Kdo je to?
Kdo je Peter Jackson? Životopis Peter Jackson, osobnosti, slavný člověk z kategorie umělci

Kdo je Peter Jackson?

Kdo je Peter Jackson? Životopis, informace, biografie, umělci

Peter Jackson je znám především jako režisér trilogie Pán prstenů. Tyto celovečerní filmy získaly nejen rekordní návštěvnost a tržby, ale také velké množství nejrůznějších filmových cen – Oscary, Zlaté glóby i ceny BAFTA.
Peter Jackson pochází z Nového Zélandu. Natáčení dokumentů a filmů se věnoval od dětství. Většina jeho režijních počinů je vysoce ceněna diváky i kritikou, filmy pravidelně získávají vysoká ocenění. Jackson režíroval i komedie a loutkové filmy, jako producent, režisér a spoluautor scénáře vynikl i u dobrodružného příběhu King Kong.Kdo je Peter Jackson? Životopis Peter Jackson, osobnosti, slavný člověk z kategorie umělci

Základní informace o osobě Peter Jackson

Národnost: Nový Zéland
Datum narození: 31. 10. 1961
Místo narození: Pukerua Bay

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku kdo je Peter Jackson? s vašimi kamarády prostřednictvím uvedených tlačítek na sociálních sítích Facebook nebo Twitter.

 Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku 

Znáte termín Ex offo? Víte co je Avantgarda? Vzpomenete si na definici slova Umění? Vzpomněli byste si co označuje výraz Tajfun?

Klíčová slova: informace, datum narození, místo narození, wikipedie, lexikon, kde se narodil Peter Jackson?, zajímavosti, Peter Jackson, národnost, kdy se narodil Peter Jackson?, biografie, kdo je Peter Jackson?, vysvětlení, narození, wiki, umělci

Pojem Peter Jackson je v kategorii Umělci, ilustrační obrázek

Hledejte výraz Peter Jackson v dalších zdrojích

Hledat slovo Peter Jackson ve vyhledávači Yahoo

Zkusit najít Peter Jackson v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Hledat frázi Peter Jackson ve fulltextu vyhledávače Info.com

Zkusit najít heslo Peter Jackson ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít frázi Peter Jackson ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Peter Jackson například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v Google překladači, v Google obrázcích, ve videích na Youtube nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Další vybraná hesla, osobnosti, odborné termíny a pojmy

Stručná biografie, resp. životopis osoby Peter Jackson

Právě nyní již víte Kdo je to Peter Jackson? Kdy se narodil Peter Jackson? Kde se narodil Peter Jackson? Peter Jackson patří do sekce Umělci

Text vytvořen pro server Superia.cz. Neručíme za úplnost, správnost, přesnost ani aktuálnost zde uvedených informací. Nemáme možnost pravidelné aktualizace článků. Pokuste se také najít osobnost, osobu, člověka Peter Jackson řekněme například ve známé Wikipedii, kde naleznete nejspíš podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Peter Jackson i v jiné kategorii než je umělci.