Kdo je to?
Kdo je Marika Gombitová? Životopis Marika Gombitová, osobnosti, slavná žena z kategorie hudba

Marika Gombitová

Kdo je Marika Gombitová? Životopis, informace, biografie, hudba

Marika Gombitová je slovenská zpěvačka a skladatelka, držitelka několika slovenských Slavíků. Mezi její nejznámější hity patří například Vyznanie či Koloseum. Po vážné dopravní nehodě zůstala upoutána na invalidním vozíku, hudební kariéru ale nikdy nepřerušila.
Marika Gombitová (vlastním jménem Mária Gombitová) se narodila v roce 1954 v Turanech nad Ondravou. Vyrůstala v hudebně založené rodině, proto měla k muzice blízký vztah už od útlého dětství. Navštěvovala Lidovou školu umění, učila se na piano a kytaru a zpívala v kostelním sboru. Se svými bratry také ve třinácti letech založila amatérskou hudební kapelu. Vystudovala Střední průmyslovou školu strojnickou a i během studia se aktivně věnovala zpěvu. Prvním výraznějším úspěchem byl pro ni vstup do kapely Modus, kde se po usilovné práci stala hlavní zpěvačkou. Tato kapela se stala velmi populární a často koncertovala nejen v Československu, ale i v zahraničí. Marika Gombitová v té době vydala také svá dvě první sólová alba.
Jak se svou kapelou, tak i jako sólová zpěvačka rychle sbírala jeden úspěch za druhým. Několikrát vyhrála Bratislavskou lyru, což byl nejznámější hudební festival na Slovensku. Její talent jí zajistil také vítězství na mezinárodním festivalu Intervize, které vyzpívala se svým největším hitem Vyznanie. V téže době si zahrála také v televizním seriálu Neberte nám princeznú. Nebývalý úspěch slovenské zpěvačky přerušila vážná dopravní nehoda po koncertě v Brně, při níž ochrnula od sedmého obratle dolů. O necelý rok později už ale Marika Gombitová opět vystoupila Bratislavské lyře, pokračovala v nahrávání alba Slnečný kalendár a začala se opět naplno věnovat koncertování. Poté vydala dalších sedm sólových alb a podílela se i na dvou albech kapely Modus.
Marika Gombitová se několikrát umístila na druhém či třetím místě ankety Zlatý slavík, po rozpadu Československa se několikrát stala Slovenskou slavicí. Její píseň Vyznanie zvítězila v anketě Hit století. Marika Gombitová je jednou z nejúspěšnějších slovenských zpěvaček, prodala více než milion hudebních nosičů a stala se ikonou slovenské pop music. V současné době po několikaleté zdravotní pauze opět aktivně vystupuje.Kdo je Marika Gombitová? Životopis Marika Gombitová, osobnosti, slavná žena z kategorie hudba

Základní údaje o osobě Marika Gombitová

Národnost: slovenská
Datum narození: 12.9.1956
Místo narození: Turany nad Ondavou, Slovensko

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Marika Gombitová s vašimi známými a kamarády prostřednictvím uvedených tlačítek na sociálních sítích Facebook nebo Twitter.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Vzpomněli byste si co označuje výraz Alpaka? Vzpomenete si na definici slova Revitalizace? Znáte pojem Vrubopis? Vzpomněli byste si na význam slova Svatý grál?

Klíčová slova: informace, život, místo narození, osobnost, biografie, kde se narodila Marika Gombitová?, osobnosti, narození, národnost, datum narození, wiki, hudba, zajímavosti, kdy se narodila Marika Gombitová?, wikipedie, vysvětlení

Pojem Marika Gombitová je v kategorii Hudba, ilustrační obrázek

Doporučené zdroje informací k dalšímu studiu

Hledejte bez špehování slovo Marika Gombitová ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Marika Gombitová ve Wikimedia Commons

Vyhledat heslo Marika Gombitová ve fulltextu vyhledávače Info.com

Vyhledat slovo Marika Gombitová ve Wikipedii

Hledat videa s názvem Marika Gombitová na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Marika Gombitová například v Google obrázcích, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve fulltextu Google.cz, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v Google překladači.

Doporučujeme tyto osobnosti, pojmy, výrazy a termíny

Biografie, životopis, kdo je to Marika Gombitová?

Právě jste zjistili Kdo je to Marika Gombitová? Kdy se narodila Marika Gombitová? Kde se narodila Marika Gombitová? Marika Gombitová je v kategorii Hudba

Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz. Zveřejněné texty nemohou sloužit jako stoprocentní zdroj informací a mohou se v nich objevovat faktické chyby. Údaje na stránkách nemusí být aktuální. Přes veškerou snahu bohužel nestíháme pravidelnou aktualizaci informací. Pokuste se též vyhledat informace osobnost, osobu, člověka Marika Gombitová například v české Wikipedii, kde můžete najít delší text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Marika Gombitová i v jiné kategorii než je hudba.