Kdo je to?
Kdo je to Mentál? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Mentál? Lidé, hanlivé

Mentál

Jaký je význam slova Mentál? Co to znamená?

Mentál je hovorové hanlivé označení duševně nemocného člověka. Nelze ho však použít pro úplně všechny jedince s nějakým mentálním postižením, protože zatímco u některých je jejich handicap zřejmý na první pohled (celkový vzhled, možná kombinacr s tělesným postižením, řečová vada apod.), u některých ho nemusíme hned zaznamenat. Kromě výrazu mentál jsou velmi rozšířená i označení debil, idiot a imbecil, což byly původně zcela neutrální odborné termíny z oblasti psychiatrie pro označení diagnóz různého stupně závažnosti postižení intelektu. Postupem času se staly nadávkami, a tak medicína přišla s jinými termíny, jako např. retardace, které se stále používají, ač retard je také dobře známý a často používaný expresivní výraz. Běžně se setkáme spíše s lidmi, jejichž postižení není tak závažné a mohou se bez větších potíží začlenit do běžné společnosti, zatímco ty nejtěžší případy bývají umístěny v různých ústavech a vyžadují specializovanou péči, kterou jim jejich rodina nemůže (případně nechce) poskytnout.


Kdo je to Mentál? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Mentál? Lidé, hanlivé

Budeme rádi, pokud budete definici slova Mentál sdílet s ostatnímina Redditu, Twitteru nebo Facebooku.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu  

Víte co je Dress code? Pamatujete si definici pojmu ČEDOK? Rozumíte pojmu Turbulence? Vzpomněli byste si co znamená slovo Ekumenická bohoslužba?

Klíčová slova: synonymum, heslo, přesný výraz, co znamená, Mentál, definice, hanlivé, etymologie, informace, lexikon, termín, význam slova, pojem, přesný význam, význam pojmu, Mentál

Pojem Mentál je v kategorii Hanlivé, ilustrační obrázek

Doporučené zdroje informací k dalšímu studiu

Hledat termín Mentál na Google.cz

Najít pojem Mentál ve vyhledávači Yahoo

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Mentál ve Wikimedia Commons

Zkusit najít heslo Mentál ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat pojem Mentál ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Mentál například v Google obrázcích, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve fulltextu Google.cz, ve Wikislovníku nebo v projektu slovnik.cz.

Náhodných výběr osobností, odborných pojmů, termínů a slov

Význam slova, definice, pojem, vysvětlení co znamená Mentál

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku Kdo je to Mentál? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Mentál? Definice pojmu Mentál patří do sekce Hanlivé

Text vytvořen redaktory Superia.cz. Velmi pečlivě jsme procházeli veškeré zveřejněné texty. Přes to vše se může stát, že je zde nesprávná, nepřesná či neaktuální informace. Údaje na stránkách nemusí být aktuální. Přes veškerou snahu bohužel nestíháme pravidelnou aktualizaci informací. Můžete též zkusit najít informace výraz, text, termín, pojem dejme tomu například v otevřené encyklopedii Wikipedia, kde můžete najít nejspíše delší a podrobnější text. Berte prosím v úvahu, že pojmy mohou mít víc definic v různých oborech lidské činnosti. Radíme proto zkusit hledat pojem Mentál v dalších sekcích tohoto webu, v jiné kategorii než je hanlivé.