Kdo je to?
Kdo je to Peter Jackson? Životopis Peter Jackson, lidé, osobnosti z umělci

Kdo je to Peter Jackson?

Kdo je to Peter Jackson? Stručný životopis

Peter Jackson je znám především jako režisér trilogie Pán prstenů. Tyto celovečerní filmy získaly nejen rekordní návštěvnost a tržby, ale také velké množství nejrůznějších filmových cen – Oscary, Zlaté glóby i ceny BAFTA.
Peter Jackson pochází z Nového Zélandu. Natáčení dokumentů a filmů se věnoval od dětství. Většina jeho režijních počinů je vysoce ceněna diváky i kritikou, filmy pravidelně získávají vysoká ocenění. Jackson režíroval i komedie a loutkové filmy, jako producent, režisér a spoluautor scénáře vynikl i u dobrodružného příběhu King Kong.Kdo je to Peter Jackson? Životopis Peter Jackson, lidé, osobnosti z umělci

Hlavní data o osobě Peter Jackson

Národnost: Nový Zéland
Datum narození: 31. 10. 1961
Místo narození: Pukerua Bay

Tento text (Peter Jackson) můžete samozřejmě sdílet se známými na webových službách typu Pinterest, Facebook, Twitter nebo Reddit.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Znáte termín Ex offo? Pamatujete si definici pojmu IKEM? Vzpomenete si na definici slova Halucinace? Vzpomněli byste si co znamená slovo Helikoptérové peníze?

Klíčová slova: slovo, vysvětlení, popis, termín, pojem, kdo to je, odborný výraz, co znamená, přesný výraz, popis, přesný význam, umělci, kdo je Peter Jackson?, původ slova, informace, formulace

Pojem Peter Jackson je v kategorii Umělci, ilustrační obrázek

Zkuste se dozvědět víc informací v následujících odkazech

Hledat výraz Peter Jackson ve Wikislovníku

Hledat videa s názvem Peter Jackson na Youtube

Najít výraz Peter Jackson ve vyhledávači Yandex

Najít termín Peter Jackson ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Peter Jackson například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve fulltextu Google.cz, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v projektu slovnik.cz.

Jiné zajímavé termíny, pojmy, hesla, slova, osobnosti, lidi

Stručná biografie, resp. životopis osoby Peter Jackson

Na této webové stránce jste se dozvěděli: Kdo je to Peter Jackson? Kdo to byl Peter Jackson? Kdy se narodil Peter Jackson? Kde se narodil Peter Jackson? Peter Jackson je v kategorii umělci. Text vytvořen redaktory Superia.cz. Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Nemáme možnost pravidelné aktualizace článků. Můžete se pokusit také najít osobnost, osobu, člověka Peter Jackson řekněme například v české verzi Wikipedia.cz, kde naleznete delší popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Peter Jackson i v jiné kategorii než je umělci.