Kdo je to?
Kdo je Miloš Pokorný? Životopis Miloš Pokorný, osobnosti, slavný člověk z kategorie hudba

Miloš Pokorný

Kdo je Miloš Pokorný? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, hudba

Miloš Pokorný je český hudebník, zpěvák, moderátor, bavič a bývalý člen kapely Těžkej Pokondr. Pokorný se narodil v Praze do rodiny artisty. Jako malý často cestoval po světě s jeho otcem, který vystupoval na různých kontinentech a měl velmi rád muziku. Po základní škole vystudoval Střední školu oděvní. Ještě v průběhu studií hrával hudbu na diskotékách.
Po dokončení středy školy nastoupil na vojnu, během které si udělal profesionální zkoušky v pražském kulturním středisku. Po návratu z vojny pracoval tři roky jako vedoucí v prodejně s oděvy. Jeho snem však byla práce v rádiu. V roce 1991 začal skutečně v rádiu pracovat. Dodnes uvádí pořad Ranní klub na rádiu Expres FM. Kromě moderování v rádiu jsme jej mohli vidět v pořadu Inkognito televizní stanice Prima.
Pokorný moderoval spolu s Romanem Ondráčkem různé pořady v českých rádiích a roku 1995 se rozhodli vytvořit hudební duo s názvem Těžkej Pokondr. Kapela aktivně fungovala v letech 1996-2019. Během té doby vydali celkem 8 alb s názvy Sbohem, Tvá Máňa (1996), Víc než Gottzila (1998), Vypusťte Krakena (1999), Ježek v peci (2000), Kuss (2003), Safírový Jadel (2005), Superalbum (2011) a Star Boys (2017). Mezi jejich známé skladby patří např. Saša jede, Denis, Hasiči has, Džíny, Dřou fest, Vinetů nebo Nájem zvedej. Tři roky po sobě mělo duo nejprodávanější album v ČR.
Kromě hudby si Pokorný zahrál menší role ve filmech Nestyda (2008), Líbáš jako ďábel (2012) a Ten, kdo tě miloval (2018).
Miloš Pokorný je ženatý a se svou manželkou má dceru Adinu.Kdo je Miloš Pokorný? Životopis Miloš Pokorný, osobnosti, slavný člověk z kategorie hudba

Hlavní data o osobě Miloš Pokorný

Národnost: česká
Datum narození: 28. 4. 1964
Místo narození: Praha, Československo

Sdílejte tuto stránku s osobností Miloš Pokorný s přáteli na Twitteru, Redditu, Facebooku nebo jinde.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Znáte pojem Extáze? Víte co je Neurologie? Pamatujete si definici pojmu Brexit? Vzpomněli byste si co označuje výraz Klokočí?

Klíčová slova: kde se narodil Miloš Pokorný?, životopis, Miloš Pokorný, místo narození, informace, zajímavosti, Miloš Pokorný, lexikon, wikipedie, osobnosti, hudba, národnost, život, popis, osobnost, kdo je Miloš Pokorný?

Pojem Miloš Pokorný je v kategorii Hudba, ilustrační obrázek

Linky na další online zdroje

Zkusit najít termín Miloš Pokorný ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat slovo Miloš Pokorný na Google.cz

Hledat pojem Miloš Pokorný ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít pojem Miloš Pokorný ve fulltextu vyhledávače Info.com

Hledat videa s názvem Miloš Pokorný na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Miloš Pokorný například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v Lingea slovnících, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v projektu slovnik.cz.

Doporučené odborné pojmy, osobnosti, termíny, výrazy a hesla

Biografie, životopis, kdo je to Miloš Pokorný?

Na této webové stránce jste se dozvěděli Kdo je to Miloš Pokorný? Kdy se narodil Miloš Pokorný? Kde se narodil Miloš Pokorný? Miloš Pokorný patří do kategorie Hudba

Kategorie hudba, violončelo, miloš Pokorný, ilustrační obrázek

Text byl sepsán pro server Superia.cz. Informace jsou bez jakékoliv záruky, neručíme za faktickou správnost, aktuálnost a jazykovou přesnost uvedených informací. Některé informace již mohou být zastaralé nebo neaktuální. Vyzkoušejte nalézt informace osobnost, osobu, člověka Miloš Pokorný dejme tomu například v populární Wikipedii, kde naleznete nejspíš komplexnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Miloš Pokorný i v jiné kategorii než je hudba.