Kdo je to?
Kdo je to Mentál? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Mentál? Lidé, hanlivé

Kdo je to Mentál?

Co znamená a jaký je význam slova Mentál?

Mentál je hovorové hanlivé označení duševně nemocného člověka. Nelze ho však použít pro úplně všechny jedince s nějakým mentálním postižením, protože zatímco u některých je jejich handicap zřejmý na první pohled (celkový vzhled, možná kombinacr s tělesným postižením, řečová vada apod.), u některých ho nemusíme hned zaznamenat. Kromě výrazu mentál jsou velmi rozšířená i označení debil, idiot a imbecil, což byly původně zcela neutrální odborné termíny z oblasti psychiatrie pro označení diagnóz různého stupně závažnosti postižení intelektu. Postupem času se staly nadávkami, a tak medicína přišla s jinými termíny, jako např. retardace, které se stále používají, ač retard je také dobře známý a často používaný expresivní výraz. Běžně se setkáme spíše s lidmi, jejichž postižení není tak závažné a mohou se bez větších potíží začlenit do běžné společnosti, zatímco ty nejtěžší případy bývají umístěny v různých ústavech a vyžadují specializovanou péči, kterou jim jejich rodina nemůže (případně nechce) poskytnout.


Kdo je to Mentál? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Mentál? Lidé, hanlivé

Líbí se vám definice kdo je to Mentál? Pak se podělte s přáteli a kamarády na Pinterestu, Facebooku nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru    

Víte co je Žula? Vzpomenete si na definici slova AKA? Rozumíte pojmu Harlem shake? Vzpomněli byste si na význam slova Emoce?

Klíčová slova: synonymum, Mentál, přesný význam, přesný výraz, vysvětlení, etymologie, význam slova, popis, wiki, definice, význam, formulace, wikipedie, co znamená, Mentál, odborný výraz

Pojem Mentál je v kategorii Hanlivé, ilustrační obrázek

Další zdroje informací

Zkusit najít termín Mentál ve Wikislovníku

Hledat frázi Mentál ve fulltextu vyhledávače Info.com

Vyhledat pojem Mentál ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat termín Mentál v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Najít pojem Mentál ve vyhledávači Yahoo

Dál můžete zkusit hledat slovo Mentál například ve fulltextu Google.cz, v projektu slovnik.cz, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve videích na Youtube nebo v Google překladači.

Výběr z náhodných odborných pojmů, osobností, hesel, termínů

Význam slova, definice, pojem, vysvětlení co znamená Mentál

Na stránce jste se mohli dozvědět: Kdo je to Mentál? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Mentál? Definice pojmu Mentál patří do kategorie Hanlivé

Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz. Provozovatel neručí za správnost a úplnost informací na těchto webových stránkách. Berte v potaz, že uvedené texty nejsou pravidelně aktualizovány. Můžete též vyzkoušet hledat výraz, slovo, definici, slovíčko například v projektu Wikipedia, kde naleznete podrobně vysvětlený popis. Neměli byste zapomenout na to, že ke každému výrazu, může existovat víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než Hanlivé).