Kdo je to?
Kdo je Marie Poledňáková? Životopis Marie Poledňáková, osobnosti, slavná žena z kategorie podnikání

Marie Poledňáková

Kdo je Marie Poledňáková? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, podnikání

Marie Poledňáková je populární česká režisérka a scénáristka, též podnikatelka.
V dobách komunistického režimu nesměla studovat, živila se tedy nejdříve dělnickými profesemi. Nakonec se jí však podařilo vystudovat AMU.
V 60. letech začala působit v Československé televizi jako asistentka režie. V 80. letech působila jako režisérka ve Filmových studiích Barrandov.
Ve své scénáristické a režisérské kariéře měla úspěch především s rodinnými filmy. Zřejmě nejznámější a nejpopulárnější je dvojice filmů Jak vytrhnout velrybě stoličku (1977) a Jak dostat tatínka do polepšovny (1978), následované komedií S tebou mě baví svět (1982). Jako scénáristka se pokoušela i o dramatickou tvorbu (např. Hořká vůně léta, 1982), avšak nakonec zůstala u žánru, který jí přinášel úspěch, tedy rodinných komedií. V následujících letech tak pod její taktovkou vznikly snímky: Dva lidi v ZOO (1989), Jak se krotí krokodýli (2006), Líbáš jako Bůh (2009) a Líbáš jako ďábel (2012).
Po roce 1989 se jí podařilo zachytit první úspěšnou vlnu mediálního byznysu. Spoluzaložila společnost FTV Premiera, která později vrhla na český mediální trh první komerční televizi - TV Prima.
Jejím manželem byl český muzikolog Ivan Poledňák.Kdo je Marie Poledňáková? Životopis Marie Poledňáková, osobnosti, slavná žena z kategorie podnikání

Základní údaje o osobě Marie Poledňáková

Národnost: česká
Datum narození: 7. září 1941
Místo narození: Strakonice

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Marie Poledňáková s jinými lidmina svých sociální sítě (Facebook, Twitter, Instagram, Pinterest)..

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru    

Znáte definici termínu Výstružník? Znáte pojem HTTP cookie? Vzpomněli byste si co označuje výraz Doktrína? Vzpomenete si na definici slova Stav ohrožení státu?

Klíčová slova: vysvětlení, zajímavosti, popis, datum narození, wiki, Marie Poledňáková, biografie, osobnost, lexikon, kde se narodila Marie Poledňáková?, kdy se narodila Marie Poledňáková?, podnikání, podnikání, životopis, kdo je Marie Poledňáková?, národnost

Pojem Marie Poledňáková je v kategorii Podnikání, ilustrační obrázek

Hledejte pojem Marie Poledňáková v následujících vyhledávačích

Zkusit najít Marie Poledňáková ve fulltextu Seznam.cz

Hledat termín Marie Poledňáková na Google obrázcích

Vyhledat pojem Marie Poledňáková ve Wikipedii

Najít termín Marie Poledňáková v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Hledejte bez špehování slovo Marie Poledňáková ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Marie Poledňáková například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve videích na Youtube, v metavyhledávači Info.com nebo v Lingea slovnících.

Často hledaná hesla, osobnosti, odborné termíny, pojmy, slova

Stručná biografie, resp. životopis osoby Marie Poledňáková

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku Kdo je to Marie Poledňáková? Kdy se narodila Marie Poledňáková? Kde se narodila Marie Poledňáková? Marie Poledňáková se nachází v sekci Podnikání

Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz. Omlouváme se za možné chyby v textech. Informace v textu mohou být zastaralé. Stránky jsou aktualizovány nepravidelně dle možností. Zkuste též najít informace osobnost, osobu, člověka Marie Poledňáková řekněme v projektu Wikipedia, kde můžete najít delší text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Marie Poledňáková i v jiné kategorii než je podnikání.