Kdo je to?
Kdo je to Pohraničník? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Pohraničník? Lidé, profese

Pohraničník

Co znamená a jaký je význam slova Pohraničník?

Pohraničník je příslušník Pohraniční stráže.
Pohraniční stráž byla v Československu ozbrojenou složkou, jejímž úkolem bylo střežit státní hranice.
Jednotky pohraniční stráže mohou být zřizovány i v jiných zemích, často však tuto práci vykonávají například celníci či policisté. Pohraničníci mohou spadat jak pod ministerstvo vnitra, tak pod ministerstvo obrany, v závislosti na struktuře ozbrojených složek v daném státu.
Téma československé Pohraniční stráže je poměrně kontroverzní, neboť úkolem pohraničníků nebylo jenom hranice střežit před vnějšími vlivy, ale také zabraňovat občanům Československa (či jiným občanům), kteří by přes ně chtěli projít ven. Pohraniční stráž tak měla za dobu svého působení v Československu na svědomí stovky životů civilistů, kteří se pokoušeli hranice překročit.
Pohraniční stráž byla v Československu zřízena v roce 1951 a fungovala až do roku 1991, sloužili v ní jak vojáci z povolání, tak vojáci vykonávající základní vojenskou službu.Kdo je to Pohraničník? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Pohraničník? Lidé, profese

Sdílejte uvedený text s jinými osobami na Redditu, Facebooku, Pinterestu nebo na jiných tzv. sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu  

Znáte definici termínu Čistá mzda? Znáte termín Jacuzzi? Vzpomněli byste si co označuje výraz Psyllium? Víte, co je to Balata?

Klíčová slova: wikipedie, heslo, termín, význam pojmu, lexikon, odborný výraz, popis, informace, synonymum, formulace, co znamená, wiki, přesný význam, pojem, Pohraničník, význam

Pojem Pohraničník je v kategorii Profese, ilustrační obrázek

Jiné doporučené zdroje informací

Zkusit najít slovo Pohraničník na Google.cz

Zkusit najít slovo Pohraničník na Google obrázcích

Hledat videa s názvem Pohraničník na Youtube

Hledat frázi Pohraničník ve Wikipedii

Najít pojem Pohraničník ve fulltextu vyhledávače Info.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Pohraničník například v Google obrázcích, v Google překladači, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v projektu slovnik.cz.

Víte co znamenají tato slova, hesla, osobnosti, odborné termíny a pojmy?

Co znamená Pohraničník? Definice pojmu, význam a vysvětlení slova

Nyní již víte Kdo je to Pohraničník? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Pohraničník? Definice pojmu Pohraničník je v kategorii Profese

Napsáno redaktory Superia.cz. Veškeré texty jsou bez záruky. Nemůžeme pravidelně aktualizovat všechny texty. Zkuste též hledat informace výraz,heslo, text, pojem dejme tomu třeba ve známé Wikipedii, kde naleznete komplexní text. Nezapomeňte prosím, že ke každému slovu může existovat vícero definic v různém kontextu, v různých oborech. Zkuste proto hledat termín Pohraničník hledat i v jiných kategoriích (než profese).