvíli vystupovala v divadle Petra Bezruče v Ostravě a v Divadle Vítězného února v Hradci Králové (1967-1971). Po návratu do Prahy tři roky působila jako herečka na volné noze (1971-1974). Poté v letech 1974-1990 působila v Divadle E. F. Buriana. Během té doby v letech 1982-1985 hostovala v Činoherním studiu v Ústí nad Labem. V tomto divadle režíroval Ivan Rajmont, kterého si Burianová v roce 1977 vzala za muže. Ve stejném roce se jim narodil syn Filip Rajmont (také herec). Manželství však později skončilo rozvodem.
Roku 1991 se připojila k činohernímu souboru Národního divadla v Praze. V Národním divadle vytvářela role až do konce roku 2013. Často hostovala rovněž v pražském Divadle Viola. Zhostila se rolí v inscenacích Pygmalion, Macbeth, Tři sestry, Višňový sad, Naši furianti, Richard III., Pokoušení, Srpen v zemi indiánů a další. Za roli Violet Westonové v inscenaci Srpen v zemi indiánů Burianová obdržela roku 2008 Cenu Divadelních novin a o rok později také divadelní Cenu Alfréda Radoka a Cenu Thálie.
Burianová za svou hereckou kariéru ztvárnila na tři desítky filmových rolí. Ve filmu debutovala v roce 1973 v komedii Tři nevinní. Poté obsadila menší role ve filmech jako Kronika žhavého léta (1973), Hra o jablko (1976), Příběh lásky a cti (1977), Veronika, prostě Nika (1980), Početí mého mladšího bratra (1999), Román pro ženy (2004), Anglické jahody (2008) a Vybíjená (2015). Burianová hrála také v řadě televizních pohádek (O ševci Matějovi, Zlatá přadlena, o princezně Solimánské).
Burianová se objevila také v televizních seriálech Žena za pultem, Nemocnice na kraji města (1977 a 1981), Sanitka (1984), Kriminálka Anděl (2010), Mamon (2015) nebo Případy 1. oddělení (2016).
Kateřina Burianová vydala v roce 1998 básnickou sbírku s názvem V tichu.Kdo je Kateřina Burianová? Životopis Kateřina Burianová, osobnosti, slavná žena z kategorie herectví

Hlavní informace o osobě Kateřina Burianová

Národnost: česká
Datum narození: 30. 3. 1946
Místo narození: Praha, Československo

Budeme rádi, pokud budete tuto stručnou biografii s osobou Kateřina Burianová sdílet s ostatnímina Pinterestu, Facebooku, Twitteru, Redditu nebo na zde neuvedených společených sítích.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Vzpomněli byste si co znamená slovo Invertor? Vzpomněli byste si na význam slova Světadíl? Víte, co je to Krajní levice? Znáte definici termínu Sorbet?

Klíčová slova: životopis, vysvětlení, kdo je Kateřina Burianová?, herectví, herectví, datum narození, biografie, wiki, osobnost, Kateřina Burianová, kdy se narodila Kateřina Burianová?, zajímavosti, popis, národnost, místo narození, lexikon

Pojem Kateřina Burianová je v kategorii Herectví, ilustrační obrázek

Hledejte v dalších online informačních zdrojích

Zkusit najít Kateřina Burianová ve fulltextu vyhledávače Info.com

Hledat frázi Kateřina Burianová na Google.cz

Najít pojem Kateřina Burianová ve Wikipedii

Hledat výraz Kateřina Burianová ve vyhledávači Qwant

Hledat výraz Kateřina Burianová ve vyhledávači Yahoo

Dál můžete zkusit hledat slovo Kateřina Burianová například ve vyhledávači Seznam.cz, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve videích na Youtube, v Microsoft Bing nebo v projektu slovnik.cz.

Náhodných výběr osobností, hesel, pojmů a odborných termínů

Biografie, životopis, kdo je to Kateřina Burianová?

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku Kdo je to Kateřina Burianová? Kdy se narodila Kateřina Burianová? Kde se narodila Kateřina Burianová? Kateřina Burianová je v kategorii Herectví

Tento text byl napsán redaktory Superia.cz. Přes veškerou snahu je možné, že v text bude obsahovat chyby. Předem se za ně omlouváme. Bohužel, nestíháme pravidelně aktualizovat všechny texty. Můžete též vyzkoušet hledat informace osobnost, osobu, člověka Kateřina Burianová například v otevřené encyklopedii Wikipedia, kde můžete najít nejspíš delší text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Kateřina Burianová i v jiné kategorii než je herectví.