Kdo je to?
Kdo je to, byl Horymír? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Horymír? Lidé, mytologie

Kdo je to Horymír?

Jaký je význam slova Horymír? Co to znamená?

Horymír je jméno, které bývá významově vykládáno jako člověk, který se snaží o sjednání míru s horníky. Může se jednat o slovo keltského nebo slovanského původu. U nás je Horamír proslulý z pověsti o Horymírovi a jeho koni Šemíkovi.
Mělo se jednat o vladyku, který byl odsouzen k smrti a zachráněn svým věrným koněm, který s ním skočil z vyšehradské skály. Horymír pak dostal milost.Kdo je to, byl Horymír? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Horymír? Lidé, mytologie

Sdílejte tuto stránku se slovem Horymír se známými na Twitteru, Pinterestu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Znáte termín SSD disk? Víte co je Tunelování? Vzpomenete si na definici slova Tamaryšek? Vzpomněli byste si co označuje výraz Volební právo?

Klíčová slova: přesný význam, přesný výraz, odborný výraz, vysvětlení, Horymír, kdo je Horymír?, informace, co znamená, heslo, popis, wiki, význam slova, synonymum, význam, lexikon, definice

Pojem Horymír je v kategorii Mytologie, ilustrační obrázek

Hledejte v dalších zdrojích

Vyhledat výraz Horymír v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Horymír ve Wikimedia Commons

Zkusit najít Horymír ve vyhledávači Qwant

Hledat videa s názvem Horymír na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Horymír například ve Wikipedii, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve vyhledávači Seznam.cz, ve fulltextu Google.cz nebo v Lingea slovnících.

Často žádané pojmy, osoby, výrazy, osobnosti, odborné termíny a slova

Vysvětlení významu slova Horymír, definice, vysvětlení pojmu

Na této webové stránce jste se dozvěděli: Kdo je to Horymír? Kdo to byl Horymír? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Horymír? Definice pojmu Horymír je v kategorii mytologie. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz. Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Nemáme možnost pravidelné aktualizace článků. Pokuste se také najít pojem, slovo, termín, výraz řekněme například na stránkách projektu Wikipedia, kde naleznete delší popis. Berte prosím v úvahu, že stejná slova mohou mít více významů podle toho o jaký obor se jedná. Zkuste hledání odborného pojmu Horymír i v jiné kategorii než je sekce mytologie.

Setkali jste se na internetu se zkratkou LOL nebo OMG a nevíte co znamená? Nejen tyto zkratky naleznete zde.