Kdo je to?
Kdo je Miroslava Šafránková? Životopis Miroslava Šafránková, osobnosti, slavná žena z kategorie herectví

Miroslava Šafránková

Kdo je Miroslava Šafránková? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, herectví

Česká herečka Miroslava Šafránková je mladší sestrou známější herecké kolegyně Libuše Šafránkové. Miroslava se do myslí diváků zapsala zejména díky roli Arabely v seriálu Arabela se vrací aneb Rumburak králem Říše pohádek. Narodila se 11. června 1958 v Brně a před kameru si poprvé stoupla v roce 1973 díky filmu Přijela k nám pouť. Tento snímek režírovala Věra Plívová-Šimková a kromě Šafránkové si v něm zahrála také Yvetta Kornová, Zuzana Bydžovská nebo Renata Mašková.
Jen o rok později ji mohli diváci vidět ve snímku Robinsonka, kde si zahrála čtrnáctiletou Blaženku Borovou. Drama sleduje osudy dospívající dívky, jejíž bezstarostné léto přetrhne nečekaná ztráta maminky. V letech následujících si zahrála také ve filmech Romance za korunu, Smrt mouchy, Malá mořská víla, Prstýnek ze zlata kočičího, O vodě, lásce a štěstí, Oko za oko a Jak svět přichází o básníky, kde si zahrála Borůvku.
Poslední film natočila v roce 1991, poslední seriál o dva roky později. Posledním seriálem byl právě onen pohádkový komediální seriál Arabela se vrací aneb Rumburak králem Říše pohádek. Kromě Šafránkové si v tomto projektu režiséra Václava Vorlíčka zahrál také Jiří Lábus, Vladimír Dlouhý, Marian Labuda, Petr Nárožný, Pavel Zedníček a mnoho dalších.
Poté žila dlouhodobě v Německu, kam se provdala za L. A. Steina. Po svatbě se jmenovala Steinová a žila v Mainzu, kde také studovala a posléze získala titul z ekonomie. Německý bakalářský titul doplnila v Praze o inženýrský. Do Prahy se Miroslava vrátila po rozvodu se svým prvním manželem.
Mezi roky 1986 a 1989 žila Miroslava se svým mužem a dětmi v Mexiku.
Trvalo téměř dvě dekády, než se Miroslava Šafránková před kameru postavila znovu. Stalo se tak díky dokumentárnímu seriálu Neobyčejné životy. Miroslava se tehdy objevila v dílu věnovaném její sestře Libuši.
V Čechách se provdala podruhé a vzala jsi manželovo příjmení Drozdová. Založila tiskovou agenturu KAPA a KIRKÉ. Okolnosti jejího osobního života však nejsou veřejnosti příliš dobře známy.Kdo je Miroslava Šafránková? Životopis Miroslava Šafránková, osobnosti, slavná žena z kategorie herectví

Hlavní informace o osobě Miroslava Šafránková

Národnost: česká
Datum narození: 11. června 1958
Místo narození: Brno

Budeme rádi, pokud budete tuto stručnou biografii s osobou Miroslava Šafránková sdílet s vašimi kamarády na Facebooku, Redditu, Pinterestu nebo Twitteru.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu  

Znáte definici termínu Šodó? Znáte pojem Předdůchod? Vzpomněli byste si co označuje výraz Psychoanalýza? Vzpomenete si na definici slova Mramor?

Klíčová slova: životopis, národnost, místo narození, kdy se narodila Miroslava Šafránková?, wikipedie, herectví, osobnosti, osobnost, kdo je Miroslava Šafránková?, Miroslava Šafránková, lexikon, informace, vysvětlení, datum narození, zajímavosti, kde se narodila Miroslava Šafránková?

Pojem Miroslava Šafránková je v kategorii Herectví, ilustrační obrázek

Hledejte v dalších zdrojích

Zkusit najít frázi Miroslava Šafránková ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít výraz Miroslava Šafránková ve vyhledávači Qwant

Vyhledat slovo Miroslava Šafránková ve fulltextu vyhledávače Info.com

Zkusit najít pojem Miroslava Šafránková ve fulltextu Seznam.cz

Najít výraz Miroslava Šafránková ve vyhledávači Yahoo

Dál můžete zkusit hledat slovo Miroslava Šafránková například v Google obrázcích, v projektu slovnik.cz, ve fulltextu Google.cz, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Výběr osobností, pojmů, výrazů, odborných termínů a slov

Životopis, kdo je Miroslava Šafránková? Stručná biografie

Teď již zajisté znáte správnou odpověď na otázku Kdo je to Miroslava Šafránková? Kdy se narodila Miroslava Šafránková? Kde se narodila Miroslava Šafránková? Miroslava Šafránková je v sekci Herectví

Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz. Provozovatel v žádném případě neručí za aktuálnost údajů uveřejněných na webu. Pochopte prosím, že definice nemohou být pravidelně aktualizovány. Zkuste hledat informace osobnost, osobu, člověka Miroslava Šafránková třeba v otevřené encyklopedii Wikipedia, kde můžete najít nejspíš delší text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Miroslava Šafránková i v jiné kategorii než je herectví.