Kdo je to?
Kdo je Lindsay Lohan? Životopis Lindsay Lohan, osobnosti, slavná žena z kategorie herectví

Lindsay Lohan

Kdo je Lindsay Lohan? Životopis, informace, biografie, herectví

Lindsay Dee Lohan je americká filmová a seriálová herečka, zpěvačka a modelka. Lohan se narodila v New Yorku v USA a vyrůstala v části Long Island se třemi dalšími sourozenci. Malá Lindsay se dostala do televizních reklam již ve třech letech, kdy si zahrála v reklamě na Pizza Hut, Ford Models nebo Calvin Klein. Celkem měla na kontě více než 60 reklamních spotů. V seriálu se poprvé objevila v 10 letech, kdy hrála v telenovele Another World (1996).
Ve filmu debutovala ve velmi úspěšném rodinném snímku Past na rodiče, kde si zahrála dokonce dvojroli. Tento snímek z ní udělal ihned dětskou hvězdu a získala za něj i cenu Young Artist Award. Mezi její další úspěšné snímky patří Mezi námi děvčaty, za který získala cenu MTV Movie Award (2003), Zpověď královny střední školy, Protivný sprostý holky (2004), Můj auťák Brouk (2005), Prázdniny, Atentát v Ambassadoru (2006), Šéfe, jsem v tom! (2009), Machette (2010) nebo v bláznivé komedii Scary Movie 5. Kromě filmů se objevila také v televizních seriálech Zlatá sedmdesátá (2004), Glee (2012), Kurz sebeovládání (2013), 2 Socky (2014) a Simulant (2018).
Jako zpěvačka vydala Lohan dvě studiová alba s názvy Speak (2004) a A Little More Personal (2005). Album Speak získalo v roce 2005 platinovou desku a skončilo v americkém žebříčku Billboard 200 na 4. místě.
Lindsay Lohan mívala časté problémy s drogami a alkoholem a musela třikrát podstoupit odvykací kůru v letech 2010-2013.
Stala se první celebritou, která měla vlastní panenku od společnosti Mattel, která vypadala právě jako Lindsay Lohan. V roce 2014 vznikl dokumentární seriál pod názvem Lindsay.Kdo je Lindsay Lohan? Životopis Lindsay Lohan, osobnosti, slavná žena z kategorie herectví

Hlavní data o osobě Lindsay Lohan

Národnost: americká
Datum narození: 2. 7. 1986
Místo narození: New York, USA

Sdílejte tuto stránku s osobností Lindsay Lohan s partnery, kolegy a kamarády na Twitteru, Pinterestu nebo Facebooku.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Vzpomněli byste si na význam slova Síťová neutralita? Víte co je Mantisa? Víte co je Kazuistika? Vzpomněli byste si co označuje výraz Weber?

Klíčová slova: kdo je Lindsay Lohan?, biografie, popis, životopis, kdy se narodila Lindsay Lohan?, narození, kde se narodila Lindsay Lohan?, osobnost, vysvětlení, datum narození, wikipedie, wiki, herectví, národnost, život, Lindsay Lohan

Pojem Lindsay Lohan je v kategorii Herectví, ilustrační obrázek

Jiné doporučené zdroje informací

Hledat termín Lindsay Lohan na Google obrázcích

Zkusit najít slovo Lindsay Lohan ve vyhledávači Yandex

Najít výraz Lindsay Lohan ve vyhledávači Qwant

Najít výraz Lindsay Lohan ve vyhledávači Yahoo

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Lindsay Lohan ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Lindsay Lohan například ve fulltextu Google.cz, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve videích na Youtube, ve Wikislovníku nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Často hledaná slova, osobnosti, termíny a odborné pojmy

Životopis, kdo je Lindsay Lohan? Stručná biografie

Teď už víte Kdo je to Lindsay Lohan? Kdy se narodila Lindsay Lohan? Kde se narodila Lindsay Lohan? Lindsay Lohan patří do kategorie Herectví

Text byl sepsán pro server Superia.cz. Informace jsou bez jakékoliv záruky, neručíme za faktickou správnost, aktuálnost a jazykovou přesnost uvedených informací. Nemůžeme pravidelně aktualizovat všechny texty. Můžete také vyzkoušet hledat informace osobnost, osobu, člověka Lindsay Lohan dejme tomu v populární Wikipedii, kde naleznete nejspíš komplexnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Lindsay Lohan i v jiné kategorii než je herectví.