Kdo je to?
Kdo je to Peter Jackson? Životopis Peter Jackson, lidé, osobnosti z umělci

Kdo je to Peter Jackson?

Kdo je to Peter Jackson? Stručný životopis

Peter Jackson je znám především jako režisér trilogie Pán prstenů. Tyto celovečerní filmy získaly nejen rekordní návštěvnost a tržby, ale také velké množství nejrůznějších filmových cen – Oscary, Zlaté glóby i ceny BAFTA.
Peter Jackson pochází z Nového Zélandu. Natáčení dokumentů a filmů se věnoval od dětství. Většina jeho režijních počinů je vysoce ceněna diváky i kritikou, filmy pravidelně získávají vysoká ocenění. Jackson režíroval i komedie a loutkové filmy, jako producent, režisér a spoluautor scénáře vynikl i u dobrodružného příběhu King Kong.Kdo je to Peter Jackson? Životopis Peter Jackson, lidé, osobnosti z umělci

Základní informace o osobě Peter Jackson

Národnost: Nový Zéland
Datum narození: 31. 10. 1961
Místo narození: Pukerua Bay

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku kdo je Peter Jackson? s vašimi přáteli na Pinterestu, Facebooku, Twitteru, Redditu nebo na zde neuvedených společených sítích.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Znáte termín Hypotéza? Rozumíte pojmu Klišé? Vzpomenete si na definici slova Cystoskopie? Znáte pojem Chat?

Klíčová slova: umělci, popis, přesný výraz, co znamená, kdo je Peter Jackson?, popis, význam slova, heslo, wiki, kdo to je, pojem, synonymum, informace, přesný význam, Peter Jackson, etymologie

Pojem Peter Jackson je v kategorii Umělci, ilustrační obrázek

Doporučené zdroje informací k dalšímu studiu

Zkusit najít Peter Jackson ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat videa s názvem Peter Jackson na Youtube

Hledejte bez špehování slovo Peter Jackson ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat výraz Peter Jackson ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Peter Jackson například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v Google překladači, v evropském vyhledávači Qwant, ve Wikipedii nebo v Lingea slovnících.

Výběr náhodných osobností, odborných termínů, pojmů a hesel

Biografie, životopis, kdo je to Peter Jackson?

Na stránce jste se mohli dozvědět: Kdo je to Peter Jackson? Kdo to byl Peter Jackson? Kdy se narodil Peter Jackson? Kde se narodil Peter Jackson? Peter Jackson je v kategorii umělci. Sepsáno redaktory Superia.cz Texty mohou obsahovat chyby. Bohužel, nestíháme pravidelně aktualizovat všechny texty. Zkuste najít osobnost, osobu, člověka Peter Jackson kupř. v projektu Wikipedia.cz, kde naleznete podrobnější popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Peter Jackson i v jiné kategorii než je umělci.