Kdo je to?
Kdo je Peter Jackson? Životopis Peter Jackson, osobnosti, slavný člověk z kategorie umělci

Kdo je Peter Jackson?

Kdo je Peter Jackson? Životopis, informace, biografie, umělci

Peter Jackson je znám především jako režisér trilogie Pán prstenů. Tyto celovečerní filmy získaly nejen rekordní návštěvnost a tržby, ale také velké množství nejrůznějších filmových cen – Oscary, Zlaté glóby i ceny BAFTA.
Peter Jackson pochází z Nového Zélandu. Natáčení dokumentů a filmů se věnoval od dětství. Většina jeho režijních počinů je vysoce ceněna diváky i kritikou, filmy pravidelně získávají vysoká ocenění. Jackson režíroval i komedie a loutkové filmy, jako producent, režisér a spoluautor scénáře vynikl i u dobrodružného příběhu King Kong.Kdo je Peter Jackson? Životopis Peter Jackson, osobnosti, slavný člověk z kategorie umělci

Hlavní data o osobě Peter Jackson

Národnost: Nový Zéland
Datum narození: 31. 10. 1961
Místo narození: Pukerua Bay

Tento text (Peter Jackson) můžete samozřejmě sdílet s rodinou a kamarády na Pinterestu, Redditu, Twitteru anebo na Facebooku.

 Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Znáte termín Ex offo? Pamatujete si definici pojmu Lutein? Vzpomenete si na definici slova Sekunda? Vzpomněli byste si co znamená slovo Barmský box?

Klíčová slova: vysvětlení, lexikon, zajímavosti, narození, místo narození, životopis, kdy se narodil Peter Jackson?, osobnosti, národnost, umělci, informace, život, Peter Jackson, umělci, wikipedie, datum narození

Pojem Peter Jackson je v kategorii Umělci, ilustrační obrázek

Další zdroje informací o slovu Peter Jackson

Hledat heslo Peter Jackson ve Wikislovníku

Hledat videa s názvem Peter Jackson na Youtube

Hledat pojem Peter Jackson ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Peter Jackson ve Wikimedia Commons

Zkusit najít frázi Peter Jackson v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Dál můžete zkusit hledat slovo Peter Jackson například ve ruském vyhledávači Yandex, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve fulltextu Yahoo.com, ve Wikipedii nebo v projektu slovnik.cz.

Jiné zajímavé termíny, pojmy, hesla, slova, osobnosti, lidi

Stručná biografie, resp. životopis osoby Peter Jackson

Na této webové stránce jste se dozvěděli Kdo je to Peter Jackson? Kdy se narodil Peter Jackson? Kde se narodil Peter Jackson? Peter Jackson patří do sekce Umělci

Text vytvořen pro server Superia.cz. Neručíme za správnost a aktuálnost uvedených informací. Nemáme možnost pravidelné aktualizace článků. Zkuste též hledat informace osobnost, osobu, člověka Peter Jackson řekněme například v české verzi Wikipedia.cz, kde naleznete delší popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Peter Jackson i v jiné kategorii než je umělci.