Kdo je to?
Kdo je to Matěj Vydra? Životopis Matěj Vydra, lidé, osobnosti z sport

Kdo je to Matěj Vydra?

Kdo je to Matěj Vydra? Stručný životopis

Matěj Vydra vystudovat střední školu stavební, proslavil se ale jako fotbalista. S fotbalem začínal v klubu FC Chotěboř. Odtud pokračoval v letech 2003-2008 do FC Vysočina Jihlava. Jeho talentu si všimly mnohé české kluby. Matěj Vydra si z nich vybral ostravský Baník. Zde působil od ledna 2010 – klub ho koupil za 20 milionů korun, kontrakt byl uzavřen na tři roky. Hned ve druhém ligovém zápase se tato koupě vyplatila: Matěj Vydra dal dva góly.
Od června 2010 působí tento talentovaný fotbalista také v zahraničí. Od Baníku jej odkoupil klub Udinese Calcio. Kontrakt byl tentokrát pětiletý. Klub jej uvolnil na hostování do belgického klubu Club Brugge KV a poté také do anglického druholigového Watfordu. Během druhého hostování v tomto týmu pomohl vybojovat postup do Premier Ligue (první liga). V létě 2015 do klubu Watford přestoupil. Do prvoligového zápasu ale nenastoupil.
Od srpna 2016 hrál za klub Derby County FC – tento klub jej odkoupil za poměrně vysokou částku, díky níž je tento hráč šestým nejdražším českým fotbalistou.
Od srpna 2018 působí v klubu Burnley FC, kde se mu v zápase proti Southamptonu podařilo vstřelit tak krásný gól, že za něj získal prestižní ocenění Gól měsíce nejvyšší anglické soutěže. To se žádnému jinému českému fotbalistovi dosud nepodařilo.
Rok 2013 byl pro tohoto hráče nadmíru úspěšný, protože získal ocenění Championship Player of the Year (což můžeme přeložit jako ocenění za nejlepšího druholigového hráče Anglie). Téhož roku získal v téže anketě ocenění Fotbalista roku v kategorii Talent roku.Kdo je to Matěj Vydra? Životopis Matěj Vydra, lidé, osobnosti z sport

Hlavní data o osobě Matěj Vydra

Národnost: česká
Datum narození: 1.5.1992
Místo narození: Chotěboř

Sdílejte tuto stránku s osobností Matěj Vydra se známými na sociálních sítích jako je Facebook a Twitter.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Vzpomněli byste si co znamená slovo Chvalozpěv? Vzpomněli byste si co znamená slovo Bílá neděle? Víte, co je to Fibroskopie? Víte co je Komunismus?

Klíčová slova: informace, slovo, co je to Matěj Vydra?, popis, přesný význam, význam, Matěj Vydra, wiki, definice, synonymum, co znamená, heslo, formulace, odborný výraz, sport, etymologie

Pojem Matěj Vydra je v kategorii Sport, ilustrační obrázek

Hledejte v dalších online informačních zdrojích

Hledejte bez špehování slovo Matěj Vydra ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat videa s názvem Matěj Vydra na Youtube

Najít slovo Matěj Vydra v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Vyhledat slovo Matěj Vydra ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Matěj Vydra například v Microsoft Bing, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve ruském vyhledávači Yandex, ve fulltextu Google.cz nebo v Google překladači.

Náhodné osobnosti, pojmy, výrazy, slova a odborné termíny

Stručná biografie, resp. životopis osoby Matěj Vydra

Na této webové stránce jste se dozvěděli: Kdo je to Matěj Vydra? Kdo to byl Matěj Vydra? Kdy se narodil Matěj Vydra? Kde se narodil Matěj Vydra? Matěj Vydra je v kategorii sport. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz. Omlouváme se za možné chyby v textech. Pochopte prosím, že nemáme prostředky na častou aktualizaci všech textů. Pokuste se vyhledat osobnost, osobu, člověka Matěj Vydra řekněme například na stránkách projektu Wikipedia, kde naleznete delší popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Matěj Vydra i v jiné kategorii než je sport.