Kdo je to?
Kdo je Hakeem Olajuwon? Životopis Hakeem Olajuwon, osobnosti, slavný člověk z kategorie sport

Kdo je Hakeem Olajuwon?

Kdo je Hakeem Olajuwon? Životopis, informace, biografie, sport

Hakeem Olajuwon, přezdívaný the Dream, je bývalý americký profesionální basketbalista a dvojnásobný vítěz NBA z let 1994 a 1995. Olajuwon se narodil v hlavním městě Nigérie Lagosu jako třetí z osmi dětí. Do svých 15 let hrál fotbal na pozici brankáře. Na střední škole začal hrát basketbal. V 18 letech měřil už 213 cm.
Roku 1980 emigroval do USA, kde začal hrát basketbal za Cougars na University of Houston. V roce 1984 byl draftován týmem Houston Rockets z NBA. Za Rockets hrál Olajuwon celkem 17 sezón (1984-2001), během kterých vyhrál s týmem 2x NBA (1994, 1995). Na konci vítězné sezóny 1993-1994 byl zvolen nejužitečnějším hráčem NBA, nejlépe bránícím hráčem a také nejlepším hráčem finálové série. Stal se tak prvním a jediným hráčem historie NBA, který získal všechny 3 ocenění ve stejném roce.
Roku 2001 přestoupil do týmu Toronto Raptors. V Torontu strávil jednu sezónu, po které ukončil profesionální kariéru ve věku 39 let.
Za svou profesionální kariéru nahrál Olajuwon celkem 26 946 bodů. Celkem 6x byl vybrán do nejlepšího týmu sezóny (1987-1989, 1993, 1994 a 1997).
V roce 1993 získal Olajuwon americké státní občanství. Díky občanství se mohl stát součástí Dream Teamu III, se kterým získal zlatou medaili na Letních olympijských hrách 1996 v Atlantě. Ve stejném roce jej zvolili mezi 50 nejlepších hráčů v historii NBA. Na svém dresu nosil číslo 34.
Olajuwon byl během studií na univerzitě ve vztahu s Litou Spencer, se kterou má dceru Abisolu. Abisola po vzoru svého otce hrála basketbal v WNBA. Roku 1996 se oženil s Daliou Asafi, se kterou měl následně další 4 děti (Abi, Abdullah, Aisha, Rahman).
Kromě angličtiny umí Olajuwon mluvit francouzsky, arabsky a nigerijskými jazyky Yoruba a Ekiti.
Roku 1996 vyšla jeho autobiografie s názvem Living the Dream.
Po konci hráčské kariéry podnikal v realitách a v roce 2006 založil Big Man Camp, kde učil mladé hráče hrát basketbal zcela zdarma.Kdo je Hakeem Olajuwon? Životopis Hakeem Olajuwon, osobnosti, slavný člověk z kategorie sport

Základní údaje o osobě Hakeem Olajuwon

Národnost: nigerijská
Datum narození: 21. 1. 1963
Místo narození: Lagos, Nigérie

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Hakeem Olajuwon s jinými lidmina Pinterestu, Facebooku, Twitteru, Redditu nebo na zde neuvedených společených sítích.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Víte co je Anarchie? Vzpomněli byste si co označuje výraz COC list? Rozumíte pojmu Modurit? Znáte termín Ageismus?

Klíčová slova: popis, sport, Hakeem Olajuwon, život, lexikon, kde se narodil Hakeem Olajuwon?, životopis, wikipedie, kdy se narodil Hakeem Olajuwon?, kdo je Hakeem Olajuwon?, wiki, místo narození, osobnosti, biografie, datum narození, zajímavosti

Pojem Hakeem Olajuwon je v kategorii Sport, ilustrační obrázek

Hledejte v dalších online informačních zdrojích

Hledat termín Hakeem Olajuwon ve Wikipedii

Hledat slovo Hakeem Olajuwon na Google obrázcích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Hakeem Olajuwon ve Wikimedia Commons

Hledat heslo Hakeem Olajuwon ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít výraz Hakeem Olajuwon ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Hakeem Olajuwon například ve videích na Youtube, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve Wikislovníku, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Často hledaná slova, osobnosti, termíny a odborné pojmy

Biografie, životopis, kdo je to Hakeem Olajuwon?

Právě jste zjistili Kdo je to Hakeem Olajuwon? Kdy se narodil Hakeem Olajuwon? Kde se narodil Hakeem Olajuwon? Hakeem Olajuwon je v kategorii Sport

Tento text byl napsán redaktory Superia.cz. Pečlivě jsme prošli a zkontrolovali všechny naše texty. I přesto je možné, že jsme některou chybu přehlédli. Bohužel, nestíháme pravidelně aktualizovat všechny texty. Zkuste též hledat informace osobnost, osobu, člověka Hakeem Olajuwon řekněme třeba v projektu Wikipedia, kde můžete najít nejspíše podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Hakeem Olajuwon i v jiné kategorii než je sport.