Kdo je to?
Kdo je Matěj Vydra? Životopis Matěj Vydra, osobnosti, slavný člověk z kategorie sport

Kdo je Matěj Vydra?

Kdo je Matěj Vydra? Životopis, informace, biografie, sport

Matěj Vydra vystudovat střední školu stavební, proslavil se ale jako fotbalista. S fotbalem začínal v klubu FC Chotěboř. Odtud pokračoval v letech 2003-2008 do FC Vysočina Jihlava. Jeho talentu si všimly mnohé české kluby. Matěj Vydra si z nich vybral ostravský Baník. Zde působil od ledna 2010 – klub ho koupil za 20 milionů korun, kontrakt byl uzavřen na tři roky. Hned ve druhém ligovém zápase se tato koupě vyplatila: Matěj Vydra dal dva góly.
Od června 2010 působí tento talentovaný fotbalista také v zahraničí. Od Baníku jej odkoupil klub Udinese Calcio. Kontrakt byl tentokrát pětiletý. Klub jej uvolnil na hostování do belgického klubu Club Brugge KV a poté také do anglického druholigového Watfordu. Během druhého hostování v tomto týmu pomohl vybojovat postup do Premier Ligue (první liga). V létě 2015 do klubu Watford přestoupil. Do prvoligového zápasu ale nenastoupil.
Od srpna 2016 hrál za klub Derby County FC – tento klub jej odkoupil za poměrně vysokou částku, díky níž je tento hráč šestým nejdražším českým fotbalistou.
Od srpna 2018 působí v klubu Burnley FC, kde se mu v zápase proti Southamptonu podařilo vstřelit tak krásný gól, že za něj získal prestižní ocenění Gól měsíce nejvyšší anglické soutěže. To se žádnému jinému českému fotbalistovi dosud nepodařilo.
Rok 2013 byl pro tohoto hráče nadmíru úspěšný, protože získal ocenění Championship Player of the Year (což můžeme přeložit jako ocenění za nejlepšího druholigového hráče Anglie). Téhož roku získal v téže anketě ocenění Fotbalista roku v kategorii Talent roku.Kdo je Matěj Vydra? Životopis Matěj Vydra, osobnosti, slavný člověk z kategorie sport

Hlavní data o osobě Matěj Vydra

Národnost: česká
Datum narození: 1.5.1992
Místo narození: Chotěboř

Tento text (Matěj Vydra) můžete samozřejmě sdílet s vašimi přáteli na Pinterestu, Facebooku nebo Twitteru.

 Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu  

Vzpomněli byste si co znamená slovo Chvalozpěv? Víte, co je to OSVČ? Víte, co je to Šourek? Rozumíte pojmu Epilepsie?

Klíčová slova: kdy se narodil Matěj Vydra?, informace, národnost, lexikon, kdo je Matěj Vydra?, sport, wiki, kde se narodil Matěj Vydra?, místo narození, sport, wikipedie, Matěj Vydra, narození, datum narození, popis, osobnosti

Pojem Matěj Vydra je v kategorii Sport, ilustrační obrázek

Jiné doporučené zdroje informací

Vyhledat heslo Matěj Vydra ve vyhledávači Yandex

Hledat pojem Matěj Vydra ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít výraz Matěj Vydra ve vyhledávači Yahoo

Hledejte bez špehování slovo Matěj Vydra ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít frázi Matěj Vydra ve Wikipedii

Dál můžete zkusit hledat slovo Matěj Vydra například v Google obrázcích, v nabídce zboží na Heureka.cz, v evropském vyhledávači Qwant, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v Lingea slovnících.

Zkuste také následující odborné pojmy, osobnosti, termíny a hesla

Životopis, kdo je Matěj Vydra? Stručná biografie

Teď už víte Kdo je to Matěj Vydra? Kdy se narodil Matěj Vydra? Kde se narodil Matěj Vydra? Matěj Vydra je v kategorii Sport

Text byl sepsán pro server Superia.cz. Texty mohou obsahovat chyby nebo překlepy, za které se předem omlouváme. Nemůžeme pravidelně aktualizovat všechny texty. Doporučujeme zkusit nalézt osobnost, osobu, člověka Matěj Vydra dejme tomu třeba na české Wikipedii, kde naleznete podrobný text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Matěj Vydra i v jiné kategorii než je sport.