Kdo je to?
Kdo byl Černovous? Životopis Černovous, osobnosti, slavný člověk z kategorie zločin

Černovous

Kdo byl Černovous? Životopis, informace, biografie, zločin

Edward Thatch, známější pod přezdívkou Blackbeard neboli Černovous, byl pirát plující pod britskou vlajkou po karibských mořích a pobřeží Severní Ameriky. Černovous se narodil v přístavním městě Bristol v Anglii a od mala se chtěl plavit po mořích. Později se stal námořníkem v královském námořnictvu a zúčastnil se Války královny Anny. Válka skončila roku 1713 a o 3 roky později se na ostrovech Bahamy ve městě New Providence připojil do služeb známého piráta Benjamina Hornigolda (1716). Díky jeho inteligenci a přirozené autoritě se z Černovouse brzy stal velitel jedné z Hornigoldových lodí. V následujícím roce 1717 dal o sobě vědět, když získal francouzskou otrokářskou loď La Concorde. Loď přejmenoval na Pomstu královny Anny, vybavil ji desítkami děl a udělal z ní svou vlajkovou loď. Poté skončil kapitán Hornigold s pirátstvím a Černovous zastoupil jeho místo jako nejobávanější pirát v těch dobách. Jeho flotila čítala okolo deseti lodí. Avšak roku 1718 najel s lodí Pomsta královny Anny na mělčiny a loď ztroskotala. Následně byl omilostněn u anglického krále a s pirátstvím přestal. Život spořádaného občana se mu nezamlouval, a tak se po dvou měsících vrátil zpět k pirátskému řemeslu. Uběhly pouhé 3 měsíce a Černovous byl zabit muži poručíka Maynarda, který byl pověřen britskou vládou, aby piráta zneškodnil.
Několik nezávislých zdrojů uvádí, že byl Černovous gentleman a nikoliv vrah.Kdo byl Černovous? Životopis Černovous, osobnosti, slavný člověk z kategorie zločin

Hlavní data o osobě Černovous

Národnost: anglická
Datum narození: 1680
Místo narození: Bristol, Anglie
Datum úmrtí: 22. 11. 1718

Tento text (Černovous) můžete samozřejmě sdílet s přáteli na specializovaných společenských sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu      

Víte co je Mortadela? Pamatujete si definici pojmu Id? Rozumíte pojmu Demilitarizace? Vzpomněli byste si co znamená slovo Hybnost?

Klíčová slova: zločin, Kdy zemřel Černovous, Černovous, osobnosti, lexikon, národnost, kdy se narodil Černovous?, datum úmrtí, životopis, wiki, biografie, popis, kde se narodil Černovous?, kdo je Černovous?, vysvětlení, místo narození

Pojem Černovous je v kategorii Zločin, ilustrační obrázek

Více informací o slovu Černovous doporučujeme hledat v těchto zdrojích

Zkusit najít pojem Černovous ve fulltextu Seznam.cz

Hledejte bez špehování slovo Černovous ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat pojem Černovous ve Wikislovníku

Najít slovo Černovous ve vyhledávači Yandex

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Černovous ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Černovous například ve fulltextu Google.cz, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve fulltextu Yahoo.com, v evropském vyhledávači Qwant nebo v Google překladači.

Často hledaná slova, osobnosti, termíny a odborné pojmy

Biografie, životopis, kdo je to Černovous?

Nyní již víte Kdo byl Černovous? Kdy se narodil Černovous? Kde se narodil Černovous? Kdy zemřel Černovous? Černovous je v sekci Zločin

Text vytvořen redaktory Superia.cz. Text zveřejněný na těchto webových stránkách má pouze informativní charakter a může obsahovat nepřesnosti či chyby. Nemáme prostředky na pravidelnou aktualizace textů. Zkuste hledat informace osobnost, osobu, člověka Černovous například na české Wikipedii, kde naleznete o něco delší text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Černovous i v jiné kategorii než je zločin.