Kdo je to?
Kdo je Melanie Griffith? Životopis Melanie Griffith, osobnosti, slavná žena z kategorie herectví

Melanie Griffith

Kdo je Melanie Griffith? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, herectví

Melanie Griffith je známá americká herečka a držitelka Zlatého Glóbu. Během své kariéry se stala jednou z nejoblíbenějších hollywoodských hvězd.
Melanie Griffith se narodila v roce 1957 v New Yorku jako dcera herečky Tippi Hedrenové a reklamního manažera Petera Griffitha. Ve filmu debutovala v už devíti letech ve filmech Smith! a The Harrad Experiment. Tyto role byly vcelku nevýrazné, přesto na herectví nezanevřela a objevila v několika dalších filmech. Slávu jí ale přinesl až její výkon ve snímku Dvojník z roku 1984. Od té doby se stala hvězdou a byla čím dál více obsazovanější. V 80. a 90. letech si publikum podmanila svými strhujícími výkony ve filmech jako například Něco divokého, Bouřlivé pondělí či Podnikavá dívka, za který získala nominaci na Oscara za nejlepší ženský herecký výkon a ocenění Zlatý Glóbus. Může pyšnit několika dalšími nominacemi na významné ceny, ale je držitelkou také dvou Zlatých malin. Díky své jedinečné kráse a charismatické osobnosti se také stala oblíbenou součástí obálek časopisů a módních přehlídek.
Osobní život Melanie Griffith byl často bouřlivý. Během své kariéry bojovala se závislostí a několikrát se dostala do léčebny. Proslavila se také dvojím manželstvím s hercem Donem Johnsonem, později se provdala za herce Antonia Banderase, s nímž se po několika letech také rozvedla. Je matkou dvou dcer, straší z nich, Dakota Johnson, je rovněž úspěšnou herečkou. Melanie Griffith je také vášnivou obhájkyní ochrany zvířat. Spolupracovala s několika organizacemi, včetně Animal Welfare Institute a Humane Society, aby zvýšila povědomí o problému a získala finanční prostředky na ochranu práv zvířat. Herectví se stále aktivně věnuje.Kdo je Melanie Griffith? Životopis Melanie Griffith, osobnosti, slavná žena z kategorie herectví

Hlavní informace o osobě Melanie Griffith

Národnost: americká
Datum narození: 9.8.1957
Místo narození: New York, USA

Popis osobnosti Melanie Griffith můžete sdílet s kolegy, přáteli a partnery na Redditu, Twitteru nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru    

Znáte termín Důkaz? Pamatujete si definici pojmu Skener? Vzpomenete si na definici slova Scrapbooking? Vzpomněli byste si co znamená slovo Podzemnice olejná?

Klíčová slova: wikipedie, informace, Melanie Griffith, život, narození, kdy se narodila Melanie Griffith?, Melanie Griffith, lexikon, životopis, místo narození, zajímavosti, datum narození, kde se narodila Melanie Griffith?, wiki, osobnost, kdo je Melanie Griffith?

Pojem Melanie Griffith je v kategorii Herectví, ilustrační obrázek

Hledejte v dalších online informačních zdrojích

Hledat pojem Melanie Griffith ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít frázi Melanie Griffith ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít heslo Melanie Griffith ve fulltextu vyhledávače Info.com

Hledat videa s názvem Melanie Griffith na Youtube

Najít slovo Melanie Griffith ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Melanie Griffith například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v metavyhledávači Info.com, v Google obrázcích nebo v projektu slovnik.cz.

Často hledaná slova, osobnosti, termíny a odborné pojmy

Biografie, životopis, kdo je to Melanie Griffith?

Text na této internetové stránce vám umožnil zjistit Kdo je to Melanie Griffith? Kdy se narodila Melanie Griffith? Kde se narodila Melanie Griffith? Melanie Griffith je v sekci Herectví

Kategorie herectví, herec, melanie Griffith, ilustrační obrázek

Text vytvořen redaktory Superia.cz. Všechny údaje jsou bez záruky. V obsahu stránek mohou být pravopisné, faktické chyby i nepřesnosti. Bohužel, nestíháme pravidelně aktualizovat všechny texty. Zkuste též hledat informace osobnost, osobu, člověka Melanie Griffith kupř. ve Wikipedii, kde můžete najít rozsáhlejší popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Melanie Griffith i v jiné kategorii než je herectví.