Kdo je to?
Kdo je Matěj Vydra? Životopis Matěj Vydra, osobnosti, slavný člověk z kategorie sport

Matěj Vydra

Kdo je Matěj Vydra? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, sport

Matěj Vydra vystudovat střední školu stavební, proslavil se ale jako fotbalista. S fotbalem začínal v klubu FC Chotěboř. Odtud pokračoval v letech 2003-2008 do FC Vysočina Jihlava. Jeho talentu si všimly mnohé české kluby. Matěj Vydra si z nich vybral ostravský Baník. Zde působil od ledna 2010 – klub ho koupil za 20 milionů korun, kontrakt byl uzavřen na tři roky. Hned ve druhém ligovém zápase se tato koupě vyplatila: Matěj Vydra dal dva góly.
Od června 2010 působí tento talentovaný fotbalista také v zahraničí. Od Baníku jej odkoupil klub Udinese Calcio. Kontrakt byl tentokrát pětiletý. Klub jej uvolnil na hostování do belgického klubu Club Brugge KV a poté také do anglického druholigového Watfordu. Během druhého hostování v tomto týmu pomohl vybojovat postup do Premier Ligue (první liga). V létě 2015 do klubu Watford přestoupil. Do prvoligového zápasu ale nenastoupil.
Od srpna 2016 hrál za klub Derby County FC – tento klub jej odkoupil za poměrně vysokou částku, díky níž je tento hráč šestým nejdražším českým fotbalistou.
Od srpna 2018 působí v klubu Burnley FC, kde se mu v zápase proti Southamptonu podařilo vstřelit tak krásný gól, že za něj získal prestižní ocenění Gól měsíce nejvyšší anglické soutěže. To se žádnému jinému českému fotbalistovi dosud nepodařilo.
Rok 2013 byl pro tohoto hráče nadmíru úspěšný, protože získal ocenění Championship Player of the Year (což můžeme přeložit jako ocenění za nejlepšího druholigového hráče Anglie). Téhož roku získal v téže anketě ocenění Fotbalista roku v kategorii Talent roku.Kdo je Matěj Vydra? Životopis Matěj Vydra, osobnosti, slavný člověk z kategorie sport

Hlavní data o osobě Matěj Vydra

Národnost: česká
Datum narození: 1.5.1992
Místo narození: Chotěboř

Sdílejte tuto stránku s osobností Matěj Vydra se známými na internetových společenských sítích typu Pinterest, Reddit, Twitter či Facebooku, který je z nich nejznámější a nejpopulárnější.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Vzpomněli byste si co znamená slovo Psychedelie? Vzpomněli byste si co označuje výraz Tofu? Víte, co je to Microblading? Znáte termín Šuměnka?

Klíčová slova: wiki, datum narození, národnost, lexikon, informace, biografie, osobnost, zajímavosti, kdo je Matěj Vydra?, místo narození, kde se narodil Matěj Vydra?, osobnosti, wikipedie, Matěj Vydra, život, životopis

Pojem Matěj Vydra je v kategorii Sport, ilustrační obrázek

Odkazy na jiné online zdroje a weby

Hledat výraz Matěj Vydra ve Wikipedii

Hledejte bez špehování slovo Matěj Vydra ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít Matěj Vydra ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít termín Matěj Vydra ve Wikislovníku

Zkusit najít pojem Matěj Vydra na Google obrázcích

Dál můžete zkusit hledat slovo Matěj Vydra například ve videích na Youtube, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve ruském vyhledávači Yandex, ve fulltextu Yahoo.com nebo v Google překladači.

Výběr osobností, pojmů, výrazů, odborných termínů a slov

Biografie, životopis, kdo je to Matěj Vydra?

Nyní již víte Kdo je to Matěj Vydra? Kdy se narodil Matěj Vydra? Kde se narodil Matěj Vydra? Matěj Vydra je v kategorii Sport

Uvedený text sepsán reaktory Superia.cz. Uvedené informace jsou bez záruky. Doufáme, že chápete, že není v našich silách provádět pravidelnou aktualizaci všech pojmů. Vyzkoušejte nalézt informace osobnost, osobu, člověka Matěj Vydra například na stránkách projektu Wikipedia, kde naleznete o něco delší text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Matěj Vydra i v jiné kategorii než je sport.