Kdo je to?
Kdo je Nicolás Maduro? Životopis Nicolás Maduro, osobnosti, slavný člověk z kategorie politici

Kdo je Nicolás Maduro?

Kdo je Nicolás Maduro? Životopis, informace, biografie, politici

Nicolás Maduro je diplomat a politik. Původní profesí je řidič autobusu. Přes tuto práci se dostal do odborových svazů a následně se postavil do čela odborů. Tím začala jeho politická kariéra. Nejdříve získal poslanecký mandát, poté byl jmenován ministrem zahraničí a získal funkci viceprezidenta. Když v roce 2013 zemřel tehdejší prezident Hugo Chávez, Maduro se jakožto viceprezident dočasně ujal prezidentského úřadu. Po vyhlášení nových prezidentských voleb věnoval všechnu energii předvolební kampani. Snažil se využít popularita Cháveze a na jeho stranu se přidala také armáda, navzdory tomu zvítězil velmi těsně. Jeho soupeř Henrique Capriles výsledek odmítl a tvrdil, že došlo k volebním podvodům.
Maduro po volbách v roce 2013 vykonával funkci prezidenta, ale situace ve Venezuele se postupně zhoršovala. Kvůli hyperinflaci byly znehodnoceny peníze, tenčily se zásoby potravin a prudce rostla kriminalita. Nejvyšší soud byl spojencem Madura a když se pokusil převzít část parlamentních pravomocí, spustily se v roce 2017 masové protesty. Během demonstrací několik lidí zemřelo a mnoho lidí bylo zraněno. Opoziční politici začali Madura označovat za diktátora. Navzdory těmto událostem dokázal v roce 2018 obhájit prezidentský mandát. Politik Juan Guaidó ale výsledky napadl, sám se prohlásil prezidentem a dokázal na svou stranu získat davy lidí i řadu států, například USA, Brazílii a většinu evropských zemí včetně České republiky. Maduro se však udržel u moci a Guaidó postupně ztrácí popularitu a vliv.Kdo je Nicolás Maduro? Životopis Nicolás Maduro, osobnosti, slavný člověk z kategorie politici

Hlavní informace o osobě Nicolás Maduro

Národnost: venezuelská
Datum narození: 23. listopadu 1962
Místo narození: Caracas, Venezuela

Popis osobnosti Nicolás Maduro můžete sdílet s dalšími osobami na Pinterestu, Facebooku, Twitteru, Redditu nebo na zde neuvedených společených sítích.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu  

Rozumíte pojmu Systém? Znáte pojem Glaukom? Znáte definici termínu Zikkurat? Vzpomenete si na definici slova Mastektomie?

Klíčová slova: osobnosti, wikipedie, osobnost, národnost, kdy se narodil Nicolás Maduro?, život, vysvětlení, politici, politici, Nicolás Maduro, popis, kdo je Nicolás Maduro?, datum narození, biografie, wiki, Nicolás Maduro

Pojem Nicolás Maduro je v kategorii Politici, ilustrační obrázek

Hledejte v dalších online informačních zdrojích

Vyhledat heslo Nicolás Maduro ve vyhledávači Yahoo

Hledat slovo Nicolás Maduro ve Wikislovníku

Hledat videa s názvem Nicolás Maduro na Youtube

Vyhledat heslo Nicolás Maduro ve vyhledávači Qwant

Najít slovo Nicolás Maduro ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Nicolás Maduro například ve fulltextu Google.cz, v projektu slovnik.cz, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Výběr z náhodných odborných pojmů, osobností, hesel, termínů

Biografie, životopis, kdo je to Nicolás Maduro?

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku Kdo je to Nicolás Maduro? Kdy se narodil Nicolás Maduro? Kde se narodil Nicolás Maduro? Nicolás Maduro je v kategorii Politici

Tento text byl napsán redaktory Superia.cz. Neručíme za přesnost, úplnost a hodnověrnost jakýchkoliv informací sdělovaných prostřednictvím těchto webových stránek. Bohužel, nestíháme pravidelně aktualizovat všechny texty. Doporučujeme taktéž hledat informace osobnost, osobu, člověka Nicolás Maduro třeba ve Wikipedii, kde můžete najít o mnoho podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Nicolás Maduro i v jiné kategorii než je politici.