Kdo je to?
Kdo byl Jiří Pomeje? Životopis Jiří Pomeje, osobnosti, slavný člověk z kategorie herectví

Kdo byl Jiří Pomeje?

Kdo byl Jiří Pomeje? Životopis, informace, biografie, herectví

Jiří Pomeje byl český filmový a divadelní herec, filmový producent a dabér. Pomeje se narodil v Českých Budějovicích, kde také navštěvoval místní gymnázium. V mládí se věnoval tanci, u kterého vydržel dvanáct let (z toho deset let tancoval závodně). V divadle v Českých Budějovicích účinkoval jako baletní tanečník ve hře Bachčisarajská fontána, kde hrál dvojroli (Polák a Tatar).
Po gymnáziu se přihlásil na DAMU, kde ale nebyl přijat (důvodem bylo vyloučení jeho otce z komunistické strany roku 1968). Přesto získal angažmá v Šumperku v Severomoravském divadle. Po roce v Šumperku se přihlásil znovu na DAMU a byl přijat. V roce 1988 studium na DAMU úspěšně dokončil.
Po studiu začal hrát ve filmech. Debutový film Pravidla kruhu natočil v roce 1987. Následovaly filmy Vlastně se nic nestalo (1988), Jestřábí moudrost (1989), O perlové panně (1997), Hanele (1998), Začátek světa (2000) nebo Andělská tvář (2002).
V roce 1992 se rozhodl pro produkování filmů a založil tak společnost Fronda film. Jako producent se podílel na pohádce Princezna ze mlejna (1994) a Z pekla štěstí (1999), Z pekla štěstí 2 (2001), Andělská tvář (2002) a Kameňák (2003). Po filmu Andělská tvář se Pomeje dostal do finančních problémů a musel se potýkat s exekucí. Později zkrachoval a propadl alkoholu. Po dlouholetých soudech dostal Pomeje amnestii od prezidenta Václava Klause (2013).
Jako dabér propůjčil svůj hlas desítce amerických filmů. Nejčastěji dabovaným hercem byl Belgičan Jean-Claude Van Damme, kterého Pomeje daboval celkem čtyřikrát ve filmech Kickboxer (1989), Lví srdce (1990), Dvojitý zásah (1991) a Teror ve vlaku (2004). Dále propůjčil svůj hlas filmům Tango a Cash (1989), Ve stínu gangu (1992), Pistolníci (1993) nebo Blbý a blbější (1994).
Rok pracoval na TV Prima jako moderátor pořadu VIP zprávy.
Jiří Pomeje zemřel na rakovinu hrtanu v 54 letech v roce 2019.Kdo byl Jiří Pomeje? Životopis Jiří Pomeje, osobnosti, slavný člověk z kategorie herectví

Hlavní informace o osobě Jiří Pomeje

Národnost: česká
Datum narození: 13. 12. 1964
Místo narození: České Budějovice, Československo
Datum úmrtí: 26. 2. 2019

Popis osobnosti Jiří Pomeje můžete sdílet s vašimi přáteli na Pinterestu, Facebooku, Twitteru, Redditu nebo na zde neuvedených společených sítích.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    

Víte co je Premisa? Víte, co je to Lupus? Rozumíte pojmu Ragú? Rozumíte pojmu Omítkářský talíř?

Klíčová slova: wiki, život, popis, wikipedie, kdo to je, národnost, národnost, kdo je Jiří Pomeje?, informace, vysvětlení, kde se narodil Jiří Pomeje?, Kdy zemřel Jiří Pomeje, osobnosti, lexikon, herectví, narození

Pojem Jiří Pomeje je v kategorii Herectví, ilustrační obrázek

Hledejte pojem Jiří Pomeje v následujících vyhledávačích

Hledejte bez špehování slovo Jiří Pomeje ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat slovo Jiří Pomeje ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat pojem Jiří Pomeje v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Zkusit najít heslo Jiří Pomeje ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Jiří Pomeje ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Jiří Pomeje například v evropském vyhledávači Qwant, v nabídce zboží na Heureka.cz, v Google obrázcích, ve fulltextu Google.cz nebo v projektu slovnik.cz.

Jaké osobnosti, pojmy, odborné termíny a hesla lidé hledají?

Stručná biografie, resp. životopis osoby Jiří Pomeje

Teď už znáte odpověď na otázku Kdo byl Jiří Pomeje? Kdy se narodil Jiří Pomeje? Kde se narodil Jiří Pomeje? Kdy zemřel Jiří Pomeje? Jiří Pomeje patří do kategorie Herectví

Napsáno redaktory Superia.cz. Chyby vyhrazeny. Neručíme za faktickou přednost a aktuálnost informací. Není v našich silách pravidelně aktualizovat texty na tomto webu. Pokuste se též vyhledat osobnost, osobu, člověka Jiří Pomeje dejme tomu třeba na webovkách projektu Wikipedia, kde můžete najít nejspíše delší a podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Jiří Pomeje i v jiné kategorii než je herectví.