Kdo je to?
Kdo je Hana Ulrychová? Životopis Hana Ulrychová, osobnosti, slavná žena z kategorie hudba

Hana Ulrychová

Kdo je Hana Ulrychová? Životopis, informace, biografie, hudba

Hana Ulrychová je česká zpěvačka, bývalá členka hudebních uskupení Atlantis a Vulkán, sestra hudebníka Petra Ulrycha. Ulrychová se narodila v Liberci, ale své dětství prožila v Brně, kde její otec (operní pěvec) získal angažmá v Janáčkově opeře. Po vzoru svého otce Hana ráda zpívala a již v útlém věku vystupovala v dětských pěveckých souborech. Ulrychová vystudovala střední zdravotnickou školu v Brně. Během studií se připojila k souboru brněnského Divadla bez tradic (DIBETRA), kde účinkoval i její starší bratr Petr.
V roce 1964 patřila k rockovému uskupení Vulkán a o tři roky později se stala členkou skupiny Atlantis (1967). S kapelou Atlantis vystupovala v divadle Rokoko v Praze. V té době zpívala i v olomoucké kapele Bluesmeni. V Olomouci se Ulrychová seznámila s Karlem Krylem, do kterého se zamilovala (údajně pro ni napsal píseň Nevidomá Dívka).
Od roku 1968 začala vystupovat sólově a roku 1970 započala spolupráci s Tanečním orchestrem Československého rozhlasu (TOČR) a také s orchestrem Gustava Broma.
Za píseň Spoutej mě získala cenu Zlatá Bratislavská Lyra v roce 1971. V letech 1971-1988 vydala Ulrychová celkem 12 desek. Na desíti deskách s ní spolupracoval její bratr Petr a na pěti se podílela jejich doprovodná hudební skupina Javory. Nejznámější deska té doby nesla název Nikola Šuhaj loupežník z roku 1974. Deska se stala velmi úspěšnou a díky ní začala dvojice inklinovat k moravskému folklóru a moravským lidovým písním. Dvě její sólové desky se jmenují Pojďte dál, chci být chvíli s Vámi (1976) a Tichý hlas (1988). Později v letech 1991-2014 vydala skoro dvě desítky CD.
Spolu se svým bratrem Petrem si Hana Ulrychová zahrála v Brně v muzikálech Máj, Radúz a Mahulena a Koločava.
Hana Ulrychová je matkou dcery Hany Svanovské.Kdo je Hana Ulrychová? Životopis Hana Ulrychová, osobnosti, slavná žena z kategorie hudba

Hlavní informace o osobě Hana Ulrychová

Národnost: česká
Datum narození: 31. 3. 1949
Místo narození: Liberec, Československo

Popis osobnosti Hana Ulrychová můžete sdílet s přáteli a kamarády na Twitteru, Pinterestu nebo Facebooku.

 Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu  

Rozumíte pojmu Zvěrokruh? Rozumíte pojmu Aristokracie? Znáte definici termínu Ambra? Znáte pojem Discord?

Klíčová slova: wiki, Hana Ulrychová, místo narození, lexikon, životopis, kde se narodila Hana Ulrychová?, hudba, informace, popis, osobnost, datum narození, narození, vysvětlení, hudba, život, wikipedie

Pojem Hana Ulrychová je v kategorii Hudba, ilustrační obrázek

Jiné doporučené zdroje informací

Zkusit najít slovo Hana Ulrychová ve fulltextu vyhledávače Info.com

Zkusit najít termín Hana Ulrychová na Google.cz

Zkusit najít výraz Hana Ulrychová ve vyhledávači Yandex

Vyhledat termín Hana Ulrychová ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat slovo Hana Ulrychová ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Hana Ulrychová například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v Google obrázcích, ve fulltextu Yahoo.com nebo v projektu slovnik.cz.

Náhodné definice slov, pojmů a odborných termínů, osobnosti

Životopis, kdo je Hana Ulrychová? Stručná biografie

Nyní už nejspíš víte Kdo je to Hana Ulrychová? Kdy se narodila Hana Ulrychová? Kde se narodila Hana Ulrychová? Hana Ulrychová se nachází v sekci Hudba

Text byl sepsán pro server Superia.cz. Snažili jsme se kontrolovat a ověřovat texty a informace. Přesto se mohlo stát, že je zde nepřesný údaj nebo chyba. Nemůžeme pravidelně aktualizovat všechny texty. Pokuste se též vyhledat informace osobnost, osobu, člověka Hana Ulrychová třeba na webovkách projektu Wikipedia, kde můžete najít nejspíš delší text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Hana Ulrychová i v jiné kategorii než je hudba.