Kdo je to?
Kdo je to, byl Dula? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Dula? Lidé, profese

Kdo je to Dula?

Co znamená a jaký je význam slova Dula?

Porod je jedinečnou a neopakovatelnou zkušeností v životě ženy, ať už v pozitivním nebo negativním smyslu. V současné době mají ženy možnost využít služeb duly. Dula je označení pro ženu, která psychicky podporuje matku při porodu. Provází ji nejen samotným porodem, ale už v průběhu těhotenství. Nejedná se o porodní asistentku (ta musí mít příslušné vzdělání), duly neposkytují zdravotnické služby a do průběhu porodu nijak nezasahují, to je plně v kompetenci lékařů. Psychická stránka porodu je velmi důležitá a právě dula může napomoci psychické pohodě rodičky. Dříve se na psychiku kladl menší důraz než nyní, kdy ženy mohou sdělit svá přání a představy o porodu personálu porodnice formou porodního plánu. Jeho realizace samozřejmě závisí na podmínkách a průběhu konkrétního porodu. Dula je pomáhající profese, u níž se předpokládají základní znalosti z oblasti nejen psychologie, ale i medicíny, legislativy a péče o dítě. Pro registrované duly platí etický kodex a povinnost se vzdělávat. Duly mohou být ženám nablízku při porodu jak v porodnici, tak při domácím porodu - záleží na volbě rodičky a dalších okolnostech.Kdo je to, byl Dula? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Dula? Lidé, profese

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Dula s vašimi známými a kamarády na sociálních sítích Pinterestu, Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Víte, co je to Stres? Vzpomněli byste si na význam slova Černá čísla? Vzpomněli byste si na význam slova Ájurvédská masáž? Znáte definici termínu Revmatologie?

Klíčová slova: popis, Dula, kdo to je, význam, pojem, přesný výraz, význam slova, synonymum, popis, definice, wiki, lexikon, co je to Dula?, profese, heslo, kdo je Dula?

Pojem Dula je v kategorii Profese, ilustrační obrázek

Další zdroje informací

Hledat termín Dula v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Vyhledat výraz Dula ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat slovo Dula na Google.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Dula ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Dula například v Microsoft Bing, v projektu slovnik.cz, ve Wikipedii, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Často žádané pojmy, osoby, výrazy, osobnosti, odborné termíny a slova

Vysvětlení významu slova Dula, definice, vysvětlení pojmu

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku: Kdo je to Dula? Kdo to byl Dula? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Dula? Definice pojmu Dula se nachází v sekci profese. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz. Veškeré texty jsou bez záruky. Návštěvníci, omluvte nás prosím, že nestíháme pravidelně aktualizovat texty. Pokuste se vyhledat pojem, výraz, termín, heslo řekněme v české Wikipedii, kde můžete najít delší text. Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Zkuste hledání odborného pojmu Dula i v jiné kategorii než je sekce profese.

Máte malé děti a potřebujete je zabavit? Vyzkoušejte omalovánky online. Nic není třeba tisknout a vše je zdarma ve vašem prohlížeči.