Kdo je to?
Kdo je to Prefekt? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Prefekt? Lidé, státní správa

Kdo je to Prefekt?

Jaký je význam slova Prefekt? Co to znamená?

Prefekt je obvykle státní úředník zastupující nějaký úřad nebo teritoriální část země. V různých státech se však náplň této funkce liší.
V některých státech (např. Francie) stojí prefekt v čele policejní prefektury. Dále může jít o představitele nějakého územně správního celku (obdoba našich krajů, provincie atd.). Funkce se může vyskytovat i ve školství, církvích atd.
Hodnost prefekta pochází z antického Říma - i zde se jednalo o celou řadu úřadů, které mohl prefekt zastávat. Šlo jak o civilní, tak vojenské posty.Kdo je to Prefekt? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Prefekt? Lidé, státní správa

Zaujala vás definice slova Prefekt? Pak se o tuto stránku podělte s kamarády na internetových společenských sítích typu Pinterest, Reddit, Twitter či Facebooku, který je z nich nejznámější a nejpopulárnější.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku 

Víte, co je to Emancipace? Vzpomenete si na definici slova Šlehačka? Vzpomněli byste si na význam slova Komentář? Vzpomněli byste si na význam slova CDS2?

Klíčová slova: přesný výraz, heslo, slovo, státní správa, definice, původ slova, přesný význam, Prefekt, lexikon, informace, co znamená, význam slova, státní správa, wikipedie, Prefekt, vysvětlení

Pojem Prefekt je v kategorii Státní správa, ilustrační obrázek

Odkazy na jiné weby a vyhledávače

Najít heslo Prefekt ve vyhledávači Yahoo

Zkusit najít frázi Prefekt ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat heslo Prefekt ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat pojem Prefekt ve fulltextu vyhledávače Info.com

Zkusit najít termín Prefekt ve Wikipedii

Dál můžete zkusit hledat slovo Prefekt například ve videích na Youtube, v Google překladači, v Google obrázcích, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Náhodných výběr osobností, hesel, pojmů a odborných termínů

Význam slova, definice, pojem, vysvětlení co znamená Prefekt

Právě jste zjistili Kdo je to Prefekt? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Prefekt? Definice pojmu Prefekt je v kategorii Státní správa

Text vytvořen redaktory Superia.cz. Neručíme za pravdivost uvedených informací. Informace uvedené zde mohou být zastaralé či neaktuální. Texty neaktualizujeme pravidelně. Pro aktuální informace zkuste hledat pojem, text, definici, řekněme třeba na stránkách Wikipedie, kde můžete najít nejspíše podrobnější text. Nezapomeňte prosím, že výrazy, hesla mohou mít víc významů v různých oborech lidské činnosti. Zkuste proto vyhledávání nebo se podívejte do jiných kategorií než je Státní správa.