Kdo je to?
Kdo byl Robert Koch? Životopis Robert Koch, osobnosti, slavný člověk z kategorie věda

Kdo byl Robert Koch?

Kdo byl Robert Koch? Životopis, informace, biografie, věda

Robert Koch byl lékař, mikrobiolog a hygienik, který se narodil 11. prosince 1843 v Clausthalu v Německu. Pocházel ze 13 dětí. Roku 1862 ve svém rodném městě odmaturoval na gymnáziu. Již o čtyři roky později úspěšně ukončil studia medicíny na univerzitě v Göttingenu. Poté půl roku studoval v Berlíně chemii u Rudolfa Virchowa.
Po studiu nastoupil jako lékař do nemocnice v Hamburku. Následně pracoval na dětské psychiatrii v Langenhagenu a zároveň měl svou vlastní lékařskou praxi. Během války v roce 1870 a 1871 sloužil v polní nemocnici. Po skončení války pracoval jako lékař ve Wollsteinu a zřídil si též bakteriologickou laboratoř. Kvůli svému výzkumu choval pokusná zvířata. Univerzita ve Vratislavi mu od roku 1876 umožnila využívat své výzkumné kapacity.
Robert Koch byl prvním člověkem, který prokázal, co způsobuje anthrax. Je autorem souboru pravidel, která se dodnes používají při prokazování souvislosti mezi patogenem a nemocí. Tato pravidla se podle něj nazývají Kochovy postuláty. Kochův zájem o anthrax a rány mu vynesl roku 1880 jmenování vládním radou. Ve zdravotním úřadě v Berlíně získal laboratoř a asistenty k výzkumu.
Zabýval se též bakterií Mycobacterium tuberculosis. Zjistil, že se nemoc způsobená touto bakterií přenáší dýchacími cestami. V roce 1883 objevil bakterii Vibrio cholerae, která způsobuje choleru. O dva roky později se stal profesorem hygieny v Berlíně.
Díky objevu léku tuberkulinu proti tuberkulóze byl Koch vyznamenán velkokřížem Řádu červené orlice. Bohužel byl jeho objev zklamáním a způsoboval úmrtí pacientů kvůli vedlejším účinkům. Kochova reputace utrpěla, protože kvůli rychlému zavedení léku zfalšoval výsledky svých pokusů. Vyvozoval výsledky z experimentů na organismech, které nereagovaly na léčbu stejně jako člověk. Nakonec se však ukázalo, že je tuberkulin užitečný alespoň při diagnostice.
Roku 1891 se Robert Koch stal ředitelem Královského pruského institutu pro infekční nemoci. Do důchodu odešel až v roce 1904. O rok později získal Nobelovu cenu za výzkum tuberkulózy. I v důchodu pokračoval s výzkumem nemocí. Zemřel v Baden-Badenu dne 27. května 1910 ve věku 66 let.Kdo byl Robert Koch? Životopis Robert Koch, osobnosti, slavný člověk z kategorie věda

Základní informace o osobě Robert Koch

Národnost: německá
Datum narození: 11. prosince 1843
Místo narození: Clausthal-Zellerfeld, Německo
Datum úmrtí: 27. května 1910

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku kdo je Robert Koch? s dalšími lidmi na webových službách typu Pinterest, Facebook, Twitter nebo Reddit.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu  

Znáte pojem Minecraft? Vzpomněli byste si na význam slova Otoneurologie? Pamatujete si definici pojmu Mumio? Znáte definici termínu Absces?

Klíčová slova: Robert Koch, osobnost, Robert Koch, zajímavosti, věda, národnost, život, kdo to je, kdo je Robert Koch?, životopis, narození, vysvětlení, Kdy zemřel Robert Koch, wikipedie, kdy se narodil Robert Koch?, datum úmrtí

Pojem Robert Koch je v kategorii Věda, ilustrační obrázek

Odkazy na jiné weby

Hledat výraz Robert Koch na Google.cz

Hledat frázi Robert Koch v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Zkusit najít heslo Robert Koch ve vyhledávači Yandex

Najít pojem Robert Koch ve Wikipedii

Hledat videa s názvem Robert Koch na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Robert Koch například ve Wikislovníku, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve fulltextu Yahoo.com, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v projektu slovnik.cz.

Zkuste také následující odborné pojmy, osobnosti, termíny a hesla

Stručná biografie, resp. životopis osoby Robert Koch

Právě nyní již víte Kdo byl Robert Koch? Kdy se narodil Robert Koch? Kde se narodil Robert Koch? Kdy zemřel Robert Koch? Robert Koch se nachází v sekci Věda

Napsáno redaktory Superia.cz. Texty mohou obsahovat chyby, nepřesnosti nebo překlepy. Pochopte prosím, že nemáme prostředky na častou aktualizaci všech textů. Můžete též vyzkoušet hledat informace osobnost, osobu, člověka Robert Koch řekněme ve známé Wikipedii, kde naleznete podrobně vysvětlený popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Robert Koch i v jiné kategorii než je věda.