Kdo je to?
Kdo je to, byl Oportunista? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Oportunista? Lidé, vlastnosti

Kdo je to Oportunista?

Jaký je význam slova Oportunista? Co to znamená?

Oportunista je jedinec, který se při svém jednání a rozhodování neřídí podle svých zásad, ale přizpůsobuje se okolnímu prostředí a těží z výhod, které z takových rozhodnutí plynou. Označení oportunista se v politice objevilo v 19. století a rozšířilo se i do mimopolitických oblastí života. Slovo oportunista má nyní i širší význam - jedná se o hledání a využívání příležitostí k získání lepšího postavení nebo výhod bez ohledu na obecně respektované zásady a vlastní morálku.
V politice má toto pojmenování poněkud hanlivý význam, politik oportunista nemá pevné zásady a řídí se okolnostmi a příležitostmi, náladami veřejnosti a nebere ohled na dlouhodobé důsledky svého jednání.Kdo je to, byl Oportunista? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Oportunista? Lidé, vlastnosti

Líbí se vám definice kdo je to Oportunista? Pak se podělte s vašimi kamarády, známými a přáteli na specializovaných společenských sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Víte co je Purin? Znáte pojem Biber? Rozumíte pojmu Arogance? Vzpomenete si na definici slova Morálka?

Klíčová slova: wiki, význam slova, přesný výraz, termín, lexikon, původ slova, vlastnosti, Oportunista, etymologie, synonymum, definice, co znamená, kdo to je, formulace, význam pojmu, pojem

Pojem Oportunista je v kategorii Vlastnosti, ilustrační obrázek

Další informační zdroje

Zkusit najít frázi Oportunista ve fulltextu Seznam.cz

Hledejte bez špehování slovo Oportunista ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat výraz Oportunista v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Zkusit najít Oportunista ve fulltextu vyhledávače Info.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Oportunista například ve Wikipedii, v Google překladači, v Microsoft Bing, ve videích na Youtube nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Často žádané pojmy, osoby, výrazy, osobnosti, odborné termíny a slova

Vysvětlení významu slova Oportunista, definice, vysvětlení pojmu

Na této webové stránce jste se dozvěděli: Kdo je to Oportunista? Kdo to byl Oportunista? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Oportunista? Definice pojmu Oportunista je v kategorii vlastnosti. Text vytvořen pro server Superia.cz Omlouváme se za možné chyby v textech. Pochopte prosím, že nemáme prostředky na častou aktualizaci všech textů. Můžete též vyzkoušet hledat pojem, definici, text, výraz dejme tomu např. v internetové encyklopedii Wikipedia, kde naleznete podrobnější popis. Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů v různých oborech lidské činnosti. Zkuste hledání i v jiné sekci webu než v vlastnosti.

Víte co znamená zkratka AYOR, JFGI nebo WIYF? Tyto a další zkratky naleznete na našem spřáteleném webu.