Kdo je to?
Kdo je Hilary Swank? Životopis Hilary Swank, osobnosti, slavná žena z kategorie herectví

Kdo je Hilary Swank?

Kdo je Hilary Swank? Životopis, informace, biografie, herectví

Hilary Ann Swank je americká filmová herečka, producentka, dvojnásobná držitelka cen Oscar a Zlatý glóbus. Swank se narodila ve městě Lincoln ve státě Nebraska do rodiny tanečnice a seržanta letecké gardy. Od malička hrála v ochotnickém divadle a věnovala se gymnastice a plavání. V 16 letech se rozhodla, že se stane herečkou a odstěhovala se do Los Angeles. Začala studovat hereckou školu a již během studií se začala objevovat na televizních obrazovkách. Debutovala v 17 letech v několika epizodách seriálu Městečko Evening Shade (1991). O rok později se poprvé objevila ve filmu Buffy, zabíječka upírů (1992). Ve stejném roce si zahrála hlavní roli v seriálu Camp Wilder (1992-93). Dále se jí dostávalo spíše menších rolí v méně úspěšných filmech jako Nový Karate Kid (1994) nebo Padělek (1996). Zlom přišel v roce 1997, kdy dostala roli v legendárním seriálu Beverly Hills 90210, kde si zahrála v 16 epizodách v letech 1997-98. Obrovský úspěch zaznamenala s filmem Kluci nepláčou (1999), kdy za hlavní roli získala Oscara a cenu Zlatý glóbus v roce 2000. Dále se objevila v dalším trháku Téměř dokonalý zločin (2000) a po boku Robina Williamse a Al Pacina se objevila v krimi Insomnie (2001). Podruhé získala Oscara a Zlatý glóbus za hlavní roli v boxerském dramatu Million Dollar Baby (2004) od režiséra a herce Clinta Eastwooda. Od té doby hrála spíše v romantických filmech a dramatech. Mezi ty úspěšnější patří P. S. Miluji Tě, Mezi řádky (2007), Šťastný Nový rok (2011), To nejsi Ty (2014) nebo 55 schodů (2017).
Objevila se ještě v televizím seriálu Trust (2018), Away (2020) a pro animovaný seriál BoJack Horseman propůjčila svůj hlas k pěti epizodám (2019-20).Kdo je Hilary Swank? Životopis Hilary Swank, osobnosti, slavná žena z kategorie herectví

Hlavní informace o osobě Hilary Swank

Národnost: americká
Datum narození: 30. 7. 1974
Místo narození: Lincoln, Nebraska, USA

Budeme rádi, pokud budete tuto stručnou biografii s osobou Hilary Swank sdílet s kamarády prostřednictvím sociálních sítích Facebook, Pinterest, Reddit nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu      

Znáte pojem Intermezzo? Znáte pojem Google? Pamatujete si definici pojmu Nord Stream? Vzpomenete si na definici slova Root?

Klíčová slova: kde se narodila Hilary Swank?, informace, život, vysvětlení, kdo je Hilary Swank?, Hilary Swank, biografie, národnost, místo narození, wikipedie, herectví, lexikon, osobnost, wiki, herectví, kdy se narodila Hilary Swank?

Pojem Hilary Swank je v kategorii Herectví, ilustrační obrázek

Jiné zdroje informací o výrazu Hilary Swank

Najít termín Hilary Swank v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Vyhledat výraz Hilary Swank ve Wikislovníku

Vyhledat slovo Hilary Swank ve fulltextu Seznam.cz

Hledat slovo Hilary Swank ve vyhledávači Yandex

Vyhledat pojem Hilary Swank ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Hilary Swank například v Google obrázcích, v Google překladači, ve Wikipedii, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v Lingea slovnících.

Zkuste také následující odborné pojmy, osobnosti, termíny a hesla

Životopis, kdo je Hilary Swank? Stručná biografie

Nyní už nejspíš víte Kdo je to Hilary Swank? Kdy se narodila Hilary Swank? Kde se narodila Hilary Swank? Hilary Swank patří do kategorie Herectví

Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz. Provozovatel neručí za úplnost, pravdivost či aktuálnost informací na těchto webových stránkách. Pochopte prosím, že definice nemohou být pravidelně aktualizovány. Zkuste najít informace osobnost, osobu, člověka Hilary Swank dejme tomu v projektu Wikipedie, kde můžete najít nejspíše delší a podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Hilary Swank i v jiné kategorii než je herectví.