Kdo je to?
Kdo je Helena Maršálková? Životopis Helena Maršálková, osobnosti, slavná žena z kategorie hudba

Helena Maršálková

Kdo je Helena Maršálková? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, hudba

Česká folková zpěvačka Helena Maršálková se narodila 2. ledna 1950 v Praze na Žižkově. Šest let na přání svého tatínka studovala na stavební průmyslovce, přestože sama chtěla jít do Brna na konzervatoř. Její přátelé a kolegové ji hodnotí jako milou a věcně dobře naladěnou osobu, jejíž pěvecké umění je zcela unikátní.
Na začátku sedmdesátých let byla u zrodu folkové hudební skupiny Pacifik, kterou spolu s Tony Linhartem pomáhala zakládat. S touto skupinou vystupuje dodnes. K jejím hitům patří takové skladby jako například Velrybářská výprava, Stopy sešlapaných bot, Zlatý údolí, Tulácký blues, Blátivá cesta, Džínová láska, Malý velký muž, Touha žít, Hej kočí, Zlato nebo Poraněný koleno.
Některé písně si zazpívala i po boku Tomáše Linky ve skupině Kanafas, Jiřího Schelingera nebo Františka Nedvěda, s nímž vydala v roce 1997 píseň nesoucí název Ranec plnej písní. Pokoušela se i o sólovou pěveckou dráhu, nedosáhla však takových úspěchů jako její duety s jinými country zpěváky. Kromě hudební kariéry působila nějakou dobu též v divadle Semafor.
Helena v dětství prodělala sérii revmatických horeček a od devíti let trpěla revmatem. Již od mládí potýká se závažným onemocněním, progresivní polyartritidou, kvůli čemuž ji celým životem provází bolesti.
Ve svých třiceti pěti letech dokonce na nějaký čas ochrnula, a přestože to lékaři dodnes považují za medicínský zázrak, podařilo se jim ji opětovně postavit na nohy. Koncertovala i v době, kdy byla její nemoc v nejhorším stadiu. Přestože pociťovala velkou bolest, sama říká, že jakmile začala zpívat, bylo jí najednou dobře. O své nemoci dnes otevřeně mluví. Chce tak pomoci dalším lidem s podobnou diagnózou.
V současné době je rozvedená a má z manželství s Václavem Maršálkem jednoho syna Ondřeje.Kdo je Helena Maršálková? Životopis Helena Maršálková, osobnosti, slavná žena z kategorie hudba

Hlavní data o osobě Helena Maršálková

Národnost: česká
Datum narození: 2. ledna 1950
Místo narození: Praha

Sdílejte tuto stránku s osobností Helena Maršálková s kamarády na Twitteru, Pinterestu nebo Facebooku.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu  

Znáte pojem Úsečka? Víte co je Čamrda? Pamatujete si definici pojmu Právní úkon? Vzpomněli byste si co označuje výraz Metrologie?

Klíčová slova: životopis, vysvětlení, narození, kde se narodila Helena Maršálková?, informace, Helena Maršálková, kdy se narodila Helena Maršálková?, místo narození, zajímavosti, wiki, hudba, datum narození, hudba, Helena Maršálková, osobnost, kdo je Helena Maršálková?

Pojem Helena Maršálková je v kategorii Hudba, ilustrační obrázek

Jiné doporučené zdroje informací

Zkusit najít výraz Helena Maršálková ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít termín Helena Maršálková ve vyhledávači Yahoo

Hledat výraz Helena Maršálková ve Wikislovníku

Hledejte bez špehování slovo Helena Maršálková ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít slovo Helena Maršálková na Google obrázcích

Dál můžete zkusit hledat slovo Helena Maršálková například ve Wikipedii, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve videích na Youtube, v evropském vyhledávači Qwant nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Jaké osobnosti, pojmy, odborné termíny a hesla lidé hledají?

Životopis, kdo je Helena Maršálková? Stručná biografie

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku Kdo je to Helena Maršálková? Kdy se narodila Helena Maršálková? Kde se narodila Helena Maršálková? Helena Maršálková se nachází v kategorii Hudba

Kategorie hudba, činely bubny, helena Maršálková, ilustrační obrázek

Text byl sepsán pro server Superia.cz. Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Nemůžeme pravidelně aktualizovat všechny texty. Pro aktuální informace zkuste hledat osobnost, osobu, člověka Helena Maršálková dejme tomu například v populární Wikipedii, kde naleznete nejspíše mnohem podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Helena Maršálková i v jiné kategorii než je hudba.