Kdo je to?
Kdo je Filip Gondolán? Životopis Filip Gondolán, osobnosti, slavný člověk z kategorie hudba

Filip Gondolán

Kdo je Filip Gondolán? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, hudba

Filip Gondolán je zpěvák a hudebník. Mezi lety 1992 a 1997 absolvoval Filip Gondolán Státní konzervatoř v oboru zpěv. Už předtím ale studoval hru na housle a na kontrabas. Nikdy ale příliš neholdoval dlouhým hodinám pravidelného cvičení, a proto nakonec převážil právě zpěv.
Rád poslouchá mnoho žánrů. Miluje černošskou hudbu, brazilské a kubánské rytmy i klasický jazz. To všechno potom ve své vlastní produkci kombinuje.
Zpívá v angličtině i v romštině. Jednoduše proto, že má romské kořeny. Romskou hudbu miluje, ale sám ji nehraje. Není v tom údajně vychovaný. Navzdory tomu romsky zpívá velmi rád. Češi podle nej mají v Romům nepříliš kladný vztah. Oproti tomu se romská hudba u majoritní společnosti těší velmi kladnému přijetí.
Za dobu své hudební kariéry působil v několika hudebních uskupeních včetně Antonín Gondolán Band, vokální skupiny Presstissimo, v Big Bandu Karla Vlacha, v Big Bandu Felixe Slováčka a ve Filip Gondolán Bandu.
Mezi lety 2000 a 2001 měl angažmá v USA.
V současné době je velmi činný na Církevní husitské základní umělecké škole Harmonie, kde v jazzovém oddělení pro studenty romského původu vyučuje zpěv. Své zkušenosti předává také na jazzovém oddělení Konzervatoře Jaroslava Ježka.
Filipovou tetou je zpěvačka Věra Gondolánová, která zesnula na začátku roku 2021. Ve své době vystupovala i po boku Karla Gotta. Jejím bratrem a Filipovým strýcem je rovněž hudebník, skladatel a zpěvák Antonín Gondolán.Kdo je Filip Gondolán? Životopis Filip Gondolán, osobnosti, slavný člověk z kategorie hudba

Základní údaje o osobě Filip Gondolán

Národnost: česká, romská

Zaujala vás biografie osobnosti Filip Gondolán? Potom se podělte s dalšími osobami na různých sociálních sítích, jako jsou Facebook, Twitter (síť X), Pinterest, Reddit a další.

 Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Znáte definici termínu Ultrabook? Znáte termín HTTP cookie? Vzpomněli byste si co označuje výraz Evernote? Víte, co je to Sestina?

Klíčová slova: lexikon, informace, život, hudba, wikipedie, wiki, životopis, osobnosti, zajímavosti, popis, Filip Gondolán, biografie, národnost, kdo je Filip Gondolán?, vysvětlení, hudba

Pojem Filip Gondolán je v kategorii Hudba, ilustrační obrázek

Doporučené zdroje informací k dalšímu studiu

Zkusit najít výraz Filip Gondolán ve Wikislovníku

Najít termín Filip Gondolán ve vyhledávači Qwant

Hledat heslo Filip Gondolán ve vyhledávači Yandex

Vyhledat výraz Filip Gondolán ve fulltextu Seznam.cz

Najít výraz Filip Gondolán v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Dál můžete zkusit hledat slovo Filip Gondolán například ve fulltextu Yahoo.com, v nabídce zboží na Heureka.cz, v Google obrázcích, ve Wikipedii nebo v projektu slovnik.cz.

Víte co znamenají tato slova, hesla, osobnosti, odborné termíny a pojmy?

Biografie, životopis, kdo je to Filip Gondolán?

Z předchozího textu jste se dozvěděli Kdo je to Filip Gondolán? Filip Gondolán se nachází v kategorii Hudba

Kategorie hudba, viola nástroj, filip Gondolán, ilustrační obrázek

Napsáno redaktory Superia.cz. Pečlivě jsme prošli a zkontrolovali všechny naše texty. I přesto je možné, že jsme některou chybu přehlédli. Údaje na stránkách nemusí být aktuální. Přes veškerou snahu bohužel nestíháme pravidelnou aktualizaci informací. Zkuste též najít informace osobnost, osobu, člověka Filip Gondolán řekněme třeba na stránkách Wikipedie, kde můžete najít nejspíše podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Filip Gondolán i v jiné kategorii než je hudba.