Kdo je to?
Kdo byl Meat Loaf? Životopis Meat Loaf, osobnosti, slavný člověk z kategorie hudba

Meat Loaf

Kdo byl Meat Loaf? Životopis, informace, biografie, hudba

Meat Loaf byl americký rockový zpěvák.
Vlastním jménem Michael Lee Aday, resp. Marvin Lee Aday (první jméno si změnil na Michael v 80. letech).
Jeho desky patří k nejprodávanějším v historii. Meat Loaf byl rockovým zpěvákem s přesahem do dalších žánrů, jeho typickým poznávacím znamením je velmi znělý hlas s širokým rozsahem.
Na začátku kariéry se Meat Loaf proslavil jako muzikálový zpěvák. Na počátku 70. let slavil úspěch v muzikálu Hair, následovalo angažmá v The Rocky Horror Show. U muzikálu zůstal i v průběhu další kariéry, když už měl úspěchy i jako sólový zpěvák.
Na své první sólové desce začal Meat Loaf pracovat ve druhé polovině 70. let - Bat Out of Hell, vyšla v roce 1977. Operně rockové album vystřelilo Meat Loafa na vrchol hitparád. V 80. letech se dál prosazoval, vydal například album Bad Attitude.
V první polovině 90. let přišel Meat Loafův největších úspěch - deska Bat Out of Hell II: Back into Hell a s ní i megahit I\'d Do Anything for Love (But I Won\'t Do That), který je dodnes Meat Loafovou zřejmě nejznámější písní a za který také dostal Grammy. Následovalo další úspěšné album Welcome to the Neighborhood. V roce 2016 navázal na své nejúspěšnější desky albem Bat Out of Hell III: The Monster Is Loose. Jeho posledním studiovým albem bylo Braver Than We Are z roku 2016.
Přestože hudba byla Meat Loafovou hlavní životní náplní, věnoval se dál muzikálu, ale také filmu. Poprvé ho diváci mohli ve filmu vidět na konci 70. let, například ve snímku Americathon. Následně hrál v desítkách dalších filmů: výběrem Dítě štěstěny (1987), Klub rváčů (1999) nebo třeba Formula 51 (2001).
Meat Loaf zemřel v roce 2022 za ne zcela jasných okolností, spekulovalo se o komplikacích v důsledku nákazy virem Covid-19.Kdo byl Meat Loaf? Životopis Meat Loaf, osobnosti, slavný člověk z kategorie hudba

Základní informace o osobě Meat Loaf

Národnost: americká
Datum narození: 27. září 1947
Místo narození: Dallas, USA
Datum úmrtí: 20. ledna 2022

Líbí se stručný životopis s osobou Meat Loaf? Pak se podělte s vašimi kamarády, známými a přáteli na sociálních sítích jako je Facebook a Twitter.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Znáte pojem Černý kašel? Vzpomněli byste si co označuje výraz Fyzika? Pamatujete si definici pojmu Copyright? Znáte termín Próza?

Klíčová slova: biografie, datum narození, Meat Loaf, životopis, hudba, lexikon, národnost, Meat Loaf, osobnosti, narození, popis, život, místo narození, informace, datum úmrtí, Kdy zemřel Meat Loaf

Pojem Meat Loaf je v kategorii Hudba, ilustrační obrázek

Pro více informací o heslu Meat Loaf zkuste navštívit tyto odkazy

Hledat heslo Meat Loaf ve vyhledávači Yahoo

Vyhledat výraz Meat Loaf v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Zkusit najít výraz Meat Loaf na Google.cz

Zkusit najít výraz Meat Loaf na Google obrázcích

Zkusit najít Meat Loaf ve Wikipedii

Dál můžete zkusit hledat slovo Meat Loaf například ve Wikislovníku, v Google překladači, v evropském vyhledávači Qwant, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v Lingea slovnících.

Často hledaná slova, osobnosti, termíny a odborné pojmy

Stručná biografie, resp. životopis osoby Meat Loaf

Právě nyní již víte Kdo byl Meat Loaf? Kdy se narodil Meat Loaf? Kde se narodil Meat Loaf? Kdy zemřel Meat Loaf? Meat Loaf se nachází v kategorii Hudba

Text napsán pro Superia.cz. Texty mohou obsahovat chyby, nepřesnosti nebo překlepy. Upozorňujeme, že informace na tomto webu mohou být neaktuální či zastaralé. Můžete též vyzkoušet hledat informace osobnost, osobu, člověka Meat Loaf řekněme v internetové encyklopedii Wikipedia, kde naleznete podrobně vysvětlený popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Meat Loaf i v jiné kategorii než je hudba.