Kdo je to?
Kdo je to Prefekt? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Prefekt? Lidé, státní správa

Kdo je to Prefekt?

Co znamená a jaký je význam slova Prefekt?

Prefekt je obvykle státní úředník zastupující nějaký úřad nebo teritoriální část země. V různých státech se však náplň této funkce liší.
V některých státech (např. Francie) stojí prefekt v čele policejní prefektury. Dále může jít o představitele nějakého územně správního celku (obdoba našich krajů, provincie atd.). Funkce se může vyskytovat i ve školství, církvích atd.
Hodnost prefekta pochází z antického Říma - i zde se jednalo o celou řadu úřadů, které mohl prefekt zastávat. Šlo jak o civilní, tak vojenské posty.Kdo je to Prefekt? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Prefekt? Lidé, státní správa

Uvedený text můžete pochopitelně sdílet s vašimi kamarády, známými a přáteli na Redditu, Twitteru nebo Facebooku.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu      

Víte, co je to Truck Trial? Víte, co je to Id? Vzpomněli byste si na význam slova Sublime Text? Rozumíte pojmu Youngtimer?

Klíčová slova: etymologie, wikipedie, synonymum, přesný význam, popis, pojem, definice, význam, termín, slovo, přesný výraz, odborný výraz, wiki, přesný výraz, státní správa, informace

Pojem Prefekt je v kategorii Státní správa, ilustrační obrázek

Další informační zdroje

Najít heslo Prefekt ve vyhledávači Yandex

Vyhledat slovo Prefekt ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat slovo Prefekt ve fulltextu vyhledávače Info.com

Zkusit najít heslo Prefekt ve Wikislovníku

Zkusit najít Prefekt ve Wikipedii

Dál můžete zkusit hledat slovo Prefekt například ve videích na Youtube, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve fulltextu Yahoo.com, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v Google překladači.

Často žádané pojmy, osoby, výrazy, osobnosti, odborné termíny a slova

Význam slova, definice, pojem, vysvětlení co znamená Prefekt

Na stránce jste se mohli dozvědět: Kdo je to Prefekt? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Prefekt? Definice pojmu Prefekt se nachází v kategorii Státní správa

Text vytvořen redaktory Superia.cz. Provozovatel v žádném případě neručí za aktuálnost, správnost a přesnost údajů zveřejněných na stránkách. Chápejte, že nemáme prostředky na pravidelnou aktualizaci. Pokuste se též vyhledat informace pojem, slovo, termín, výrazdejme tomu například v internetové encyklopedii Wikipedia, kde naleznete rozsáhlejší text. Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů v závislosti na oboru a kontextu. Doporučujeme proto pokusit se najít heslo Prefekt i jinde než v sekci než v státní správa.