Kdo je to?
Kdo je to Mizantrop? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Mizantrop? Lidé, psychologie

Kdo je to Mizantrop?

Co znamená a jaký je význam slova Mizantrop?

Mizantrop (též misantrop) je člověk, který nenávidí lidstvo.
Misantrop je obvykle zklamán z lidstva jako celku, nebo ostatním lidem nedůvěřuje, závidí jim či je na ně z různých důvodů rozzlobený. Straní se lidí, může mít až asociální sklony. Mizantrop nemusí být vyloženě zlý na ostatní nebo pociťovat čistou nenávist, ale jeho postoj k ostatním lidem a lidstvu jako celku je krajně pesimistický.
Termín pochází z řečtiny, jde o složeniny slov pro nenávist a člověka (tj. misos a anthrōpos)
Termín je známý i z Moliérovy divadelní hry Misantrop. Ta nese název podle hlavního hrdiny Alcesta, který nenávidí ostatní lidi.Kdo je to Mizantrop? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Mizantrop? Lidé, psychologie

Sdílejte uvedený text se známými prostřednictvím níže uvedených buttonků na sociálních sítích Facebook, Reddit, Pinterest nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu  

Víte, co je to Amygdala? Víte co je Kauzalita? Vzpomněli byste si na význam slova Mainstream? Vzpomněli byste si co označuje výraz Sarkasmus?

Klíčová slova: wikipedie, přesný výraz, termín, etymologie, heslo, Mizantrop, psychologie, informace, odborný výraz, formulace, lexikon, popis, co znamená, psychologie, slovo, Mizantrop

Pojem Mizantrop je v kategorii Psychologie, ilustrační obrázek

Odkazy na vyhledávače, online encyklopedie a slovníky

Hledat výraz Mizantrop ve Wikislovníku

Hledat termín Mizantrop ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít slovo Mizantrop ve vyhledávači Qwant

Hledejte bez špehování slovo Mizantrop ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat heslo Mizantrop ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Mizantrop například ve vyhledávači Seznam.cz, v projektu slovnik.cz, v Google obrázcích, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Doporučujeme tyto osobnosti, pojmy, výrazy a termíny

Co znamená Mizantrop? Definice pojmu, význam a vysvětlení slova

Teď už víte Kdo je to Mizantrop? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Mizantrop? Definice pojmu Mizantrop je v kategorii Psychologie

Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz. Za uvedené informace neručíme. Přes veškerou pečlivost se mohou v textech objevit chybné údaje nebo pravopisné chyby. Data na webu nejsou pravidelně aktualizovaná, texty nemusí vždy reflektovat aktuální stav. Pro aktuální informace zkuste hledat výraz, heslo, text, pojem dejme tomu například na stránkách projektu Wikipedia, kde naleznete nejspíše mnohem podrobnější text. Berte prosím v potaz, že jednotlivá slova mohou mít víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Vyzkoušet tak můžete i příslušná homonyma a synonyma v jiných sekcích než psychologie.