Kdo je to?
Kdo je Peter Jackson? Životopis Peter Jackson, osobnosti, slavný člověk z kategorie umělci

Peter Jackson

Kdo je Peter Jackson? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, umělci

Peter Jackson je znám především jako režisér trilogie Pán prstenů. Tyto celovečerní filmy získaly nejen rekordní návštěvnost a tržby, ale také velké množství nejrůznějších filmových cen – Oscary, Zlaté glóby i ceny BAFTA.
Peter Jackson pochází z Nového Zélandu. Natáčení dokumentů a filmů se věnoval od dětství. Většina jeho režijních počinů je vysoce ceněna diváky i kritikou, filmy pravidelně získávají vysoká ocenění. Jackson režíroval i komedie a loutkové filmy, jako producent, režisér a spoluautor scénáře vynikl i u dobrodružného příběhu King Kong.Kdo je Peter Jackson? Životopis Peter Jackson, osobnosti, slavný člověk z kategorie umělci

Hlavní data o osobě Peter Jackson

Národnost: Nový Zéland
Datum narození: 31. 10. 1961
Místo narození: Pukerua Bay

Tento text (Peter Jackson) můžete samozřejmě sdílet s jinými lidmi na Twitteru, Pinterestu nebo Facebooku.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu  

Znáte termín Dislokace? Víte co je Pocitová teplota? Vzpomenete si na definici slova Faradayova klec? Vzpomněli byste si co označuje výraz Follower?

Klíčová slova: datum narození, lexikon, místo narození, wiki, vysvětlení, narození, život, Peter Jackson, umělci, biografie, kde se narodil Peter Jackson?, kdo je Peter Jackson?, osobnost, osobnosti, umělci, kdy se narodil Peter Jackson?

Pojem Peter Jackson je v kategorii Umělci, ilustrační obrázek

Zkuste se dozvědět víc informací v následujících odkazech

Hledat frázi Peter Jackson ve fulltextu vyhledávače Info.com

Hledat pojem Peter Jackson ve fulltextu Seznam.cz

Hledat videa s názvem Peter Jackson na Youtube

Zkusit najít termín Peter Jackson na Google obrázcích

Vyhledat termín Peter Jackson ve vyhledávači Yahoo

Dál můžete zkusit hledat slovo Peter Jackson například v Google obrázcích, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v projektu slovnik.cz.

Často hledané pojmy, osobnosti, výrazy, odborné termíny a slova

Životopis, kdo je Peter Jackson? Stručná biografie

Nyní již víte Kdo je to Peter Jackson? Kdy se narodil Peter Jackson? Kde se narodil Peter Jackson? Peter Jackson patří do kategorie Umělci

Kategorie umělci, kreslíř, peter Jackson, ilustrační obrázek

Text byl sepsán pro server Superia.cz. Za uvedené informace neručíme. Přes veškerou pečlivost se mohou v textech objevit chybné údaje nebo pravopisné chyby. Nemáme možnost soustavné aktualizace všech textů. Čerstvé informace hledejte osobnost, osobu, člověka Peter Jackson dejme tomu například v české verzi Wikipedia.cz, kde naleznete nejspíše mnohem podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Peter Jackson i v jiné kategorii než je umělci.