Kdo je to?
Kdo je Marika Gombitová? Životopis Marika Gombitová, osobnosti, slavná žena z kategorie hudba

Marika Gombitová

Kdo je Marika Gombitová? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, hudba

Marika Gombitová je slovenská zpěvačka a skladatelka, držitelka několika slovenských Slavíků. Mezi její nejznámější hity patří například Vyznanie či Koloseum. Po vážné dopravní nehodě zůstala upoutána na invalidním vozíku, hudební kariéru ale nikdy nepřerušila.
Marika Gombitová (vlastním jménem Mária Gombitová) se narodila v roce 1954 v Turanech nad Ondravou. Vyrůstala v hudebně založené rodině, proto měla k muzice blízký vztah už od útlého dětství. Navštěvovala Lidovou školu umění, učila se na piano a kytaru a zpívala v kostelním sboru. Se svými bratry také ve třinácti letech založila amatérskou hudební kapelu. Vystudovala Střední průmyslovou školu strojnickou a i během studia se aktivně věnovala zpěvu. Prvním výraznějším úspěchem byl pro ni vstup do kapely Modus, kde se po usilovné práci stala hlavní zpěvačkou. Tato kapela se stala velmi populární a často koncertovala nejen v Československu, ale i v zahraničí. Marika Gombitová v té době vydala také svá dvě první sólová alba.
Jak se svou kapelou, tak i jako sólová zpěvačka rychle sbírala jeden úspěch za druhým. Několikrát vyhrála Bratislavskou lyru, což byl nejznámější hudební festival na Slovensku. Její talent jí zajistil také vítězství na mezinárodním festivalu Intervize, které vyzpívala se svým největším hitem Vyznanie. V téže době si zahrála také v televizním seriálu Neberte nám princeznú. Nebývalý úspěch slovenské zpěvačky přerušila vážná dopravní nehoda po koncertě v Brně, při níž ochrnula od sedmého obratle dolů. O necelý rok později už ale Marika Gombitová opět vystoupila Bratislavské lyře, pokračovala v nahrávání alba Slnečný kalendár a začala se opět naplno věnovat koncertování. Poté vydala dalších sedm sólových alb a podílela se i na dvou albech kapely Modus.
Marika Gombitová se několikrát umístila na druhém či třetím místě ankety Zlatý slavík, po rozpadu Československa se několikrát stala Slovenskou slavicí. Její píseň Vyznanie zvítězila v anketě Hit století. Marika Gombitová je jednou z nejúspěšnějších slovenských zpěvaček, prodala více než milion hudebních nosičů a stala se ikonou slovenské pop music. V současné době po několikaleté zdravotní pauze opět aktivně vystupuje.Kdo je Marika Gombitová? Životopis Marika Gombitová, osobnosti, slavná žena z kategorie hudba

Základní informace o osobě Marika Gombitová

Národnost: slovenská
Datum narození: 12.9.1956
Místo narození: Turany nad Ondavou, Slovensko

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku kdo je Marika Gombitová? s jinými osobami na sociálních sítích Pinterestu, Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Vzpomněli byste si co označuje výraz Grandle? Vzpomněli byste si na význam slova Postskriptum? Znáte pojem Patologie? Znáte definici termínu Distingovaný?

Klíčová slova: kdy se narodila Marika Gombitová?, místo narození, život, kdo je Marika Gombitová?, hudba, kde se narodila Marika Gombitová?, wiki, informace, osobnosti, datum narození, Marika Gombitová, biografie, zajímavosti, vysvětlení, národnost, wikipedie

Pojem Marika Gombitová je v kategorii Hudba, ilustrační obrázek

Internetové odkazy na vyhledávače

Zkusit najít heslo Marika Gombitová ve Wikislovníku

Zkusit najít výraz Marika Gombitová ve vyhledávači Yandex

Hledat výraz Marika Gombitová v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Hledat frázi Marika Gombitová ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Marika Gombitová ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Marika Gombitová například ve fulltextu Yahoo.com, v Google překladači, ve ruském vyhledávači Yandex, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Často hledané pojmy, osobnosti, výrazy, odborné termíny a slova

Životopis, kdo je Marika Gombitová? Stručná biografie

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku Kdo je to Marika Gombitová? Kdy se narodila Marika Gombitová? Kde se narodila Marika Gombitová? Marika Gombitová je v kategorii Hudba

Kategorie hudba, xylofon velký, marika Gombitová, ilustrační obrázek

Text napsán pro Superia.cz. Vyhrazujeme si možnost chyb v uvedených textech. Údaje zde uvedené mohou být již neaktuální či zastaralé. Aktualizace článků není pravidelná. Doporučujeme vyhledat informace osobnost, osobu, člověka Marika Gombitová dejme tomu ve známé Wikipedii, kde naleznete rozsáhlejší text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Marika Gombitová i v jiné kategorii než je hudba.