Kdo je to?
Kdo byl Emanuel Rádl? Životopis Emanuel Rádl, osobnosti, slavný člověk z kategorie věda

Emanuel Rádl

Kdo byl Emanuel Rádl? Životopis, informace, biografie, věda

Emanuel Rádl byl český biolog a filozof. Narodil se ve městě Pyšely (okres Benešov, Středočeský kraj) za Rakousko-Uherské říše. Po studiích na gymnáziu v Benešově a v Domažlicích začal studovat biologii na Karlově univerzitě v Praze. Studium dokončil roku 1898 a začal poté pracovat v ústavu zoologie Filosofické fakulty univerzity Karlovy. Během pár let učil na střední škole v Plzni, v Pardubicích a po roce 1902 se stal učitelem na gymnáziu v Ječné v Praze, kde učil až do roku 1919. Emanuel Rádl se stal docentem dějin věd biologických a zoologie. Vědecky se proslavil díky spisu Dějiny biologických teorií, který vyšel původně v němčině (1905). Po vyučování na gymnáziu v Ječné se Rádl stal profesorem filosofie. Po jeho cestě kolem světa, kterou započal roku 1922, vydal knihu Západ a Východ. Filosofické Úvahy z Cest (1925).
Rádl během svého života napsal okolo 20 publikací, nejvíce z nich bylo filosofických. V díle Romantická Věda (1918) se zabýval vědeckým myšlením, v díle Masarykův ideál moderního hrdiny (1920) oslavuje T. G. Masaryka jako čestného a významného člověka. V posledním díle Útěcha Filosofie (1946) popisoval obavy o obyvatele Evropy kvůli tehdejší politické situaci za druhé světové války. Od roku 1935 kvůli nemoci se již na veřejnosti moc neukazoval. Emanuel Rádl zemřel ve věku 68 let.Kdo byl Emanuel Rádl? Životopis Emanuel Rádl, osobnosti, slavný člověk z kategorie věda

Základní informace o osobě Emanuel Rádl

Národnost: česká
Datum narození: 21. 12. 1873
Místo narození: Pyšely, Rakousko-Uhersko
Datum úmrtí: 12. 5. 1942

Líbí se stručný životopis s osobou Emanuel Rádl? Pak se podělte s vašimi přáteli prostřednictvím sociálních sítích Facebook, Pinterest, Reddit nebo Twitter.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru    

Vzpomněli byste si co znamená slovo Eskontní úvěr? Rozumíte pojmu Ekumenická bohoslužba? Víte, co je to Mandátní smlouva? Znáte pojem Velur?

Klíčová slova: zajímavosti, věda, vysvětlení, život, Emanuel Rádl, kdo je Emanuel Rádl?, nežijící, Emanuel Rádl, osobnosti, lexikon, osobnost, národnost, wiki, informace, narození, kdy se narodil Emanuel Rádl?

Pojem Emanuel Rádl je v kategorii Věda, ilustrační obrázek

Internetové odkazy na vyhledávače

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Emanuel Rádl ve Wikimedia Commons

Zkusit najít frázi Emanuel Rádl v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Hledat slovo Emanuel Rádl ve vyhledávači Yahoo

Najít pojem Emanuel Rádl na Google.cz

Najít termín Emanuel Rádl ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Emanuel Rádl například ve vyhledávači Seznam.cz, v Lingea slovnících, v metavyhledávači Info.com, v Google obrázcích nebo v projektu slovnik.cz.

Výběr osobností, pojmů, výrazů, odborných termínů a slov

Životopis, kdo je Emanuel Rádl? Stručná biografie

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku Kdo byl Emanuel Rádl? Kdy se narodil Emanuel Rádl? Kde se narodil Emanuel Rádl? Kdy zemřel Emanuel Rádl? Emanuel Rádl se nachází v sekci Věda

Text byl sepsán pro server Superia.cz. Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Údaje zde uvedené mohou být již neaktuální či zastaralé. Aktualizace článků není pravidelná. Zkuste najít informace osobnost, osobu, člověka Emanuel Rádl dejme tomu v projektu Wikipedia, kde naleznete rozsáhlejší text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Emanuel Rádl i v jiné kategorii než je věda.