Kdo je to?
Kdo je Cristiano Ronaldo? Životopis Cristiano Ronaldo, osobnosti, slavný člověk z kategorie sport

Cristiano Ronaldo

Kdo je Cristiano Ronaldo? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, sport

Cristiano Ronaldo, celým jménem Cristiano Ronaldo dos Santos Aveiro, je známý portugalský fotbalista, který patří k nejlepším hráčům současnosti a který se v roce 2016 stal mistrem Evropy. V současnosti hraje za klub Real Madrid.
Cristiano se narodil na portugalském ostrově Madeira, a to do docela nuzných poměrů. Otec byl zahradník, matka kuchařka a on sám sdílel jeden pokoj s třemi dalšími sourozenci. Roztomilý chlapeček měl od dětství rád fotbal a v pubertě mu pobyt na hřišti umožnil usměrnit jeho přebytečnou energii. S hrou začínal v amatérském klubu Anhorinha, s ním se ve 12 letech dostal na třídenní soustředění, kde si jej všimli trenéři z portugalského sportovního klubu, a tak začala jeho slibná kariéra. V 16 letech hrál za sportovní klub Sportling. O několik let později o něj projevil zájem např. Arsenal nebo Manchester United. S tím druhým nakonec Ronaldo podepsal smlouvu. Stal se tak prvním portugalským fotbalistou vůbec, který za Manchester hrál. Bohužel kromě úspěchů (gólů a asistencí třeba proti Arsenalu) je také známý svými konflikty, které vyvolává - například zdvižený prostředník na fanoušky. Když kopl na hřišti bývalého spoluhráče, dostal červenou kartu. Někteří spoluhráči, protihráči i fanoušci mu vyčítají to, že se při hře zbytečně předvádí. A přitom fotbal je týmová hra. V Manchesteru zažil mnoho úspěchů, mezi nimi i hattrick proti Newcastlu. V roce 2009 podepsal smlouvu s Realem Madrid, tento přestup stál 94 milionů eur, a z Ronalda se tak stal nejdražší hráč světa. Za Real Madrid hrál 8 víceméně úspěšných sezón, když v roce 2018 přestoupil do italského Juventusu, tentokrát za 100 milionů eur a plat 500 000 liber týdně. V roce 2021 se vrátil do Manchestru United. K jeho největším úspěchům bezesporu patří 3 góly na EURO 2012, kde se zařadil mezi 6 nejlepších střelců, na Mistrovství světa 2018 byl zařazen do Týmu snů, na EURO 2020 byl oceněn Zlatou kopačkou na nejvíce gólů (5), zajímavé je, že tehdy nastřílel 5 gólů i Patrik Schick, jehož ale Ronaldo předběhl díky jedné asistenci. Na Mistrovství světa 2022 bylo sice Portugalsko vyřazeno, ale Ronaldo si připsal další rekord: 196 utkání v reprezentačním dresu.
Cristiano Ronaldo získal za své dosavadní působení řadu ocenění jako Zlatý míč, cenu za nejhezčí gól roku, a také je spoludržitelem rekordu v počtu nastřílených branek při Mistrovství Evropy.Kdo je Cristiano Ronaldo? Životopis Cristiano Ronaldo, osobnosti, slavný člověk z kategorie sport

Základní informace o osobě Cristiano Ronaldo

Národnost: portugalská
Datum narození: 5. února 1985
Místo narození: Funchal

Líbí se stručný životopis s osobou Cristiano Ronaldo? Pak se podělte s vašimi známými a kamarády na internetových sociálních sítích typu Pinterest, Reddit, Twitter (síť X) či Facebooku.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu      

Víte co je Aplikace? Vzpomenete si na definici slova Anxieta? Rozumíte pojmu Stripovač? Vzpomněli byste si na význam slova Mobbing?

Klíčová slova: národnost, sport, vysvětlení, zajímavosti, život, kdy se narodil Cristiano Ronaldo?, kdo je Cristiano Ronaldo?, Cristiano Ronaldo, Cristiano Ronaldo, informace, osobnost, kde se narodil Cristiano Ronaldo?, wiki, datum narození, popis, místo narození

Pojem Cristiano Ronaldo je v kategorii Sport, ilustrační obrázek

Další zdroje informací o slovu Cristiano Ronaldo

Zkusit najít pojem Cristiano Ronaldo ve Wikipedii

Vyhledat pojem Cristiano Ronaldo na Google.cz

Vyhledat slovo Cristiano Ronaldo ve Wikislovníku

Zkusit najít Cristiano Ronaldo ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Cristiano Ronaldo ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Cristiano Ronaldo například ve fulltextu Google.cz, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve ruském vyhledávači Yandex, ve Wikislovníku nebo v projektu slovnik.cz.

Víte co znamenají tato slova, hesla, osobnosti, odborné termíny a pojmy?

Stručná biografie, resp. životopis osoby Cristiano Ronaldo

Nyní již víte Kdo je to Cristiano Ronaldo? Kdy se narodil Cristiano Ronaldo? Kde se narodil Cristiano Ronaldo? Cristiano Ronaldo se nachází v sekci Sport

Sepsáno redaktory Superia.cz. Neručíme za eventuální chyby v textech. Nemáme možnost pravidelné aktualizace článků. Zkuste hledat informace osobnost, osobu, člověka Cristiano Ronaldo např. v internetové encyklopedii Wikipedia, kde naleznete komplexní text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Cristiano Ronaldo i v jiné kategorii než je sport.