Kdo je to?
Kdo je to Peter Jackson? Životopis Peter Jackson, lidé, osobnosti z umělci

Kdo je to Peter Jackson?

Kdo je to Peter Jackson? Stručný životopis

Peter Jackson je znám především jako režisér trilogie Pán prstenů. Tyto celovečerní filmy získaly nejen rekordní návštěvnost a tržby, ale také velké množství nejrůznějších filmových cen – Oscary, Zlaté glóby i ceny BAFTA.
Peter Jackson pochází z Nového Zélandu. Natáčení dokumentů a filmů se věnoval od dětství. Většina jeho režijních počinů je vysoce ceněna diváky i kritikou, filmy pravidelně získávají vysoká ocenění. Jackson režíroval i komedie a loutkové filmy, jako producent, režisér a spoluautor scénáře vynikl i u dobrodružného příběhu King Kong.Kdo je to Peter Jackson? Životopis Peter Jackson, lidé, osobnosti z umělci

Hlavní informace o osobě Peter Jackson

Národnost: Nový Zéland
Datum narození: 31. 10. 1961
Místo narození: Pukerua Bay

Budeme rádi, pokud budete tuto stručnou biografii s osobou Peter Jackson sdílet s přáteli a kamarády na internetových společenských sítích typu Pinterest, Reddit, Twitter či Facebooku, který je z nich nejznámější a nejpopulárnější.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Znáte termín Hypotéza? Vzpomněli byste si co označuje výraz Bílé zlato? Vzpomenete si na definici slova Cystoskopie? Znáte termín IBAN?

Klíčová slova: co znamená, odborný výraz, pojem, Peter Jackson, umělci, formulace, přesný výraz, informace, heslo, lexikon, popis, slovo, význam slova, význam pojmu, etymologie, původ slova

Pojem Peter Jackson je v kategorii Umělci, ilustrační obrázek

Hledejte v dalších online informačních zdrojích

Hledat termín Peter Jackson ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledejte bez špehování slovo Peter Jackson ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít termín Peter Jackson ve Wikislovníku

Vyhledat slovo Peter Jackson ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Peter Jackson například ve vyhledávači Seznam.cz, v projektu slovnik.cz, ve videích na Youtube, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v Lingea slovnících.

Víte co znamenají tato slova, hesla, osobnosti, odborné termíny a pojmy?

Životopis, kdo je Peter Jackson? Stručná biografie

Tyto stránky vám umožnily zjistit: Kdo je to Peter Jackson? Kdo to byl Peter Jackson? Kdy se narodil Peter Jackson? Kde se narodil Peter Jackson? Peter Jackson se nachází v kategorii umělci. Text napsán pro Superia.cz. Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Omluvte nás, že, nestíháme pravidelnou aktualizaci všechny textů. Pokuste se též vyhledat osobnost, osobu, člověka Peter Jackson kupříkladu v projektu Wikipedie, kde můžete najít o mnoho podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Peter Jackson i v jiné kategorii než je umělci.