Kdo je to?
Kdo byl Emanuel Rádl? Životopis Emanuel Rádl, osobnosti, slavný člověk z kategorie věda

Kdo byl Emanuel Rádl?

Kdo byl Emanuel Rádl? Životopis, informace, biografie, věda

Emanuel Rádl byl český biolog a filozof. Narodil se ve městě Pyšely (okres Benešov, Středočeský kraj) za Rakousko-Uherské říše. Po studiích na gymnáziu v Benešově a v Domažlicích začal studovat biologii na Karlově univerzitě v Praze. Studium dokončil roku 1898 a začal poté pracovat v ústavu zoologie Filosofické fakulty univerzity Karlovy. Během pár let učil na střední škole v Plzni, v Pardubicích a po roce 1902 se stal učitelem na gymnáziu v Ječné v Praze, kde učil až do roku 1919. Emanuel Rádl se stal docentem dějin věd biologických a zoologie. Vědecky se proslavil díky spisu Dějiny biologických teorií, který vyšel původně v němčině (1905). Po vyučování na gymnáziu v Ječné se Rádl stal profesorem filosofie. Po jeho cestě kolem světa, kterou započal roku 1922, vydal knihu Západ a Východ. Filosofické Úvahy z Cest (1925).
Rádl během svého života napsal okolo 20 publikací, nejvíce z nich bylo filosofických. V díle Romantická Věda (1918) se zabýval vědeckým myšlením, v díle Masarykův ideál moderního hrdiny (1920) oslavuje T. G. Masaryka jako čestného a významného člověka. V posledním díle Útěcha Filosofie (1946) popisoval obavy o obyvatele Evropy kvůli tehdejší politické situaci za druhé světové války. Od roku 1935 kvůli nemoci se již na veřejnosti moc neukazoval. Emanuel Rádl zemřel ve věku 68 let.Kdo byl Emanuel Rádl? Životopis Emanuel Rádl, osobnosti, slavný člověk z kategorie věda

Základní údaje o osobě Emanuel Rádl

Národnost: česká
Datum narození: 21. 12. 1873
Místo narození: Pyšely, Rakousko-Uhersko
Datum úmrtí: 12. 5. 1942

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Emanuel Rádl s partnery, kolegy a kamarády na Twitteru, Pinterestu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru    

Vzpomněli byste si co znamená slovo Tunelování? Vzpomněli byste si co označuje výraz Vertigo? Víte, co je to Bezúčelová hypotéka? Znáte termín Artróza?

Klíčová slova: Emanuel Rádl, zajímavosti, vysvětlení, wikipedie, narození, osobnost, osobnosti, datum úmrtí, datum narození, kdo to je, Emanuel Rádl, lexikon, Kdy zemřel Emanuel Rádl, informace, popis, kdo je Emanuel Rádl?

Pojem Emanuel Rádl je v kategorii Věda, ilustrační obrázek

Další informační zdroje

Hledat výraz Emanuel Rádl ve fulltextu Seznam.cz

Hledat pojem Emanuel Rádl v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Zkusit najít pojem Emanuel Rádl na Google.cz

Hledat videa s názvem Emanuel Rádl na Youtube

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Emanuel Rádl ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Emanuel Rádl například v Google obrázcích, v Lingea slovnících, ve fulltextu Yahoo.com, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v Google překladači.

Další vybraná hesla, osobnosti, odborné termíny a pojmy

Biografie, životopis, kdo je to Emanuel Rádl?

Právě jste zjistili Kdo byl Emanuel Rádl? Kdy se narodil Emanuel Rádl? Kde se narodil Emanuel Rádl? Kdy zemřel Emanuel Rádl? Emanuel Rádl je v kategorii Věda

Text vytvořen redaktory Superia.cz. Text zveřejněný na těchto webových stránkách má pouze informativní charakter a může obsahovat nepřesnosti či chyby. Chápejte, že nemáme prostředky na pravidelnou aktualizaci. Můžete také vyzkoušet hledat informace osobnost, osobu, člověka Emanuel Rádl například v projektu Wikipedia, kde můžete najít delší text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Emanuel Rádl i v jiné kategorii než je věda.