Kdo je to?
Kdo je Karel Nešpor? Životopis Karel Nešpor, osobnosti, slavný člověk z kategorie lékařství

Kdo je Karel Nešpor?

Kdo je Karel Nešpor? Životopis, informace, biografie, lékařství

Karel Nešpor je český pedagog, publicista a psychiatr, který se specializuje na léčbu návykových nemocí. Nešpor se narodil v Karlových Varech. Po maturitě na gymnáziu začal studovat medicínu na Lékařské fakultě Univerzity Karlovy v Plzni, kterou úspěšně dokončil v roce 1976. Atestaci z psychiatrie Nešpor absolvoval roku 1981 a roku 1984 splnil specializační atestaci z oboru léčení návykových nemocí. Během roku 1987 dokončil několikaletý výcvik v oboru psychoterapie. Roku 1992 za svou práci získal titul kandidát věd (CSc.) a ve stejném roce se zúčastnil měsíčního pobytu v USA.
V letech 1991-2017 působil jako vedoucí primariátu na mužském oddělení závislosti v Psychiatrické nemocnici Bohnice. Následně se zde stal emeritním primářem. Až do roku 2006 byl ve funkci vědeckého sekretáře Společnosti návykových nemocí pro Českou lékařskou společnost a rovněž pracoval jako koordinátor Evropského akčního plánu Světové zdravotní organizace (SZO) o alkoholu pro ČR.
Nešpor doposud napsal desítky odborných naučných knih a článků o relaxaci, léčení návykových nemocí, józe, zvládání stresu, zdravých emocích, sebeovládání a další. Mezi jeho tvorbu patří knihy Léčivá moc smíchu: smích a zdraví, smích a vztahy, smích a práce, smích a výchova (2010), Sebeovládání: stres, rizikové emoce a bažení lze zvládat! (2013), Kudy do pohody: tisíc snadných rad, jak se uklidnit (2016), Jak být milejší: zdravé emoce prakticky a jednoduše (2017), Jde to i s úsměvem (2019), aj.
Nešpor se ve volném čase věnuje józe, psaní básní, studiu smíchu a relaxačních technik. Má také vlastní web, na který pravidelně přispívá svými články.Kdo je Karel Nešpor? Životopis Karel Nešpor, osobnosti, slavný člověk z kategorie lékařství

Hlavní data o osobě Karel Nešpor

Národnost: česká
Datum narození: 24. 8. 1952
Místo narození: Karlovy Vary, Československo

Sdílejte tuto stránku s osobností Karel Nešpor s partnery, kolegy a kamarády na Redditu, Facebooku, Pinterestu nebo na jiných tzv. sociálních sítích.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Znáte pojem Klikva? Vzpomněli byste si co znamená slovo Lichva? Pamatujete si definici pojmu Guacamole? Víte co je Plná moc?

Klíčová slova: narození, národnost, lékařství, vysvětlení, kdo je Karel Nešpor?, kdy se narodil Karel Nešpor?, Karel Nešpor, osobnosti, wiki, životopis, místo narození, kde se narodil Karel Nešpor?, Karel Nešpor, wikipedie, osobnost, život

Pojem Karel Nešpor je v kategorii Lékařství, ilustrační obrázek

Zkuste se dozvědět víc informací v následujících odkazech

Zkusit najít frázi Karel Nešpor ve vyhledávači Yandex

Hledat heslo Karel Nešpor na Google obrázcích

Hledejte bez špehování slovo Karel Nešpor ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít slovo Karel Nešpor ve Wikipedii

Hledat videa s názvem Karel Nešpor na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Karel Nešpor například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve Wikislovníku nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Doporučujeme tyto osobnosti, pojmy, výrazy a termíny

Životopis, kdo je Karel Nešpor? Stručná biografie

Teď už víte Kdo je to Karel Nešpor? Kdy se narodil Karel Nešpor? Kde se narodil Karel Nešpor? Karel Nešpor patří do sekce Lékařství

Sepsáno redaktory Superia.cz. Neručíme za aktuálnost a správnost uvedených informací, chyby vyhrazeny. Nemáme možnost soustavné aktualizace všech textů. Zkuste též hledat informace osobnost, osobu, člověka Karel Nešpor dejme tomu v populární Wikipedii, kde naleznete nejspíš komplexnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Karel Nešpor i v jiné kategorii než je lékařství.