Kdo je to?
Kdo je Hakeem Olajuwon? Životopis Hakeem Olajuwon, osobnosti, slavný člověk z kategorie sport

Hakeem Olajuwon

Kdo je Hakeem Olajuwon? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, sport

Hakeem Olajuwon, přezdívaný the Dream, je bývalý americký profesionální basketbalista a dvojnásobný vítěz NBA z let 1994 a 1995. Olajuwon se narodil v hlavním městě Nigérie Lagosu jako třetí z osmi dětí. Do svých 15 let hrál fotbal na pozici brankáře. Na střední škole začal hrát basketbal. V 18 letech měřil už 213 cm.
Roku 1980 emigroval do USA, kde začal hrát basketbal za Cougars na University of Houston. V roce 1984 byl draftován týmem Houston Rockets z NBA. Za Rockets hrál Olajuwon celkem 17 sezón (1984-2001), během kterých vyhrál s týmem 2x NBA (1994, 1995). Na konci vítězné sezóny 1993-1994 byl zvolen nejužitečnějším hráčem NBA, nejlépe bránícím hráčem a také nejlepším hráčem finálové série. Stal se tak prvním a jediným hráčem historie NBA, který získal všechny 3 ocenění ve stejném roce.
Roku 2001 přestoupil do týmu Toronto Raptors. V Torontu strávil jednu sezónu, po které ukončil profesionální kariéru ve věku 39 let.
Za svou profesionální kariéru nahrál Olajuwon celkem 26 946 bodů. Celkem 6x byl vybrán do nejlepšího týmu sezóny (1987-1989, 1993, 1994 a 1997).
V roce 1993 získal Olajuwon americké státní občanství. Díky občanství se mohl stát součástí Dream Teamu III, se kterým získal zlatou medaili na Letních olympijských hrách 1996 v Atlantě. Ve stejném roce jej zvolili mezi 50 nejlepších hráčů v historii NBA. Na svém dresu nosil číslo 34.
Olajuwon byl během studií na univerzitě ve vztahu s Litou Spencer, se kterou má dceru Abisolu. Abisola po vzoru svého otce hrála basketbal v WNBA. Roku 1996 se oženil s Daliou Asafi, se kterou měl následně další 4 děti (Abi, Abdullah, Aisha, Rahman).
Kromě angličtiny umí Olajuwon mluvit francouzsky, arabsky a nigerijskými jazyky Yoruba a Ekiti.
Roku 1996 vyšla jeho autobiografie s názvem Living the Dream.
Po konci hráčské kariéry podnikal v realitách a v roce 2006 založil Big Man Camp, kde učil mladé hráče hrát basketbal zcela zdarma.Kdo je Hakeem Olajuwon? Životopis Hakeem Olajuwon, osobnosti, slavný člověk z kategorie sport

Základní informace o osobě Hakeem Olajuwon

Národnost: nigerijská
Datum narození: 21. 1. 1963
Místo narození: Lagos, Nigérie

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku kdo je Hakeem Olajuwon? s jinými osobami na sociálních sítích Pinterestu, Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    

Víte co je Tablet? Vzpomněli byste si na význam slova Daňová evidence? Rozumíte pojmu RSS? Znáte definici termínu Ramen?

Klíčová slova: osobnosti, lexikon, biografie, život, Hakeem Olajuwon, wiki, popis, sport, národnost, narození, vysvětlení, wikipedie, kdo je Hakeem Olajuwon?, sport, informace, kdy se narodil Hakeem Olajuwon?

Pojem Hakeem Olajuwon je v kategorii Sport, ilustrační obrázek

Zkuste se dozvědět víc informací v následujících odkazech

Hledat termín Hakeem Olajuwon v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Hledat pojem Hakeem Olajuwon ve fulltextu Seznam.cz

Najít termín Hakeem Olajuwon na Google.cz

Hledat výraz Hakeem Olajuwon ve vyhledávači Yandex

Hledejte bez špehování slovo Hakeem Olajuwon ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Hakeem Olajuwon například v Google obrázcích, v projektu slovnik.cz, ve fulltextu Yahoo.com, ve Wikipedii nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Často žádané pojmy, osoby, výrazy, osobnosti, odborné termíny a slova

Životopis, kdo je Hakeem Olajuwon? Stručná biografie

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku Kdo je to Hakeem Olajuwon? Kdy se narodil Hakeem Olajuwon? Kde se narodil Hakeem Olajuwon? Hakeem Olajuwon je v kategorii Sport

Kategorie sport, kanoistka, hakeem Olajuwon, ilustrační obrázek

Text napsán pro Superia.cz. Neručíme za správnost a úplnost informací na Webových stránkách uvedených. Nemáme možnost soustavné aktualizace všech textů. Zkuste najít informace osobnost, osobu, člověka Hakeem Olajuwon kupříkladu ve známé Wikipedii, kde naleznete nejspíš podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Hakeem Olajuwon i v jiné kategorii než je sport.