Kdo je to?
Kdo byl Karel Jaromír Erben? Životopis Karel Jaromír Erben, osobnosti, slavný člověk z kategorie literatura

Kdo byl Karel Jaromír Erben?

Kdo byl Karel Jaromír Erben? Životopis, informace, biografie, literatura

Karel Jaromír Erben byl český spisovatel – básník i prozaik, také historik a sběratel lidové poezie. Po těžkých životních začátcích se stal prvním pražským archivářem a úředníkem magistrátu. Působil také jako vědec, spolupracovník na Riegrově slovníku naučném.
Jeho vlastní tvorba byla inspirována folklórem, nejznámější sbírkou básní je Kytice. Erbenovi hrdinové se nebouří ani proti osudu, ani proti společnosti a přijímají svůj trest.Kdo byl Karel Jaromír Erben? Životopis Karel Jaromír Erben, osobnosti, slavný člověk z kategorie literatura

Základní údaje o osobě Karel Jaromír Erben

Národnost: česká
Datum narození: 7. 11. 1811
Místo narození: Miletín
Datum úmrtí: 21. 11. 1870

Zaujala vás biografie osobnosti Karel Jaromír Erben? Potom se podělte s kamarády na Pinterestu, Redditu, Twitteru či Facebooku.

 Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu  

Vzpomněli byste si na význam slova Hotspot? Vzpomněli byste si co označuje výraz Kontinentální snídaně? Víte co je Harissa? Znáte termín Kahuda?

Klíčová slova: Kdy zemřel Karel Jaromír Erben, vysvětlení, wikipedie, národnost, narození, národnost, popis, literatura, biografie, život, datum úmrtí, zajímavosti, literatura, kdy se narodil Karel Jaromír Erben?, kdo je Karel Jaromír Erben?, osobnosti

Pojem Karel Jaromír Erben je v kategorii Literatura, ilustrační obrázek

Zkuste zjistit více informací o slovu Karel Jaromír Erben v následujících zdrojích

Hledat heslo Karel Jaromír Erben v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Zkusit najít výraz Karel Jaromír Erben ve Wikislovníku

Vyhledat slovo Karel Jaromír Erben ve vyhledávači Yahoo

Zkusit najít termín Karel Jaromír Erben ve vyhledávači Yandex

Vyhledat slovo Karel Jaromír Erben ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Karel Jaromír Erben například ve fulltextu Google.cz, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve videích na Youtube nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Vybrané odborné pojmy, slova, osobnosti, termíny

Životopis, kdo je Karel Jaromír Erben? Stručná biografie

Tyto stránky vám umožnili zjistit Kdo byl Karel Jaromír Erben? Kdy se narodil Karel Jaromír Erben? Kde se narodil Karel Jaromír Erben? Kdy zemřel Karel Jaromír Erben? Karel Jaromír Erben se nachází v kategorii Literatura

Sepsáno redaktory Superia.cz. Provozovatel neručí za správnost a úplnost jakýchkoliv informací a dokumentů umístěných na webových stránkách. Bohužel, častá aktualizace není v našich silách. Pokuste se též vyhledat informace osobnost, osobu, člověka Karel Jaromír Erben kupříkladu na stránkách Wikipedie, kde můžete najít podrobný popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Karel Jaromír Erben i v jiné kategorii než je literatura.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.