Kdo je to?
Kdo byla Frida Kahlo? Životopis Frida Kahlo, osobnosti, slavná žena z kategorie umělci

Kdo byla Frida Kahlo?

Kdo byla Frida Kahlo? Životopis, informace, biografie, umělci

Magdalena Carmen Frida Kahlo y Calderón, známá pod uměleckým jménem Frida Kahlo, byla významná mexická malířka. Kahlo se narodila v Mexico City v části zvané Coyoacán do rodiny maďarského emigranta židovského původu a Mexičanky indiánského původu. V mládí bojovala s dětskou obrnou a musela v patnácti letech nastoupit na léčení. Po třech letech léčby zažila autonehodu v autobuse a musela ležet více než půl roku na lůžku se zlomenou páteří, žebry, klíční kostí, pánví a ramenem. Po zbytek života trávila Kahlo ve velmi častých bolestech.
V době léčby se Kahlo rozhodla, že bude malovat a začala tvořit první olejomalby. Nejčastěji tvořila autoportréty, které reflektovaly její samotu. Nad postelí měla zrcadlo, aby se na sebe mohla dívat. Později se zamilovala do mexického malíře Diega Rivery, který byl o dvacet let starší než Frida. Když ji bylo 22 let, tak se spolu s Riverou vzali (1929). Během společného života žili v bouřlivém vztahu plném nevěr, jednoho rozvodu a následného druhého sňatku. Nemohli spolu nikdy mít děti kvůli jejímu zraněním z autobusové nehody.
Kahlo ve svých malbách nejčastěji používala prvky realismu, symbolismu a surrealismu. Do svých obrazů komponovala mexickou kulturu, aztéckou kulturu, křesťanství, smutek a později i marxistickou tématiku (Kahlo byla stoupenkyní komunismu).
Během svého života Frida Kahlo namalovala celkem 143 maleb, z toho 55 byly její autoportréty. První výstavu obrazů měla roku 1938 v New Yorku. Kvůli špatnému zdravotnímu stavu musela být za svůj život více než třicetkrát operována a na sklonku života byla závislá na alkoholu a morfiu. V roce 1953 ji museli amputovat nohu. Poté dokonce přemýšlel o sebevraždě. Nakonec Frida Kahlo zemřela ve věku 47 let v roce 1954.
Urna i s jejími pozůstatky jsou v jejím bývalém Modrém domě, kde žila s manželem Diegem Riverou. Dům věnoval Rivera mexické vládě, která z něj udělala Muzeum Fridy Kahlo.Kdo byla Frida Kahlo? Životopis Frida Kahlo, osobnosti, slavná žena z kategorie umělci

Hlavní informace o osobě Frida Kahlo

Národnost: mexická
Datum narození: 6. 7. 1907
Místo narození: Coyoacán, Mexico City, Mexiko
Datum úmrtí: 13. 7. 1954

Popis osobnosti Frida Kahlo můžete sdílet s dalšími osobami na Pinterestu, Redditu, Twitteru anebo na Facebooku.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru    

Vzpomněli byste si na význam slova Gumolano? Znáte termín Nikotin? Víte co je Autorizační kód? Víte, co je to Embosovaná platební karta?

Klíčová slova: osobnosti, biografie, wiki, národnost, život, nežijící, kdo to je, wikipedie, lexikon, Frida Kahlo, životopis, popis, Frida Kahlo, datum úmrtí, kdy se narodila Frida Kahlo?, Kdy zemřela Frida Kahlo

Pojem Frida Kahlo je v kategorii Umělci, ilustrační obrázek

Další zdroje informací o slovu Frida Kahlo

Hledat frázi Frida Kahlo na Google.cz

Najít výraz Frida Kahlo ve fulltextu vyhledávače Info.com

Hledat videa s názvem Frida Kahlo na Youtube

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Frida Kahlo ve Wikimedia Commons

Vyhledat heslo Frida Kahlo ve Wikipedii

Dál můžete zkusit hledat slovo Frida Kahlo například ve Wikislovníku, v Google překladači, v Google obrázcích, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v projektu slovnik.cz.

Další osobnosti, lidé, pojmy, významy slov, hesla, výrazy

Stručná biografie, resp. životopis osoby Frida Kahlo

Teď už znáte odpověď na otázku Kdo byla Frida Kahlo? Kdy se narodila Frida Kahlo? Kde se narodila Frida Kahlo? Kdy zemřela Frida Kahlo? Frida Kahlo je v kategorii Umělci

Text vytvořen pro server Superia.cz. Neručíme za správnost a úplnost informací na Webových stránkách uvedených. Nemáme možnost pravidelné aktualizace článků. Čerstvé informace hledejte osobnost, osobu, člověka Frida Kahlo řekněme například ve Wikipedii, kde můžete najít o mnoho podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Frida Kahlo i v jiné kategorii než je umělci.