Kdo je to?
Kdo byl Černovous? Životopis Černovous, osobnosti, slavný člověk z kategorie zločin

Kdo byl Černovous?

Kdo byl Černovous? Životopis, informace, biografie, zločin

Edward Thatch, známější pod přezdívkou Blackbeard neboli Černovous, byl pirát plující pod britskou vlajkou po karibských mořích a pobřeží Severní Ameriky. Černovous se narodil v přístavním městě Bristol v Anglii a od mala se chtěl plavit po mořích. Později se stal námořníkem v královském námořnictvu a zúčastnil se Války královny Anny. Válka skončila roku 1713 a o 3 roky později se na ostrovech Bahamy ve městě New Providence připojil do služeb známého piráta Benjamina Hornigolda (1716). Díky jeho inteligenci a přirozené autoritě se z Černovouse brzy stal velitel jedné z Hornigoldových lodí. V následujícím roce 1717 dal o sobě vědět, když získal francouzskou otrokářskou loď La Concorde. Loď přejmenoval na Pomstu královny Anny, vybavil ji desítkami děl a udělal z ní svou vlajkovou loď. Poté skončil kapitán Hornigold s pirátstvím a Černovous zastoupil jeho místo jako nejobávanější pirát v těch dobách. Jeho flotila čítala okolo deseti lodí. Avšak roku 1718 najel s lodí Pomsta královny Anny na mělčiny a loď ztroskotala. Následně byl omilostněn u anglického krále a s pirátstvím přestal. Život spořádaného občana se mu nezamlouval, a tak se po dvou měsících vrátil zpět k pirátskému řemeslu. Uběhly pouhé 3 měsíce a Černovous byl zabit muži poručíka Maynarda, který byl pověřen britskou vládou, aby piráta zneškodnil.
Několik nezávislých zdrojů uvádí, že byl Černovous gentleman a nikoliv vrah.Kdo byl Černovous? Životopis Černovous, osobnosti, slavný člověk z kategorie zločin

Základní informace o osobě Černovous

Národnost: anglická
Datum narození: 1680
Místo narození: Bristol, Anglie
Datum úmrtí: 22. 11. 1718

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku kdo je Černovous? s přáteli a kamarády prostřednictvím níže uvedených buttonků na sociálních sítích Facebook, Reddit, Pinterest nebo Twitter.

 Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Víte co je Svěrka? Vzpomenete si na definici slova Blýskavice? Rozumíte pojmu Amnestie? Vzpomněli byste si na význam slova Energetický štítek?

Klíčová slova: život, kdo je Černovous?, zločin, Černovous, místo narození, biografie, datum úmrtí, životopis, osobnosti, wiki, Kdy zemřel Černovous, národnost, narození, kdy se narodil Černovous?, kde se narodil Černovous?, lexikon

Pojem Černovous je v kategorii Zločin, ilustrační obrázek

Linky na jiné informační zdroje

Najít výraz Černovous ve Wikipedii

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Černovous ve Wikimedia Commons

Najít heslo Černovous v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Vyhledat heslo Černovous ve vyhledávači Yandex

Vyhledat termín Černovous ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Černovous například ve vyhledávači Seznam.cz, v nabídce zboží na Heureka.cz, v Google obrázcích, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v projektu slovnik.cz.

Výběr osobností, pojmů, výrazů, odborných termínů a slov

Stručná biografie, resp. životopis osoby Černovous

Právě nyní již víte Kdo byl Černovous? Kdy se narodil Černovous? Kde se narodil Černovous? Kdy zemřel Černovous? Černovous je v kategorii Zločin

Text napsán pro Superia.cz. Chyby vyhrazeny. Věříme, že chápete, že texty nemohou být často aktualizovány. Zkuste najít osobnost, osobu, člověka Černovous řekněme ve známé Wikipedii, kde naleznete podrobně vysvětlený popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Černovous i v jiné kategorii než je zločin.