Kdo je to?
Kdo je to Fyzik? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Fyzik? Lidé, profese

Fyzik

Jaký je význam slova Fyzik? Co to znamená?

Fyzik je vědec, který se zabývá přírodním vědním oborem fyzika.
Fyzika je velmi široký vědní obor zkoumající zákonitosti přírodních jevů. Především v posledních stoletích došlo k tak rychlému rozvoji fyziky jako vědy, že se začala dělit do menších vědních oborů a vědci se specializují na konkrétní výzkumy, nikoli na celé spektrum. Výsledky výzkumu fyziků se často aplikují do praxe a posouvají výzkum a vývoj technologií, medicíny, dobývání vesmíru apod.
Mezi nejznámější a nejvýznamnější fyziky patří například starověký Archimédes, z moderní doby jsou to mimo mnoho dalších jmen vědci jako Albert Einstein, Issac Newton, Alessandro Volta, Erwin Schrödinger či Marie Curie-Skłodowská. Nejvýznamnější fyzikové jsou každoročně oceňování Nobelovou cenou za fyziku - vzhledem k tomu, že se výzkum stal natolik detailním, že na něm často pracuje více vědců, bývá v posledních letech cena udělována i několika fyzikům najednou.Kdo je to Fyzik? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Fyzik? Lidé, profese

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku kdo je to Fyzik? s vašimi kamarády na veřejných sociálních sítích (Facebook, Pinterest, Reddit či Twitter).

 Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu  

Rozumíte pojmu Seitan? Pamatujete si definici pojmu Zelený čtvrtek? Znáte definici termínu Muzeum? Vzpomněli byste si co znamená slovo Grafická karta?

Klíčová slova: význam, heslo, odborný výraz, slovo, informace, formulace, původ slova, co znamená, definice, termín, vysvětlení, wiki, profese, Fyzik, význam slova, Fyzik

Pojem Fyzik je v kategorii Profese, ilustrační obrázek

Zkuste zjistit více informací o slovu Fyzik v následujících zdrojích

Vyhledat slovo Fyzik na Google obrázcích

Zkusit najít pojem Fyzik ve fulltextu vyhledávače Info.com

Vyhledat pojem Fyzik v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Vyhledat heslo Fyzik ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít slovo Fyzik ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Fyzik například ve fulltextu Yahoo.com, v projektu slovnik.cz, ve fulltextu Google.cz, ve videích na Youtube nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Náhodných výběr z osobností, slov odborných termínů, pojmů a hesel

Co znamená Fyzik? Definice pojmu, význam a vysvětlení slova

Z předchozího textu jste se dozvěděli Kdo je to Fyzik? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Fyzik? Definice pojmu Fyzik je v sekci Profese

Kategorie profese, potápěč, fyzik, ilustrační obrázek

Text vytvořen redaktory Superia.cz. Provozovatel v žádném případě neručí za aktuálnost údajů uveřejněných na webu. Bohužel, častá aktualizace není v našich silách. Zkuste hledat informace pojem, slovo, termín, definici třeba ve Wikipedii, kde můžete najít nejspíš delší text. Berte prosím v úvahu, že pojmy mohou mít víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než Profese).