Kdo je to?
Kdo je Eric Roberts? Životopis Eric Roberts, osobnosti, slavný člověk z kategorie herectví

Eric Roberts

Kdo je Eric Roberts? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, herectví

Eric Antony Roberts je americký herec a starší bratr hollywoodské star Julie Roberts. Prosadit se dokázal i ve stínu slavné sestry – za svou více než čtyřicetiletou kariéru se objevil v ohromujícím množství filmů a televizních pořadů a má za sebou vše od kritikou uznávaných rolí až po kultovní klasiky.
Eric Roberts se narodil 18. dubna 1956 v Biloxi v americkém státě Mississippi a vyrůstal v rodině s hlubokými uměleckými kořeny. Jeho rodiče vedli hereckou školu a jeho sestry Julia Robertsová a Lisa Robertsová Gillanová se také věnovaly herecké kariéře. Hned v začátku své kariéry získal průlomovou roli ve filmu Král Cikánů z roku 1978, za kterou byl dokonce nominován na Zlatý glóbus. V roce 1981 jeho slibně rozjetou kariéru na čas přerušila těžká autonehoda, z níž vyvázl s těžkými zraněními a s jejímiž následky se dlouho léčil. V roce 1984 se na filmové plátno vrátil a o rok později získal Zlatý Glóbus i nominaci na Oskara za roli ve filmu Splašený vlak. Objevil se také v moderních filmových trhácích, jako je Temný rytíř, kde hrál mafiánského bosse a několikrát si zahrál i se svou sestrou.
Eric Roberts se neomezuje pouze na filmové plátno, často hraje také v televizních pořadech. Zářil například v populárních seriálech Hrdinové, Kriminálka Miami, Kravaťáci či Chirurgové. Je ženatý s Elizou Robertsovou a mají spolu dceru Emmu Robertsovou, která je rovněž herečkou. V mládí bojoval se závislostí na drogách. Celkově si zahrál ve více než 500 filmech a seriálových epizodách.Kdo je Eric Roberts? Životopis Eric Roberts, osobnosti, slavný člověk z kategorie herectví

Hlavní data o osobě Eric Roberts

Národnost: americká
Datum narození: 18.4.1956
Místo narození: Biloxi, Mississippi, USA

Sdílejte tuto stránku s osobností Eric Roberts s vašimi sledujícími na vašich účtech sociálních sítích jako je Pinterest, Reddit, Facebook anebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu  

Víte, co je to Ofsajd? Víte co je Alterace? Vzpomněli byste si na význam slova Školní družina? Vzpomněli byste si co označuje výraz Ochechule?

Klíčová slova: Eric Roberts, popis, wiki, lexikon, datum narození, vysvětlení, narození, kdo je Eric Roberts?, herectví, zajímavosti, národnost, wikipedie, osobnost, Eric Roberts, životopis, herectví

Pojem Eric Roberts je v kategorii Herectví, ilustrační obrázek

Odkazy na jiné weby

Hledat termín Eric Roberts ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat výraz Eric Roberts ve fulltextu vyhledávače Info.com

Vyhledat termín Eric Roberts ve Wikipedii

Hledat frázi Eric Roberts ve vyhledávači Yahoo

Hledat výraz Eric Roberts na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Eric Roberts například ve Wikipedii, v Google překladači, ve videích na Youtube, v Microsoft Bing nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Výběr z náhodných odborných pojmů, osobností, hesel, termínů

Stručná biografie, resp. životopis osoby Eric Roberts

Teď už znáte odpověď na otázku Kdo je to Eric Roberts? Kdy se narodil Eric Roberts? Kde se narodil Eric Roberts? Eric Roberts patří do kategorie Herectví

Kategorie herectví, herečka v bílém, eric Roberts, ilustrační obrázek

Text byl sepsán pro server Superia.cz. Za uvedené informace neručíme. Přes veškerou pečlivost se mohou v textech objevit chybné údaje nebo pravopisné chyby. Pochopte prosím, že nemáme prostředky na častou aktualizaci všech textů. Doporučujeme zkusit nalézt informace osobnost, osobu, člověka Eric Roberts dejme tomu např. v populární Wikipedii, kde naleznete nejspíše mnohem podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Eric Roberts i v jiné kategorii než je herectví.