Kdo je to?
Kdo je to Horymír? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Horymír? Lidé, mytologie

Kdo je to Horymír?

Jaký je význam slova Horymír? Co to znamená?

Horymír je jméno, které bývá významově vykládáno jako člověk, který se snaží o sjednání míru s horníky. Může se jednat o slovo keltského nebo slovanského původu. U nás je Horamír proslulý z pověsti o Horymírovi a jeho koni Šemíkovi.
Mělo se jednat o vladyku, který byl odsouzen k smrti a zachráněn svým věrným koněm, který s ním skočil z vyšehradské skály. Horymír pak dostal milost.Kdo je to Horymír? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Horymír? Lidé, mytologie

Definici slova Horymír můžete sdílet s vašimi kamarády, známými a přáteli na sociálních sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku 

Znáte termín Příkazový řádek? Znáte definici termínu Indemnita? Vzpomenete si na definici slova Přírodní památka? Pamatujete si definici pojmu Sympatie?

Klíčová slova: formulace, slovo, termín, synonymum, mytologie, původ slova, význam pojmu, pojem, přesný význam, definice, wikipedie, co znamená, informace, mytologie, heslo, význam

Pojem Horymír je v kategorii Mytologie, ilustrační obrázek

Linky na jiné informační zdroje

Hledat výraz Horymír ve Wikislovníku

Hledat videa s názvem Horymír na Youtube

Zkusit najít pojem Horymír ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít termín Horymír ve fulltextu vyhledávače Info.com

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Horymír ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Horymír například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve ruském vyhledávači Yandex, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v Google překladači.

Výběr náhodných osobností, odborných termínů, pojmů a hesel

Vysvětlení významu slova Horymír, definice, vysvětlení pojmu

Teď už znáte odpověď na otázku Kdo je to Horymír? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Horymír? Definice pojmu Horymír patří do kategorie Mytologie

Text napsán pro Superia.cz. Veškeré texty jsou bez záruky. Návštěvníci, omluvte nás prosím, že nestíháme pravidelně aktualizovat texty. Doporučujeme zkusit nalézt informace pojem, slovo, termín, heslo, definici, výraz např. na webovkách projektu Wikipedia, kde můžete najít podrobnější text. Berte prosím v úvahu, že stejná slova mohou mít více významů vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než Mytologie).

Setkali jste se na internetu se zkratkou LOL nebo OMG a nevíte co znamená? Nejen tyto zkratky naleznete zde.