Kdo je to?
Kdo je Bobby Clarke? Životopis Bobby Clarke, osobnosti, slavný člověk z kategorie sport

Bobby Clarke

Kdo je Bobby Clarke? Životopis, informace, biografie, sport

Bývalý kanadský hokejový útočník Robert Earle Clarke (známý jako Bobby Clarke) odehrál za tým Philadelphia celou svoji hokejovou kariéru v NHL. Ta trvala dlouhých 15 let. Některými je uznáván nejen jako jeden z nejlepších hráčů hokeje, ale také jako kapitán mužstva všech dob. Za dlouholeté fenomenální výsledky byl v roce 1987 uveden do Hokejové síně slávy. O třicet let později (2017) byl Clarke jmenován jedním ze sto nejlepších hráčů NHL v historii.
V letech 1983-84, kdy Clarke ukončil svoji hráčskou kariéru se stal generálním manažerem Flyers. Tam působil celkem 19 sezón. Krátce také zastupoval funkci generálního manažera Minnesota North Stars a Florida Panthers. Z postu generálního manažera odstoupil v roce 2006 po roztržce s Ericem Lindrosem. V současné době působí jako starší viceprezident Flyers.
Clarke si začal oťukávat hokejku coby malý prcek. Už v osmi letech začal honit puk po ledě v organizovaném hokejovém týmu pro mladší žáčky v jeho rodném Manitobanu. I přes svoje zdravotní problémy, které u něho vypukly v pouhých 12 letech (cukrovka 1. typu), se Clarke nevzdal a dokázal, že je velký bojovník, a to i přes špatné prognózy lékařů. Snad díky tomu se v roce 1969 Clarke propadl do druhého kola amatérského draftu NHL.
Clarke se ale nevzdal a už 11. října 1969 zažil svoji velkou premiéru v dresu s číslem 16 proti Minnesotě North Stars. O pár dnů později vstřelil svůj první gól proti New York Rangers. Za svoji nováčkovskou sezónu odehrál Bobby celkem 76 zápasů, kdy zaskóroval úžasnými 46 body. Dal 15 gólů a u 31 asistoval. Tímto výkonem si vysloužil účast na NHL. Dočkal se i ocenění nováčka roku NHL časopisem The Sporting News.
I přes svůj další zdravotní problém (zubní absces), který ho postihl během sezóny 1971-72, zvládl 5 gólů a 11 asistencí. Tehdy ztratil na váze 10 kilo, což byl při jeho výšce 178 cm docela problém. Jeho původní váha byla 84 kg. Clarke se však nevzdal a v posledních 47 zápasech vstřelil 30 gólů a byl u 35 asistencí. Tímto výkonem se stal prvním hráčem Flyers, který díky němu vyhrál hlavní cenu NHL. Poté s ním byla podepsána nová smlouva, kde se skvěla odměna na 100 000 dolarů za sezónu.
Ve věku pouhých 23 let, byl Bobby jmenován kapitánem Flyers, čímž se zapsal do historie jako nejmladší kapitán v historii NHL. Během sezóny 1974-75 se Clarke postaral o rekord NHL celkovým počtem 116 bodů.
V roce 2017 odešel Clarke do hokejového důchodu. Na šest sezón se stal generálním manažerem týmu Kanady, kdy byl mimo jiné pověřen výběrem hráčů za Kanadu na Zimních olympijských hrách. Jeho působení manažera provází i skandál v podobě vyhrocených neshod s Ericem Lindrosem a jeho rodiči zejména po kolapsu jeho plíce, kdy Bobbyho Erikovi rodiče obvinili z pokusu zabití jejich syna.
Clarke je ženatý a zplodil celkem čtyři potomky – dva syny a dvě dcery. S celou rodinou žije v Ocean City v New Jersey.Kdo je Bobby Clarke? Životopis Bobby Clarke, osobnosti, slavný člověk z kategorie sport

Hlavní data o osobě Bobby Clarke

Národnost: kanadská
Datum narození: 13. srpna 1949
Místo narození: Flin Flon, Manitoba, Kanada

Tento text (Bobby Clarke) můžete samozřejmě sdílet s přáteli na sociálních sítích jako je Facebook a Twitter.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    

Rozumíte pojmu WWW? Vzpomněli byste si na význam slova Laparoskopie? Znáte definici termínu Osifikace? Znáte definici termínu Souvětí?

Klíčová slova: lexikon, kdy se narodil Bobby Clarke?, vysvětlení, sport, místo narození, wiki, zajímavosti, sport, život, Bobby Clarke, popis, osobnosti, osobnost, Bobby Clarke, biografie, informace

Pojem Bobby Clarke je v kategorii Sport, ilustrační obrázek

Pro více informací o heslu Bobby Clarke zkuste navštívit tyto odkazy

Vyhledat heslo Bobby Clarke ve vyhledávači Yahoo

Zkusit najít frázi Bobby Clarke ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat heslo Bobby Clarke ve vyhledávači Qwant

Hledat slovo Bobby Clarke ve Wikislovníku

Vyhledat pojem Bobby Clarke na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Bobby Clarke například v Microsoft Bing, v projektu slovnik.cz, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v Google překladači.

Náhodných výběr osobností, hesel, pojmů a odborných termínů

Stručná biografie, resp. životopis osoby Bobby Clarke

Na této webové stránce jste se dozvěděli Kdo je to Bobby Clarke? Kdy se narodil Bobby Clarke? Kde se narodil Bobby Clarke? Bobby Clarke se nachází v kategorii Sport

Text napsán pro Superia.cz. Neručíme za přesnost informací. Možnost chyb vyhrazena. Upozorňujeme, že informace na tomto webu mohou být neaktuální či zastaralé. Zkuste najít informace osobnost, osobu, člověka Bobby Clarke dejme tomu např. na české Wikipedii, kde naleznete nejspíše mnohem podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Bobby Clarke i v jiné kategorii než je sport.