Kdo je to?
Kdo je to Prefekt? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Prefekt? Lidé, státní správa

Prefekt

Jaký je význam slova Prefekt? Co to znamená?

Prefekt je obvykle státní úředník zastupující nějaký úřad nebo teritoriální část země. V různých státech se však náplň této funkce liší.
V některých státech (např. Francie) stojí prefekt v čele policejní prefektury. Dále může jít o představitele nějakého územně správního celku (obdoba našich krajů, provincie atd.). Funkce se může vyskytovat i ve školství, církvích atd.
Hodnost prefekta pochází z antického Říma - i zde se jednalo o celou řadu úřadů, které mohl prefekt zastávat. Šlo jak o civilní, tak vojenské posty.Kdo je to Prefekt? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Prefekt? Lidé, státní správa

Definici slova Prefekt můžete sdílet s přáteli a kamarády na veřejných sociálních sítích (Facebook, Pinterest, Reddit či Twitter).

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku 

Víte, co je to Kanadské bodování? Pamatujete si definici pojmu Fiskální politika? Vzpomněli byste si na význam slova Streptokok? Vzpomněli byste si co znamená slovo Anagram?

Klíčová slova: Prefekt, synonymum, přesný výraz, wikipedie, význam pojmu, formulace, informace, přesný význam, slovo, etymologie, lexikon, termín, původ slova, co znamená, státní správa, přesný výraz

Pojem Prefekt je v kategorii Státní správa, ilustrační obrázek

Více informací o pojmu Prefekt lze najít v následujících zdrojích

Hledat slovo Prefekt ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít výraz Prefekt v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Najít výraz Prefekt na Google obrázcích

Najít slovo Prefekt ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít Prefekt ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Prefekt například ve Wikislovníku, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve fulltextu Yahoo.com, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Vybrané odborné pojmy, osobnosti, termíny a slova

Co znamená Prefekt? Definice pojmu, význam a vysvětlení slova

Teďka již bezesporu víte Kdo je to Prefekt? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Prefekt? Definice pojmu Prefekt je v kategorii Státní správa

Kategorie státní správa, vězení cela, prefekt, ilustrační obrázek

Text vytvořen redaktory Superia.cz. Omlouváme se za případné chyby, které se mohou vyskytnout na našich webových stránkách. Omluvte nás, že, nestíháme pravidelnou aktualizaci všechny textů. Zkuste hledat informace pojem, výraz,termín, heslo dejme tomu například ve Wikipedii, kde můžete najít rozsáhlejší popis. Berte prosím v úvahu, že pojmy mohou mít víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než Státní správa).