Kdo je to?
Kdo je Helena Maršálková? Životopis Helena Maršálková, osobnosti, slavná žena z kategorie hudba

Kdo je Helena Maršálková?

Kdo je Helena Maršálková? Životopis, informace, biografie, hudba

Česká folková zpěvačka Helena Maršálková se narodila 2. ledna 1950 v Praze na Žižkově. Šest let na přání svého tatínka studovala na stavební průmyslovce, přestože sama chtěla jít do Brna na konzervatoř. Její přátelé a kolegové ji hodnotí jako milou a věcně dobře naladěnou osobu, jejíž pěvecké umění je zcela unikátní.
Na začátku sedmdesátých let byla u zrodu folkové hudební skupiny Pacifik, kterou spolu s Tony Linhartem pomáhala zakládat. S touto skupinou vystupuje dodnes. K jejím hitům patří takové skladby jako například Velrybářská výprava, Stopy sešlapaných bot, Zlatý údolí, Tulácký blues, Blátivá cesta, Džínová láska, Malý velký muž, Touha žít, Hej kočí, Zlato nebo Poraněný koleno.
Některé písně si zazpívala i po boku Tomáše Linky ve skupině Kanafas, Jiřího Schelingera nebo Františka Nedvěda, s nímž vydala v roce 1997 píseň nesoucí název Ranec plnej písní. Pokoušela se i o sólovou pěveckou dráhu, nedosáhla však takových úspěchů jako její duety s jinými country zpěváky. Kromě hudební kariéry působila nějakou dobu též v divadle Semafor.
Helena v dětství prodělala sérii revmatických horeček a od devíti let trpěla revmatem. Již od mládí potýká se závažným onemocněním, progresivní polyartritidou, kvůli čemuž ji celým životem provází bolesti.
Ve svých třiceti pěti letech dokonce na nějaký čas ochrnula, a přestože to lékaři dodnes považují za medicínský zázrak, podařilo se jim ji opětovně postavit na nohy. Koncertovala i v době, kdy byla její nemoc v nejhorším stadiu. Přestože pociťovala velkou bolest, sama říká, že jakmile začala zpívat, bylo jí najednou dobře. O své nemoci dnes otevřeně mluví. Chce tak pomoci dalším lidem s podobnou diagnózou.
V současné době je rozvedená a má z manželství s Václavem Maršálkem jednoho syna Ondřeje.Kdo je Helena Maršálková? Životopis Helena Maršálková, osobnosti, slavná žena z kategorie hudba

Základní informace o osobě Helena Maršálková

Národnost: česká
Datum narození: 2. ledna 1950
Místo narození: Praha

Líbí se stručný životopis s osobou Helena Maršálková? Pak se podělte s vašimi přáteli na sociálních sítích Twitter, Facebook, Pinterest a Reddit.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu  

Znáte pojem Obročí? Vzpomněli byste si na význam slova Denacifikace? Pamatujete si definici pojmu De facto? Znáte definici termínu Molotovův koktejl?

Klíčová slova: wikipedie, biografie, vysvětlení, informace, Helena Maršálková, kde se narodila Helena Maršálková?, národnost, život, osobnost, životopis, kdo je Helena Maršálková?, wiki, Helena Maršálková, popis, narození, datum narození

Pojem Helena Maršálková je v kategorii Hudba, ilustrační obrázek

Pro další informace o termínu Helena Maršálková zkuste tyto odkazy

Hledat videa s názvem Helena Maršálková na Youtube

Vyhledat slovo Helena Maršálková ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledejte bez špehování slovo Helena Maršálková ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat pojem Helena Maršálková na Google.cz

Vyhledat pojem Helena Maršálková na Google obrázcích

Dál můžete zkusit hledat slovo Helena Maršálková například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve Wikislovníku, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Náhodných výběr osobností, odborných pojmů, termínů a slov

Stručná biografie, resp. životopis osoby Helena Maršálková

Právě nyní již víte Kdo je to Helena Maršálková? Kdy se narodila Helena Maršálková? Kde se narodila Helena Maršálková? Helena Maršálková se nachází v kategorii Hudba

Text vytvořen pro server Superia.cz. Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Litujem, že není v našich silách provádět pravidelně aktualizace všech textů. Doporučujeme vyhledat informace osobnost, osobu, člověka Helena Maršálková dejme tomu např. v projektu Wikipedia, kde naleznete podrobnější popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Helena Maršálková i v jiné kategorii než je hudba.