Kdo je to?
Kdo je Katalin Novák? Životopis Katalin Novák, osobnosti, slavný člověk z kategorie politici

Katalin Novák

Kdo je Katalin Novák? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, politici

Katalin Novák je maďarská politička. Od roku 2022 prezidentka Maďarska.
Vystudovala ekonomii (v Budapešti) a práva (v Segedínu).
Po většinu kariéry se věnovala tématům spojeným s rodinnou a sociální politikou. Pracovala na vysokých úřednických postech na ministerstvech, mimo jiné byla státní tajemnicí pro rodinu a záležitosti mládeže. V roce 2020 se stala ministryní pro rodinné záležitosti.
Její politická kariéra je spojena se stranou Viktora Orbána: Fidesz - Maďarská občanská unie. Fidesz vládne Maďarsku od roku 2010 a zahraničí pozorovatelé jej obviňují z autokratických tendencí. Když Fidesz navrhl Katalin Novák na post prezidentky, bylo téměř jisté, že se jí také stane, protože strana má v maďarském parlamentu dlouhodobě výraznou většinu. V Maďarsku je prezident volen parlamentem, Katalin Novák byla zvolen v březnu 2022 a do úřadu nastoupila v květnu téhož roku.Kdo je Katalin Novák? Životopis Katalin Novák, osobnosti, slavný člověk z kategorie politici

Základní informace o osobě Katalin Novák

Národnost: maďarská
Datum narození: 6. září 1977
Místo narození: Segedín

Líbí se stručný životopis s osobou Katalin Novák? Pak se podělte s jinými osobami na Redditu, Facebooku, Pinterestu nebo na jiných tzv. sociálních sítích.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu      

Znáte definici termínu Polovodič? Znáte termín Lege artis? Vzpomněli byste si co označuje výraz Hybridní válka? Víte, co je to Slunce?

Klíčová slova: datum narození, wikipedie, zajímavosti, kde se narodil Katalin Novák?, životopis, lexikon, popis, národnost, osobnosti, osobnost, informace, politici, místo narození, život, politici, wiki

Pojem Katalin Novák je v kategorii Politici, ilustrační obrázek

Internetové odkazy na vyhledávače

Hledat videa s názvem Katalin Novák na Youtube

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Katalin Novák ve Wikimedia Commons

Zkusit najít pojem Katalin Novák ve vyhledávači Qwant

Najít výraz Katalin Novák ve Wikislovníku

Hledat pojem Katalin Novák ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Katalin Novák například ve ruském vyhledávači Yandex, v Google překladači, v evropském vyhledávači Qwant, ve vyhledávači Seznam.cz nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Víte co znamenají tato slova, hesla, osobnosti, odborné termíny a pojmy?

Životopis, kdo je Katalin Novák? Stručná biografie

Nyní již víte Kdo je to Katalin Novák? Kdy se narodil Katalin Novák? Kde se narodil Katalin Novák? Katalin Novák je v kategorii Politici

Napsáno redaktory Superia.cz. Veškeré texty jsou bez záruky. Údaje zde uvedené mohou být již neaktuální či zastaralé. Aktualizace článků není pravidelná. Pokuste se vyhledat informace osobnost, osobu, člověka Katalin Novák dejme tomu třeba v internetové encyklopedii Wikipedia, kde naleznete komplexní text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Katalin Novák i v jiné kategorii než je politici.