Kdo je to?
Kdo je to Peter Jackson? Životopis Peter Jackson, lidé, osobnosti z umělci

Kdo je to Peter Jackson?

Kdo je to Peter Jackson? Stručný životopis

Peter Jackson je znám především jako režisér trilogie Pán prstenů. Tyto celovečerní filmy získaly nejen rekordní návštěvnost a tržby, ale také velké množství nejrůznějších filmových cen – Oscary, Zlaté glóby i ceny BAFTA.
Peter Jackson pochází z Nového Zélandu. Natáčení dokumentů a filmů se věnoval od dětství. Většina jeho režijních počinů je vysoce ceněna diváky i kritikou, filmy pravidelně získávají vysoká ocenění. Jackson režíroval i komedie a loutkové filmy, jako producent, režisér a spoluautor scénáře vynikl i u dobrodružného příběhu King Kong.Kdo je to Peter Jackson? Životopis Peter Jackson, lidé, osobnosti z umělci

Základní údaje o osobě Peter Jackson

Národnost: Nový Zéland
Datum narození: 31. 10. 1961
Místo narození: Pukerua Bay

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Peter Jackson s vašimi známými a kamarády na sociálních sítích Pinterestu, Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Znáte termín Hypotéza? Vzpomněli byste si na význam slova Disponibilní zůstatek? Vzpomenete si na definici slova Cystoskopie? Znáte definici termínu Diakritika?

Klíčová slova: synonymum, popis, informace, formulace, umělci, etymologie, termín, lexikon, co znamená, kdo je Peter Jackson?, slovo, co je to Peter Jackson?, význam, wiki, pojem, Peter Jackson

Pojem Peter Jackson je v kategorii Umělci, ilustrační obrázek

Další možné informační zdroje

Najít heslo Peter Jackson ve vyhledávači Qwant

Vyhledat pojem Peter Jackson ve fulltextu vyhledávače Info.com

Hledat výraz Peter Jackson ve Wikipedii

Hledat pojem Peter Jackson v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Dál můžete zkusit hledat slovo Peter Jackson například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve videích na Youtube, v Microsoft Bing nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Náhodných výběr osobností, odborných termínů, pojmů a hesel

Stručná biografie, resp. životopis osoby Peter Jackson

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku: Kdo je to Peter Jackson? Kdo to byl Peter Jackson? Kdy se narodil Peter Jackson? Kde se narodil Peter Jackson? Peter Jackson se nachází v sekci umělci. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Litujem, že není v našich silách provádět pravidelně aktualizace všech textů. Zkuste též hledat osobnost, osobu, člověka Peter Jackson řekněme v české Wikipedii, kde můžete najít delší text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Peter Jackson i v jiné kategorii než je umělci.