Kdo je to?
Kdo je to, byl Dula? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Dula? Lidé, profese

Kdo je to Dula?

Co znamená a jaký je význam slova Dula?

Porod je jedinečnou a neopakovatelnou zkušeností v životě ženy, ať už v pozitivním nebo negativním smyslu. V současné době mají ženy možnost využít služeb duly. Dula je označení pro ženu, která psychicky podporuje matku při porodu. Provází ji nejen samotným porodem, ale už v průběhu těhotenství. Nejedná se o porodní asistentku (ta musí mít příslušné vzdělání), duly neposkytují zdravotnické služby a do průběhu porodu nijak nezasahují, to je plně v kompetenci lékařů. Psychická stránka porodu je velmi důležitá a právě dula může napomoci psychické pohodě rodičky. Dříve se na psychiku kladl menší důraz než nyní, kdy ženy mohou sdělit svá přání a představy o porodu personálu porodnice formou porodního plánu. Jeho realizace samozřejmě závisí na podmínkách a průběhu konkrétního porodu. Dula je pomáhající profese, u níž se předpokládají základní znalosti z oblasti nejen psychologie, ale i medicíny, legislativy a péče o dítě. Pro registrované duly platí etický kodex a povinnost se vzdělávat. Duly mohou být ženám nablízku při porodu jak v porodnici, tak při domácím porodu - záleží na volbě rodičky a dalších okolnostech.Kdo je to, byl Dula? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Dula? Lidé, profese

Tento text (Dula) můžete sdílet s přáteli na Redditu, Facebooku, Pinterestu nebo na jiných tzv. sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Víte, co je to XML? Znáte termín Altán? Vzpomněli byste si na význam slova Rozedma plic? Víte, co je to Dřevoplast?

Klíčová slova: synonymum, původ slova, kdo je Dula?, vysvětlení, lexikon, etymologie, heslo, popis, popis, co je to Dula?, kdo to je, formulace, informace, slovo, význam, přesný výraz

Pojem Dula je v kategorii Profese, ilustrační obrázek

Zkuste se dozvědět víc informací v následujících odkazech

Vyhledat termín Dula na Google.cz

Hledat heslo Dula ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít Dula ve vyhledávači Qwant

Hledat slovo Dula ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Dula například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve videích na Youtube, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Další osobnosti, lidé, pojmy, významy slov, hesla, výrazy

Význam slova, definice, pojem, vysvětlení co znamená Dula

Na stránce jste se mohli dozvědět: Kdo je to Dula? Kdo to byl Dula? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Dula? Definice pojmu Dula je v kategorii profese. Sepsáno redaktory Superia.cz Uvedené informace jsou bez záruky. Berte v potaz, že uvedené texty nejsou pravidelně aktualizovány. Pokuste se také najít výraz, definici, slovo, termín třeba na české Wikipedii, kde naleznete delší popis. Berte na vědomí, že pojmy mohou mít více významů podle toho o jaký obor se jedná. Pokuste se najít termín Dula i v jiné kategorii než v profese.

Máte malé děti a potřebujete je zabavit? Vyzkoušejte omalovánky online. Nic není třeba tisknout a vše je zdarma ve vašem prohlížeči.