Kdo je to?
Kdo je to Prefekt? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Prefekt? Lidé, státní správa

Kdo je to Prefekt?

Jaký je význam slova Prefekt? Co to znamená?

Prefekt je obvykle státní úředník zastupující nějaký úřad nebo teritoriální část země. V různých státech se však náplň této funkce liší.
V některých státech (např. Francie) stojí prefekt v čele policejní prefektury. Dále může jít o představitele nějakého územně správního celku (obdoba našich krajů, provincie atd.). Funkce se může vyskytovat i ve školství, církvích atd.
Hodnost prefekta pochází z antického Říma - i zde se jednalo o celou řadu úřadů, které mohl prefekt zastávat. Šlo jak o civilní, tak vojenské posty.Kdo je to Prefekt? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Prefekt? Lidé, státní správa

Budeme rádi, pokud budete definici slova Prefekt sdílet s kamarády na internetových společenských sítích typu Pinterest, Reddit, Twitter či Facebooku, který je z nich nejznámější a nejpopulárnější.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu      

Víte, co je to Hvězda? Znáte pojem Čistá mzda? Vzpomněli byste si na význam slova Vrubopis? Vzpomenete si na definici slova Borelióza?

Klíčová slova: přesný význam, Prefekt, synonymum, wiki, přesný výraz, popis, státní správa, význam pojmu, význam, Prefekt, informace, co znamená, heslo, přesný výraz, slovo, formulace

Pojem Prefekt je v kategorii Státní správa, ilustrační obrázek

Jiné informační zdroje o frázi Prefekt

Vyhledat pojem Prefekt na Google.cz

Najít výraz Prefekt ve Wikislovníku

Vyhledat pojem Prefekt na Google obrázcích

Najít heslo Prefekt ve vyhledávači Qwant

Hledat videa s názvem Prefekt na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Prefekt například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v projektu slovnik.cz.

Náhodné definice slov, pojmů a odborných termínů, osobnosti

Vysvětlení významu slova Prefekt, definice, vysvětlení pojmu

Teď už znáte odpověď na otázku Kdo je to Prefekt? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Prefekt? Definice pojmu Prefekt patří do sekce Státní správa

Text napsán pro Superia.cz. Nemůžeme ručit za přesnost, správnost a aktuálnost informací. Veškeré zde uvedené informace jsou bez záruky. Návštěvníci, omluvte nás prosím, že nestíháme pravidelně aktualizovat texty. Zkuste hledat výraz, text, termín, pojem dejme tomu např. v projektu Wikipedie, kde můžete najít rozsáhlejší popis. Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než Státní správa).