Kdo je to?
Kdo je to, byl Oportunista? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Oportunista? Lidé, vlastnosti

Kdo je to Oportunista?

Jaký je význam slova Oportunista? Co to znamená?

Oportunista je jedinec, který se při svém jednání a rozhodování neřídí podle svých zásad, ale přizpůsobuje se okolnímu prostředí a těží z výhod, které z takových rozhodnutí plynou. Označení oportunista se v politice objevilo v 19. století a rozšířilo se i do mimopolitických oblastí života. Slovo oportunista má nyní i širší význam - jedná se o hledání a využívání příležitostí k získání lepšího postavení nebo výhod bez ohledu na obecně respektované zásady a vlastní morálku.
V politice má toto pojmenování poněkud hanlivý význam, politik oportunista nemá pevné zásady a řídí se okolnostmi a příležitostmi, náladami veřejnosti a nebere ohled na dlouhodobé důsledky svého jednání.Kdo je to, byl Oportunista? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Oportunista? Lidé, vlastnosti

Budeme rádi, pokud budete definici slova Oportunista sdílet s vašimi kamarády, známými a přáteli na sociálních sítích Pinterestu, Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Víte co je Tejpování? Vzpomněli byste si na význam slova Komaxit? Rozumíte pojmu Slovo nadřazené? Znáte definici termínu Uherský rok?

Klíčová slova: formulace, pojem, význam, lexikon, co je to Oportunista?, definice, Oportunista, popis, popis, význam pojmu, vlastnosti, informace, kdo to je, význam slova, přesný výraz, přesný význam

Pojem Oportunista je v kategorii Vlastnosti, ilustrační obrázek

Odkazy na jiné weby

Vyhledat heslo Oportunista ve Wikipedii

Hledat pojem Oportunista ve vyhledávači Yandex

Vyhledat termín Oportunista ve fulltextu vyhledávače Info.com

Najít slovo Oportunista v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Dál můžete zkusit hledat slovo Oportunista například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v evropském vyhledávači Qwant, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Doporučené odborné pojmy, osobnosti, termíny, výrazy a hesla

Vysvětlení významu slova Oportunista, definice, vysvětlení pojmu

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku: Kdo je to Oportunista? Kdo to byl Oportunista? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Oportunista? Definice pojmu Oportunista se nachází v sekci vlastnosti. Text vytvořen redaktory Superia.cz. Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Litujem, že není v našich silách provádět pravidelně aktualizace všech textů. Pro aktuální informace zkuste hledat výraz, text, termín, pojem dejme tomu třeba v projektu Wikipedie, kde můžete najít nejspíše delší a podrobnější text. Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Vyzkoušet tak můžete i příslušná homonyma a synonyma v jiných sekcích než vlastnosti.

Víte co znamená zkratka AYOR, JFGI nebo WIYF? Tyto a další zkratky naleznete na našem spřáteleném webu.