Kdo je to?
Kdo je Guru Jára? Životopis Guru Jára, osobnosti, slavný člověk z kategorie zločin

Kdo je Guru Jára?

Kdo je Guru Jára? Životopis, informace, biografie, zločin

Jaroslav Dobeš, známý spíše pod pseudonymem Guru Jára, nebo Óm nadsamec a Guru Anahdán, je český tantrický mistr, fotograf, malíř, duchovní spisovatel, zakladatel esoterické školy Poetrie. Guru Jára se narodil v Příbrami. V mládí rád cestoval a podle jeho životopisu emigroval v roce 1989 do Itálie. V Itálii prý dosáhl satori (duchovní cíl buddhismu). Poté procestoval Egypt, Severní Indii, italské Dolomity a Provence ve Francii. Roku 1996 se stal duchovním učitelem, začal přednášet a vedl rovněž semináře. Do roku 2007 vydával časopis Poetrie, CD, pořádal setkání v čajovnách a na festivalech, vydával knihy. Doposud Dobeš vydal jedenáct knih, např. Talent srdce (2016), Tantrické transformace, Astrální arkána (2017), Stigmata karmy (2018) a další. Založil ateliéry Dobara, Ateliér ženské duše nebo Ateliér D a roku 2010 se stal zakladatelem školy Poetrie.
Dobeše začala sledovat policie v roce 2007 za údajné podezření ze znásilnění jeho klientek. Poprvé se případ objevil v časopisu Reflex roku 2011. Dobeš spolupracoval s Barborou Pláškovou, která mu pomáhala při jeho zločinech. Dobeš si rozděloval ženy do tří kategorií podle sympatií a následně jim nabízel léčebnou metodu, tzv. odháčkování. Během této metody znásilnil několik bezbranných pacientek. Prokazatelně se jednalo o osm žen.
Dobeše a Pláškovou stíhá policie od roku 2014, kdy proběhl první soud. Rozsudek však Vrchní soud v Olomouci zrušil. Druhý soud proběhl v roce 2018 a Dobeš dostal trest 7 let a 6 měsíců za znásilnění šesti žen. Další soud se konal roku 2020.
Od roku 2015 se nachází Dobeš s Pláškovou v imigračním zařízení v Manile na Filipínách, kde jsou stíháni jako uprchlíci. Dosud se stále jedná o vydání dvojice zpět do ČR. Oba si zažádali o náboženský azyl. Dobeš se stihl na Filipínách oženit s bývalou studentkou, která jej navštěvovala.Kdo je Guru Jára? Životopis Guru Jára, osobnosti, slavný člověk z kategorie zločin

Hlavní data o osobě Guru Jára

Národnost: česká
Datum narození: 4. 1. 1971
Místo narození: Příbram, Československo

Tento text (Guru Jára) můžete samozřejmě sdílet s blízkými na Facebooku, Redditu, Pinterestu nebo Twitteru.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru    

Znáte termín Ubuntu? Vzpomněli byste si co znamená slovo Vila? Vzpomenete si na definici slova Impresionismus? Víte co je MMS?

Klíčová slova: biografie, zločin, kdo je Guru Jára?, vysvětlení, osobnosti, wiki, informace, život, datum narození, lexikon, kdy se narodil Guru Jára?, kde se narodil Guru Jára?, místo narození, wikipedie, narození, Guru Jára

Pojem Guru Jára je v kategorii Zločin, ilustrační obrázek

Linky na jiné informační zdroje

Hledat výraz Guru Jára ve vyhledávači Yandex

Hledejte bez špehování slovo Guru Jára ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat heslo Guru Jára ve fulltextu Seznam.cz

Hledat frázi Guru Jára na Google obrázcích

Najít termín Guru Jára ve Wikipedii

Dál můžete zkusit hledat slovo Guru Jára například v Microsoft Bing, v Lingea slovnících, ve fulltextu Yahoo.com, ve fulltextu Google.cz nebo v projektu slovnik.cz.

Tipy na další významy slov, osobnosti, pojmy a termíny

Stručná biografie, resp. životopis osoby Guru Jára

Na této webové stránce jste se dozvěděli Kdo je to Guru Jára? Kdy se narodil Guru Jára? Kde se narodil Guru Jára? Guru Jára se nachází v kategorii Zločin

Text napsán pro Superia.cz. Veškeré texty jsou bez záruky. Věříme, že chápete, že texty nemohou být často aktualizovány. Doporučujeme zkusit nalézt informace osobnost, osobu, člověka Guru Jára např. v české verzi Wikipedia.cz, kde naleznete podrobný text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Guru Jára i v jiné kategorii než je zločin.