Kdo je to?
Kdo byl Černovous? Životopis Černovous, osobnosti, slavný člověk z kategorie zločin

Kdo byl Černovous?

Kdo byl Černovous? Životopis, informace, biografie, zločin

Edward Thatch, známější pod přezdívkou Blackbeard neboli Černovous, byl pirát plující pod britskou vlajkou po karibských mořích a pobřeží Severní Ameriky. Černovous se narodil v přístavním městě Bristol v Anglii a od mala se chtěl plavit po mořích. Později se stal námořníkem v královském námořnictvu a zúčastnil se Války královny Anny. Válka skončila roku 1713 a o 3 roky později se na ostrovech Bahamy ve městě New Providence připojil do služeb známého piráta Benjamina Hornigolda (1716). Díky jeho inteligenci a přirozené autoritě se z Černovouse brzy stal velitel jedné z Hornigoldových lodí. V následujícím roce 1717 dal o sobě vědět, když získal francouzskou otrokářskou loď La Concorde. Loď přejmenoval na Pomstu královny Anny, vybavil ji desítkami děl a udělal z ní svou vlajkovou loď. Poté skončil kapitán Hornigold s pirátstvím a Černovous zastoupil jeho místo jako nejobávanější pirát v těch dobách. Jeho flotila čítala okolo deseti lodí. Avšak roku 1718 najel s lodí Pomsta královny Anny na mělčiny a loď ztroskotala. Následně byl omilostněn u anglického krále a s pirátstvím přestal. Život spořádaného občana se mu nezamlouval, a tak se po dvou měsících vrátil zpět k pirátskému řemeslu. Uběhly pouhé 3 měsíce a Černovous byl zabit muži poručíka Maynarda, který byl pověřen britskou vládou, aby piráta zneškodnil.
Několik nezávislých zdrojů uvádí, že byl Černovous gentleman a nikoliv vrah.



Kdo byl Černovous? Životopis Černovous, osobnosti, slavný člověk z kategorie zločin

Hlavní data o osobě Černovous

Národnost: anglická
Datum narození: 1680
Místo narození: Bristol, Anglie
Datum úmrtí: 22. 11. 1718

Sdílejte tuto stránku s osobností Černovous s partnery, kolegy a kamarády na webových službách typu Pinterest, Facebook, Twitter nebo Reddit.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu      

Víte co je Svěrka? Znáte pojem Křivice? Rozumíte pojmu Refrén? Vzpomenete si na definici slova Grappa?

Klíčová slova: osobnost, národnost, datum narození, Kdy zemřel Černovous, zajímavosti, biografie, informace, místo narození, osobnosti, kdy se narodil Černovous?, popis, zločin, národnost, kde se narodil Černovous?, Černovous, narození

Pojem Černovous je v kategorii Zločin, ilustrační obrázek

Odkazy na jiné weby

Hledat videa s názvem Černovous na Youtube

Najít pojem Černovous ve vyhledávači Yahoo

Zkusit najít termín Černovous v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Najít pojem Černovous ve vyhledávači Qwant

Hledejte bez špehování slovo Černovous ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Černovous například ve fulltextu Google.cz, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v Microsoft Bing, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v Google překladači.

Doporučujeme tyto osobnosti, pojmy, výrazy a termíny

Stručná biografie, resp. životopis osoby Černovous

Na této webové stránce jste se dozvěděli Kdo byl Černovous? Kdy se narodil Černovous? Kde se narodil Černovous? Kdy zemřel Černovous? Černovous patří do sekce Zločin

Napsáno redaktory Superia.cz. Informace jsou bez jakékoliv záruky, neručíme za faktickou správnost, aktuálnost a jazykovou přesnost uvedených informací. Pochopte prosím, že nemáme prostředky na častou aktualizaci všech textů. Zkuste též hledat informace osobnost, osobu, člověka Černovous dejme tomu třeba v populární Wikipedii, kde naleznete nejspíš komplexnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Černovous i v jiné kategorii než je zločin.