Kdo je to?
Kdo je Pavel Zedníček? Životopis Pavel Zedníček, osobnosti, slavný člověk z kategorie herectví

Pavel Zedníček

Kdo je Pavel Zedníček? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, herectví

Pavel Zedníček je český filmový, divadelní a seriálový herec, dabér, moderátor a bavič. Zedníček se narodil na Moravě v obci Hoštice-Heroltice. Mládí prožil ve Zlíně, kde studoval na střední průmyslové škole obor Pryžová obuv. Odtud však po maturitě odešel do Brna, kde začal studovat herectví na JAMU v Brně (1969). Na JAMU byli jeho spolužáky herci Jiří Bartoška, Bolek Polívka nebo Miroslav Donutil. Ještě v dobách studia hrával v brněnském divadle Husa na Provázku. Studium dokončil roku 1973 a odešel do Ústí nad Labem, kde dostal první angažmá v Činoherním studiu. V tomto divadle hrál celkem 4 sezóny (1973-77). Roku 1977 se přesunul do Prahy, kde získal angažmá v Divadle Na zábradlí. V tomto divadle působil v letech 1977-90 a objevil se v divadelní hře Don Juan, Hamlet a další. Poté hostoval v Divadle ABC, v Národním divadle a v současnosti působí v pražském divadle Kalich.
Ve filmu Zedníček debutoval roku 1973 ve snímku Kazisvěti. Později si zahrál v úspěšných snímcích Na pytlácké stezce (1979), Kalamita (1980), Noční jezdci (1981), …a zase ta Lucie! (1983), Fešák Hubert (1984), Veselé Vánoce přejí chobotnice, Chobotnice z II. patra, Velká filmová loupež (1986), Jak básníkům chutná život (1987), Dobří holubi se vracejí (1988), Konec básníků v Čechách (1993), Lotrando a Zubejda (1996), Muži v říji (2009). Doposud se Zedníček objevil ve více než 130 filmech.
Zedníček je znám také z televizních seriálů Malý pitaval z velkého města (1982), Létající Čestmír (1983), Sanitka (1984), Náhrdelník, Hříchy pro pátera Knoxe (1992), Arabela se vrací aneb Rumburak králem Říše pohádek (1993), Bylo nás pět (1994), Nováci (1996), 3 plus 1 s Miroslavem Donutilem, Expozitura (2009), Vyprávěj (2011-12), Sanitka 2 (2013), Četníci z Luhačovic (2017), Skautská pošta 1918 (2018-20), Einstein – případy nesnesitelného génia (2020) a Hvězdy nad hlavou (2021).
Zedníček se také dostal do povědomí diváků jako moderátor zábavných pořadů Kufr, Ptákoviny a Kurňa, co to je?
Jako dabér propůjčil hlas hlavním postavám amerických sitcomů Ženatý se závazky (Al Bunda) a Krok za krokem (Frank Lambert).Kdo je Pavel Zedníček? Životopis Pavel Zedníček, osobnosti, slavný člověk z kategorie herectví

Základní údaje o osobě Pavel Zedníček

Národnost: česká
Datum narození: 1. 11. 1949
Místo narození: Hoštice-Heroltice, Československo

Zaujala vás biografie osobnosti Pavel Zedníček? Potom se podělte s dalšími osobami na různých sociálních sítích, jako jsou Facebook, Twitter (síť X), Pinterest, Reddit a další.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu  

Vzpomněli byste si na význam slova Nagajka? Znáte termín Kolokvium? Víte co je Adorace? Víte, co je to Kapustnica?

Klíčová slova: wikipedie, narození, lexikon, místo narození, herectví, národnost, informace, osobnost, popis, osobnosti, kdy se narodil Pavel Zedníček?, datum narození, kde se narodil Pavel Zedníček?, zajímavosti, herectví, životopis

Pojem Pavel Zedníček je v kategorii Herectví, ilustrační obrázek

Doporučené zdroje informací k dalšímu studiu

Najít výraz Pavel Zedníček ve vyhledávači Yahoo

Najít heslo Pavel Zedníček ve Wikislovníku

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Pavel Zedníček ve Wikimedia Commons

Zkusit najít heslo Pavel Zedníček ve fulltextu vyhledávače Info.com

Vyhledat výraz Pavel Zedníček ve Wikipedii

Dál můžete zkusit hledat slovo Pavel Zedníček například v Google obrázcích, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v evropském vyhledávači Qwant, ve fulltextu Yahoo.com nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Výběr pojmů, slov, hesel, termínů, výrazů, osobností

Biografie, životopis, kdo je to Pavel Zedníček?

Nyní už nejspíš víte Kdo je to Pavel Zedníček? Kdy se narodil Pavel Zedníček? Kde se narodil Pavel Zedníček? Pavel Zedníček se nachází v kategorii Herectví

Kategorie herectví, muž knír, pavel Zedníček, ilustrační obrázek

Napsáno redaktory Superia.cz. Neručíme za pravdivost, aktuálnost a přesnost informací uvedených na těchto internetových stránkách. Údaje na stránkách nemusí být aktuální. Přes veškerou snahu bohužel nestíháme pravidelnou aktualizaci informací. Pokuste se také najít informace osobnost, osobu, člověka Pavel Zedníček dejme tomu například v internetové Wikipedii, kde můžete najít mnohem podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Pavel Zedníček i v jiné kategorii než je herectví.