Kdo je to?
Kdo je to Horymír? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Horymír? Lidé, mytologie

Kdo je to Horymír?

Jaký je význam slova Horymír? Co to znamená?

Horymír je jméno, které bývá významově vykládáno jako člověk, který se snaží o sjednání míru s horníky. Může se jednat o slovo keltského nebo slovanského původu. U nás je Horamír proslulý z pověsti o Horymírovi a jeho koni Šemíkovi.
Mělo se jednat o vladyku, který byl odsouzen k smrti a zachráněn svým věrným koněm, který s ním skočil z vyšehradské skály. Horymír pak dostal milost.Kdo je to Horymír? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Horymír? Lidé, mytologie

Tento text (Horymír) můžete sdílet s vašimi známými a kamarády na internetových společenských sítích typu Pinterest, Reddit, Twitter či Facebooku, který je z nich nejznámější a nejpopulárnější.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku 

Znáte termín Příkazový řádek? Znáte termín Moka káva? Vzpomenete si na definici slova Permakultura? Víte, co je to Ekologie?

Klíčová slova: přesný význam, termín, co znamená, etymologie, význam, přesný výraz, odborný výraz, popis, význam pojmu, Horymír, význam slova, vysvětlení, formulace, mytologie, lexikon, definice

Pojem Horymír je v kategorii Mytologie, ilustrační obrázek

Odkazy na vyhledávače, online encyklopedie a slovníky

Vyhledat pojem Horymír v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Hledat heslo Horymír ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít termín Horymír ve Wikislovníku

Zkusit najít heslo Horymír ve Wikipedii

Dál můžete zkusit hledat slovo Horymír například ve videích na Youtube, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v Microsoft Bing nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Výběr z náhodných odborných pojmů, osobností, hesel, termínů

Co znamená Horymír? Definice pojmu, význam a vysvětlení slova

Teď už víte Kdo je to Horymír? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Horymír? Definice pojmu Horymír je v sekci Mytologie

Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz. Neručíme za pravdivost uvedených informací. Omluvte nás, že, nestíháme pravidelnou aktualizaci všechny textů. Můžete též vyzkoušet hledat výraz, definici, slovo, termín dejme tomu třeba na české Wikipedii, kde naleznete podrobný text. Nezapomeňte prosím, že ke každému slovu může existovat vícero definic v různém kontextu, v různých oborech. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než mytologie.

Setkali jste se na internetu se zkratkou LOL nebo OMG a nevíte co znamená? Nejen tyto zkratky naleznete zde.