Kdo je to?
Kdo je Eva Leinweberová? Životopis Eva Leinweberová, osobnosti, slavná žena z kategorie herectví

Eva Leinweberová

Kdo je Eva Leinweberová? Životopis, informace, biografie, herectví

Česká herečka Eva Leinweberová se narodila 27. února 1973 v Olomouci a je známá zejména svým účinkováním v komediálních snímcích. Zahrála si například epizodní roli v oblíbeném sitcomu Comeback nebo ztvárnila roli stereotypizované české matky od rodiny ve filmové adaptaci humorného románu Michala Viewegha Účastníci zájezdu.
Přestože se Eva narodila v Olomouci, své dětství strávila v Prostějově. Už v dospívání získávala herecké zkušenosti na prknech brněnského divadla Husa na provázku. Sice se nějakou dobu věnovala prestižnímu studiu zahraničního obchodu, nakonec ji to ale více táhlo k herectví. Kvůli divadlu začala brzy školu zanedbávat, a nakonec vystudovala pražskou DAMU. Po jejím absolvování již zůstala v Praze. Nastoupila do Divadla Nablízko a později si zahrála v Městských divadlech pražských, Divadle Minor, Divadle Aqualung a v Klicperově divadle v Hradci Králové.
Eva se na televizní obrazovku poprvé dostala v roce 1998, kdy ztvárnila vedlejší postavu druhé selky v inscenaci Převeliké klanění právě narozenému jezulátku. Jen o tři roky později získala roli v televizním seriálu O ztracené lásce, na tu, která pro ni byla stěžejní však musela počkat až do roku 2006. Tehdy se ještě jako nepříliš známá herečka právě objevila v hořkosladké komedii Účastníci zájezdu. Hned v roce následujícím navíc přišly role ve filmech Vratné láhve a ROMing.
Později se také objevila ve filmech Ženy v pokušení, Okresní přebor – poslední zápas Pepíka Hnátka, Bezva ženská na krku, Něžné vlny, Tátova volha, Teroristka, Příliš osobní známost a v mnohých dalších. Mezi její nejnovější patří role v Srdci na dlani a pokračování komedie Po čem muži touží.
Kromě filmových rolí má za sebou bohaté zkušenosti i ze světa seriálové tvorby. Kromě již jmenovaných se objevila také v Soukromých pastech, v pokračování Sanitky, v Nevinných lžích, v Neviditelných, v Doktoru Martinovi nebo seriálu Polda. Ztvárnila také učitelku tělocviku v komediálním seriálu Trpaslík.
K jejím posledním projektům patří seriály Chlap, Liga mužské moudrosti, Specialisté, Špunti na cestě a miniseriál Iveta, které zvládla během jediného roku, a to 2022.
Přestože je Eva možná herečkou vedlejších rolí, a její účinkování je často omezeno jen na několik epizod, své postavy ztvárňuje skvělým způsobem, který diváky baví.
Její osobní život není veřejnosti příliš znám, nicméně se před nějakou dobou médiím svěřila, že jednou z jejích nejnáročnějších životních situací byla péče o umírající maminku, která na tom byla špatně po prodělané mrtvici.
Má přinejmenším jednu dceru Dorku.Kdo je Eva Leinweberová? Životopis Eva Leinweberová, osobnosti, slavná žena z kategorie herectví

Základní údaje o osobě Eva Leinweberová

Národnost: československá, česká
Datum narození: 27. února 1973
Místo narození: Olomouc

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Eva Leinweberová s jinými lidmina svých sociální sítě (Facebook, Twitter, Instagram, Pinterest)..

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    

Vzpomněli byste si co znamená slovo Povinné ručení? Vzpomněli byste si co označuje výraz Zdrojový kód? Víte, co je to Ikona? Znáte termín Jakostní víno?

Klíčová slova: lexikon, biografie, národnost, kdo je Eva Leinweberová?, informace, kde se narodila Eva Leinweberová?, životopis, osobnost, herectví, místo narození, zajímavosti, wikipedie, datum narození, popis, osobnosti, Eva Leinweberová

Pojem Eva Leinweberová je v kategorii Herectví, ilustrační obrázek

Hledejte pojem Eva Leinweberová v následujících vyhledávačích

Zkusit najít pojem Eva Leinweberová na Google obrázcích

Hledat videa s názvem Eva Leinweberová na Youtube

Hledat pojem Eva Leinweberová ve Wikipedii

Vyhledat výraz Eva Leinweberová ve fulltextu vyhledávače Info.com

Zkusit najít termín Eva Leinweberová ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Eva Leinweberová například ve fulltextu Google.cz, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v evropském vyhledávači Qwant nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Často hledaná hesla, osobnosti, odborné termíny, pojmy, slova

Stručná biografie, resp. životopis osoby Eva Leinweberová

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku Kdo je to Eva Leinweberová? Kdy se narodila Eva Leinweberová? Kde se narodila Eva Leinweberová? Eva Leinweberová patří do kategorie Herectví

Napsáno redaktory Superia.cz. Neručíme za pravdivost, aktuálnost a přesnost informací uvedených na těchto internetových stránkách. Informace v textu mohou být zastaralé. Stránky jsou aktualizovány nepravidelně dle možností. Doporučujeme taktéž hledat informace osobnost, osobu, člověka Eva Leinweberová dejme tomu třeba v projektu Wikipedia, kde můžete najít mnohem podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Eva Leinweberová i v jiné kategorii než je herectví.