Kdo je to?
Kdo je to Regina Rázlová? Životopis Regina Rázlová, lidé, osobnosti z herectví

Kdo je to Regina Rázlová?

Kdo je to Regina Rázlová? Stručný životopis

Regina Rázlová je herečka a podnikatelka. Její otec byl předsedou vlády ČSR, sama herečka byla angažovanou svazačkou a členkou KSČ. Absolvovala DAMU, kde později i učila. Hrála v Národním divadle a ztvárnila filmové i seriálové role, např. Zabil jsem Einsteina, pánové, Utrpení mladého Boháčka či 30 případů majora Zemana.
Po roce 1989 skončila Regina Rázlová s uměleckou i pedagogickou kariérou. Ujala se funkce předsedkyně představenstva Skloexportu, za údajné tunelování byla zadržena a rok pobyla ve vazbě. Vyšetřování nebylo ukončeno, Rázlová vysoudila odškodné za průtahy ve vyšetřování a definitivní ukončení přinesla o mnoho let později amnestie prezidenta republiky.Kdo je to Regina Rázlová? Životopis Regina Rázlová, lidé, osobnosti z herectví

Základní informace o osobě Regina Rázlová

Národnost: česká
Datum narození: 16.7.1947
Místo narození: Brná nad Labem

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku kdo je Regina Rázlová? s vašimi kamarády, známými a přáteli na Twitteru, Pinterestu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Pamatujete si definici pojmu Dadaismus? Víte co je Zpronevěra? Znáte termín Fašank? Vzpomněli byste si co označuje výraz Polyp?

Klíčová slova: význam pojmu, heslo, wiki, původ slova, slovo, význam, definice, Regina Rázlová, termín, odborný výraz, pojem, co je to Regina Rázlová?, popis, herectví, přesný výraz, lexikon

Pojem Regina Rázlová je v kategorii Herectví, ilustrační obrázek

Odkazy na jiné weby a vyhledávače

Vyhledat slovo Regina Rázlová ve Wikipedii

Hledat frázi Regina Rázlová ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Regina Rázlová ve Wikimedia Commons

Zkusit najít Regina Rázlová ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Regina Rázlová například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v Lingea slovnících, v Microsoft Bing, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Výběr osobností, pojmů, výrazů, odborných termínů a slov

Stručná biografie, resp. životopis osoby Regina Rázlová

Na této webové stránce jste se dozvěděli: Kdo je to Regina Rázlová? Kdo to byl Regina Rázlová? Kdy se narodil Regina Rázlová? Kde se narodil Regina Rázlová? Regina Rázlová je v kategorii herectví. Text napsán pro Superia.cz. Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Nemáme možnost pravidelné aktualizace článků. Zkuste najít osobnost, osobu, člověka Regina Rázlová řekněme například v projektu Wikipedia.cz, kde naleznete nejspíš podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Regina Rázlová i v jiné kategorii než je herectví.