Kdo je to?
Kdo je to Recenzent? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Recenzent? Lidé, literatura

Recenzent

Co znamená a jaký je význam slova Recenzent?

Recenzent je člověk, který píše recenze, což jsou kritická hodnocení a komentáře k různým uměleckým, (literárním, filmovým, hudebním, divadelním), vědeckým nebo jiným dílům. Recenze slouží k informování čtenářů, diváků, posluchačů nebo jiných zájemců o kvalitě, obsahu a hodnotě díla.
Recenzenti mají za úkol poskytovat objektivní a kvalifikovaný názor na to, co hodnotí. Recenzent by nikdy neměl sklouznout k subjektivnímu hodnocení. Může analyzovat různé aspekty díla, jako je styl, obsah, estetické provedení, technické provedení, interpretace, význam a další faktory související s daným dílem. Recenze mohou být pozitivní, negativní nebo vyvážené, ale jejich cílem je vždy poskytnout čtenářům nebo publiku náhled na to, co mohou od díla očekávat.
Recenze mohou být publikovány v novinách, časopisech, na webových stránkách, blozích nebo na sociálních médiích. Kvalitní recenze pomáhají lidem rozhodnout se, zda si dané dílo přečtou, zda jej zhlédnou nebo si jej poslechnou, ale recenze obecně mohou také ovlivnit vnímání a úspěch daného uměleckého díla nebo například výkonu nějakého umělce.
Synonymem slova recenzent je slovo kritik a synonymem recenze je pak kritika. V dřívějších dobách se používalo spíše označení kritik a kritika, a tak mezi nejvýznamnější kritiky 19. století patřili Josef Jungmann, Josef Kajetán Tyl, Karel Sabina, Vítězslav Hálek, Jan Neruda, z žen pak Eliška Krásnohorská. Zakladatelem moderní české kritiky byl bezesporu F. X. Šalda. Ve 20. století se pak kritika ještě více rozšířila a množství kritiků se rozrostlo, ale pozor na to, že někteří byli poplatni své době a komunistickému režimu (Ladislav Štoll). Slavní byli například Václav Černý, Miroslav Červenka, Zdeněk Kalista, Felix Vodička nebo Jindřich Chalupecký. Abychom jmenovali i zahraniční kritiky, pak z anglického prostředí je to například Susan Bassnettová, z francouzského prostředí Honoré de Balzac a Charles Nodier, z německého prostředí třeba Erich Auerbach (česky vyšla například jeho Mimesis) a z ruského prostředí romantický spisovatel a kritik Vasilij Andrejevič Žukovskij.Kdo je to Recenzent? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Recenzent? Lidé, literatura

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku kdo je to Recenzent? s vašimi přáteli prostřednictvím níže uvedených buttonků na sociálních sítích Facebook, Reddit, Pinterest nebo Twitter.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu      

Znáte definici termínu Hilterapie? Znáte definici termínu Tamaryšek? Vzpomněli byste si co označuje výraz Reinkarnace? Pamatujete si definici pojmu Tragédie?

Klíčová slova: přesný význam, přesný výraz, původ slova, definice, literatura, wiki, přesný výraz, vysvětlení, Recenzent, význam slova, pojem, wikipedie, co znamená, etymologie, lexikon, formulace

Pojem Recenzent je v kategorii Literatura, ilustrační obrázek

Odkazy na vyhledávače, online encyklopedie a slovníky

Vyhledat pojem Recenzent na Google.cz

Hledat výraz Recenzent ve Wikipedii

Hledejte bez špehování slovo Recenzent ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Recenzent ve Wikimedia Commons

Vyhledat slovo Recenzent ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Recenzent například ve videích na Youtube, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v Google obrázcích, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v projektu slovnik.cz.

Náhodné definice slov, pojmů a odborných termínů, osobnosti

Co znamená Recenzent? Definice pojmu, význam a vysvětlení slova

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku Kdo je to Recenzent? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Recenzent? Definice pojmu Recenzent je v sekci Literatura

Text vytvořen pro server Superia.cz. Provozovatel neručí za správnost a úplnost informací na těchto webových stránkách. Data na webu nejsou pravidelně aktualizovaná, texty nemusí vždy reflektovat aktuální stav. Zkuste též hledat informace výraz, definici, slovo, termín dejme tomu například v projektu Wikipedia, kde naleznete podrobnější popis. Nezapomeňte, že jednotlivé výrazy mohou mít víc významů v různém kontextu, v různých oborech. Radíme vám proto hledat slovo Recenzent i v jiné části webu než je kategorie literatura.