Kdo je to?
Kdo je to Peter Jackson? Životopis Peter Jackson, lidé, osobnosti z umělci

Kdo je to Peter Jackson?

Kdo je to Peter Jackson? Stručný životopis

Peter Jackson je znám především jako režisér trilogie Pán prstenů. Tyto celovečerní filmy získaly nejen rekordní návštěvnost a tržby, ale také velké množství nejrůznějších filmových cen – Oscary, Zlaté glóby i ceny BAFTA.
Peter Jackson pochází z Nového Zélandu. Natáčení dokumentů a filmů se věnoval od dětství. Většina jeho režijních počinů je vysoce ceněna diváky i kritikou, filmy pravidelně získávají vysoká ocenění. Jackson režíroval i komedie a loutkové filmy, jako producent, režisér a spoluautor scénáře vynikl i u dobrodružného příběhu King Kong.Kdo je to Peter Jackson? Životopis Peter Jackson, lidé, osobnosti z umělci

Hlavní informace o osobě Peter Jackson

Národnost: Nový Zéland
Datum narození: 31. 10. 1961
Místo narození: Pukerua Bay

Popis osobnosti Peter Jackson můžete sdílet s kolegy na Twitteru, Redditu, Pinterestu, Facebooku nebo na jiných, zde neuvedených sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Znáte termín Power jóga? Znáte termín Liftago? Vzpomenete si na definici slova Fenomén? Víte, co je to Melasa?

Klíčová slova: termín, slovo, vysvětlení, lexikon, Peter Jackson, etymologie, pojem, popis, popis, přesný výraz, synonymum, původ slova, přesný význam, formulace, informace, kdo to je

Pojem Peter Jackson je v kategorii Umělci, ilustrační obrázek

Hledejte pojem Peter Jackson v následujících vyhledávačích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Peter Jackson ve Wikimedia Commons

Hledat termín Peter Jackson ve vyhledávači Yandex

Hledat pojem Peter Jackson ve fulltextu Seznam.cz

Hledat slovo Peter Jackson ve fulltextu vyhledávače Info.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Peter Jackson například ve fulltextu Google.cz, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve Wikislovníku, ve Wikipedii nebo v Lingea slovnících.

Vybrané odborné pojmy, slova, osobnosti, termíny

Biografie, životopis, kdo je to Peter Jackson?

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku: Kdo je to Peter Jackson? Kdo to byl Peter Jackson? Kdy se narodil Peter Jackson? Kde se narodil Peter Jackson? Peter Jackson patří do sekce umělci. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz. Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Chápejte, že nemáme prostředky na pravidelnou aktualizaci. Pro aktuální informace zkuste hledat osobnost, osobu, člověka Peter Jackson kupř. ve Wikipedii, kde můžete najít rozsáhlejší popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Peter Jackson i v jiné kategorii než je umělci.