Kdo je to?
Kdo je to, byl Horymír? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Horymír? Lidé, mytologie

Kdo je to Horymír?

Jaký je význam slova Horymír? Co to znamená?

Horymír je jméno, které bývá významově vykládáno jako člověk, který se snaží o sjednání míru s horníky. Může se jednat o slovo keltského nebo slovanského původu. U nás je Horamír proslulý z pověsti o Horymírovi a jeho koni Šemíkovi.
Mělo se jednat o vladyku, který byl odsouzen k smrti a zachráněn svým věrným koněm, který s ním skočil z vyšehradské skály. Horymír pak dostal milost.Kdo je to, byl Horymír? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Horymír? Lidé, mytologie

Tento text (Horymír) můžete sdílet s partnery, kolegy a kamarády prostřednictvím uvedených tlačítek na sociálních sítích Facebook nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Znáte termín Sorbitol? Vzpomenete si na definici slova Monokultura? Vzpomenete si na definici slova Zoom? Vzpomněli byste si na význam slova Pneumokok?

Klíčová slova: pojem, lexikon, popis, mytologie, popis, význam slova, informace, odborný výraz, heslo, formulace, termín, definice, vysvětlení, kdo to je, původ slova, slovo

Pojem Horymír je v kategorii Mytologie, ilustrační obrázek

Pro další informace o termínu Horymír zkuste tyto odkazy

Vyhledat pojem Horymír ve fulltextu Seznam.cz

Hledat frázi Horymír na Google.cz

Vyhledat výraz Horymír ve Wikislovníku

Zkusit najít Horymír ve fulltextu vyhledávače Info.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Horymír například ve Wikipedii, v projektu slovnik.cz, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Další osobnosti, lidé, pojmy, významy slov, hesla, výrazy

Co znamená Horymír? Definice pojmu, význam a vysvětlení slova

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku: Kdo je to Horymír? Kdo to byl Horymír? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Horymír? Definice pojmu Horymír je v sekci mytologie. Sepsáno redaktory Superia.cz Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Nemůžeme pravidelně aktualizovat všechny texty. Pokuste se též vyhledat výraz, definici, slovo, termín dejme tomu třeba na české Wikipedii, kde naleznete podrobný text. Jednotlivé termíny, pojmy, slova mohou mít vícero významů podle různých oborů. Zkuste proto hledat termín Horymír hledat i v jiných kategoriích (než mytologie).

Setkali jste se na internetu se zkratkou LOL nebo OMG a nevíte co znamená? Nejen tyto zkratky naleznete zde.