Kdo je to?
Kdo je Vladimír Remek? Životopis Vladimír Remek, osobnosti, slavný člověk z kategorie politika

Kdo je Vladimír Remek?

Kdo je Vladimír Remek? Životopis, informace, biografie, politika

Vladimír Remek je bývalý československý kosmonaut a vojenský pilot. Působil též jako politik a diplomat.
Studoval na Vyšším leteckém učilišti v Košicích a následně Vojenské letecké akademii J.A. Gagarina v SSSR. V Československé lidové armádě tak působil jako vojenský pilot.
V roce 1976 probíhal výběr kosmonautů, kteří poletí do vesmíru v rámci sovětského programu Interkosmos. Remek se dostal do užšího výběru a nakonec to byl on, kdo v roce 1978 absolvoval let do vesmíru. Stal se tak jediným československým kosmonautem a také prvním člověkem mimo velmoci SSSR a USA, který byl ve vesmíru. Let započal 2. března 1978, na palubě lodi Sojuz 28 byl spolu s Vladimírem Remkem sovětský kosmonaut Alexej Gubarev. Na Zemi se kosmonauté v pořádku vrátili 10. března.
Po úspěšném letu do vesmíru se Vladimír Remek stal v Československu, ale i obecně v zemích východních bloku populární osobností, z čehož těžil i komunistický režim. Remek působil na vedoucích pozicích, například ve Výzkumném ústavu letectva.
Po roce 1989 byl ředitelem Vojenského muzea letectví a kosmonautiky. Postupně však přecházel do byznysové sféry, kde těžil především ze znalostí a kontaktů ze své předchozí kariéry a navazoval obchodní vztahy v Ruské federaci.
V letech 2004-2013 působil jako poslanec Evropského parlamentu (zvolen jako nestraník za KSČM). Od roku 2013 až do roku 2018 pak zastával funkci českého velvyslance v Ruské federaci.
Je držitelem celé řady ocenění a vyznamenání: mimo jiné Řádu Bílého lva, nejvyššího vyznamenání České republiky, či ruské medaile Za zásluhy o dobývání kosmu.Kdo je Vladimír Remek? Životopis Vladimír Remek, osobnosti, slavný člověk z kategorie politika

Hlavní informace o osobě Vladimír Remek

Národnost: česká
Datum narození: 26. září 1948
Místo narození: České Budějovice

Popis osobnosti Vladimír Remek můžete sdílet s dalšími osobami prostřednictvím sociálních sítích Facebook, Pinterest, Reddit nebo Twitter.

 Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu      

Víte, co je to Srp? Znáte pojem SSL? Vzpomněli byste si na význam slova Opereta? Vzpomenete si na definici slova Stockholmský syndrom?

Klíčová slova: kde se narodil Vladimír Remek?, život, lexikon, životopis, Vladimír Remek, biografie, místo narození, osobnost, wiki, popis, politika, zajímavosti, vysvětlení, wikipedie, datum narození, národnost

Pojem Vladimír Remek je v kategorii Politika, ilustrační obrázek

Internetové odkazy na vyhledávače

Najít výraz Vladimír Remek ve vyhledávači Qwant

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Vladimír Remek ve Wikimedia Commons

Hledat videa s názvem Vladimír Remek na Youtube

Najít slovo Vladimír Remek ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít výraz Vladimír Remek ve Wikipedii

Dál můžete zkusit hledat slovo Vladimír Remek například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v Google překladači, ve fulltextu Yahoo.com, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Jaké osobnosti, pojmy, odborné termíny a hesla lidé hledají?

Životopis, kdo je Vladimír Remek? Stručná biografie

Nyní už nejspíš víte Kdo je to Vladimír Remek? Kdy se narodil Vladimír Remek? Kde se narodil Vladimír Remek? Vladimír Remek je v kategorii Politika

Text byl sepsán pro server Superia.cz. Informace jsou bez záruky, provozovatel neručí za správnost a aktuálnost informací v textech. Údaje zde uvedené mohou být již neaktuální či zastaralé. Aktualizace článků není pravidelná. Zkuste najít informace osobnost, osobu, člověka Vladimír Remek kupříkladu ve Wikipedii, kde můžete najít o mnoho podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Vladimír Remek i v jiné kategorii než je politika.