Kdo je to?
Kdo je to, byl Oportunista? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Oportunista? Lidé, vlastnosti

Kdo je to Oportunista?

Jaký je význam slova Oportunista? Co to znamená?

Oportunista je jedinec, který se při svém jednání a rozhodování neřídí podle svých zásad, ale přizpůsobuje se okolnímu prostředí a těží z výhod, které z takových rozhodnutí plynou. Označení oportunista se v politice objevilo v 19. století a rozšířilo se i do mimopolitických oblastí života. Slovo oportunista má nyní i širší význam - jedná se o hledání a využívání příležitostí k získání lepšího postavení nebo výhod bez ohledu na obecně respektované zásady a vlastní morálku.
V politice má toto pojmenování poněkud hanlivý význam, politik oportunista nemá pevné zásady a řídí se okolnostmi a příležitostmi, náladami veřejnosti a nebere ohled na dlouhodobé důsledky svého jednání.Kdo je to, byl Oportunista? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Oportunista? Lidé, vlastnosti

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Oportunista s kamarády na Facebooku, Redditu, Pinterestu nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Víte co je Kurkuma? Znáte pojem Cystoskopie? Rozumíte pojmu Družstvo? Vzpomenete si na definici slova SSD disk?

Klíčová slova: termín, význam pojmu, informace, definice, kdo je Oportunista?, lexikon, formulace, vlastnosti, význam slova, slovo, etymologie, Oportunista, odborný výraz, popis, kdo to je, původ slova

Pojem Oportunista je v kategorii Vlastnosti, ilustrační obrázek

Odkazy na vyhledávače, online encyklopedie a slovníky

Vyhledat pojem Oportunista ve vyhledávači Yandex

Hledat frázi Oportunista ve Wikipedii

Najít pojem Oportunista ve Wikislovníku

Najít heslo Oportunista na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Oportunista například v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v Lingea slovnících.

Výběr z náhodných odborných pojmů, osobností, hesel, termínů

Co znamená Oportunista? Definice pojmu, význam a vysvětlení slova

Tyto stránky vám umožnily zjistit: Kdo je to Oportunista? Kdo to byl Oportunista? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Oportunista? Definice pojmu Oportunista se nachází v kategorii vlastnosti. Sepsáno redaktory Superia.cz Neručíme za pravdivost uvedených informací. Bohužel, častá aktualizace není v našich silách. Pokuste se též vyhledat pojem, slovo, termín, definici dejme tomu v české Wikipedii, kde můžete najít mnohem podrobnější text. Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů v různém kontextu, v různých oborech. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci vlastnosti.

Víte co znamená zkratka AYOR, JFGI nebo WIYF? Tyto a další zkratky naleznete na našem spřáteleném webu.