Kdo je to?
Kdo byl Hanuš Fantl? Životopis Hanuš Fantl, osobnosti, slavný člověk z kategorie literatura

Hanuš Fantl

Kdo byl Hanuš Fantl? Životopis, informace, biografie, literatura

Hanuš Fantl bych českožidovský básník.
Hanuš se narodil 16. prosince 1917 v Chrastu u Chrudimi do českožidovské rodiny, kde byl nejmladším z pěti dětí. Otec mu zemřel, když byl chlapci pouhý rok, a pak byl osm let vychováván v blízkém sirotčinci. Později se rodina přestěhovala do Prahy, matka si zde založila obchůdek s cukrovinkami a poté i s porcelánem. Protože se rodině dařilo docela dobře, Hanuš mohl studovat na vinohradském gymnáziu. Potom zaujal místo jako úředník v kanceláři. Od patnácti let také působil jako aktivní člen Komunistického svazu mládeže, od 1938 pracoval v ilegální komunistické skupině. V roce 1939 se ještě stihl oženit se svou dlouhodobou známostí, avšak on, jeho žena i dítě (které se narodilo již jako pohrobek) zahynuli v koncentračních táborech - Hanuš v Mauthausenu, žena a dítě v Osvětimi. Stejně jako mnoho Židů byl v Mauthausenu zastřelen.
Poezie Hanuše Fantla je spíše jakousi kronikou jeho života a dějin, které probíhaly, aniž by je kdokoliv mohl zastavit. Jsou to vlastně komentáře, které však mají i apelativní a přesvědčovací funkci. Na první pohled z nich čiší jeho komunistické přesvědčení a názory. Zemřel bohužel dříve, než mohl naleznout svůj osobitý styl, ale jeho básně můžeme charakterizovat jako rytmicky i stroficky pravidelné, kterými je možné dobře vyjádřit myšlenky, které jsou velmi naléhavé. Inspiraci zřejmě hledal u podobně smýšlejících básníků, jako byl například Stanislav Kostka Neumann nebo Viktor Dyk.Kdo byl Hanuš Fantl? Životopis Hanuš Fantl, osobnosti, slavný člověk z kategorie literatura

Základní údaje o osobě Hanuš Fantl

Národnost: židovská
Datum narození: 16. 12. 1917
Místo narození: Chrast u Chrudimi
Datum úmrtí: 18. 3. 1942 (koncentrační tábor Mauthausen)

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Hanuš Fantl s vašimi známými a kamarády na internetových společenských sítích typu Pinterest, Reddit, Twitter či Facebooku, který je z nich nejznámější a nejpopulárnější.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu  

Znáte definici termínu Tristní? Znáte definici termínu Hybridní pohon? Vzpomněli byste si co označuje výraz Kinezioterapie? Pamatujete si definici pojmu Mikroúvěr?

Klíčová slova: literatura, osobnost, osobnosti, život, životopis, literatura, datum úmrtí, Hanuš Fantl, národnost, biografie, místo narození, wiki, kde se narodil Hanuš Fantl?, popis, kdo je Hanuš Fantl?, národnost

Pojem Hanuš Fantl je v kategorii Literatura, ilustrační obrázek

Odkazy na jiné weby a vyhledávače

Hledejte bez špehování slovo Hanuš Fantl ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat termín Hanuš Fantl ve vyhledávači Yahoo

Hledat frázi Hanuš Fantl ve vyhledávači Yandex

Vyhledat výraz Hanuš Fantl v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Najít pojem Hanuš Fantl ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Hanuš Fantl například v evropském vyhledávači Qwant, v Google překladači, v metavyhledávači Info.com, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v projektu slovnik.cz.

Často hledaná hesla, osobnosti, odborné termíny, pojmy, slova

Biografie, životopis, kdo je to Hanuš Fantl?

Právě jste zjistili Kdo byl Hanuš Fantl? Kdy se narodil Hanuš Fantl? Kde se narodil Hanuš Fantl? Kdy zemřel Hanuš Fantl? Hanuš Fantl je v sekci Literatura

Text vytvořen redaktory Superia.cz. Pečlivě jsme prošli a zkontrolovali všechny naše texty. I přesto je možné, že jsme některou chybu přehlédli. Informace uvedené zde mohou být zastaralé či neaktuální. Texty neaktualizujeme pravidelně. Zkuste též najít informace osobnost, osobu, člověka Hanuš Fantl řekněme třeba v české Wikipedii, kde můžete najít nejspíše podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Hanuš Fantl i v jiné kategorii než je literatura.