Kdo je to?
Kdo byla Frida Kahlo? Životopis Frida Kahlo, osobnosti, slavná žena z kategorie umělci

Frida Kahlo

Kdo byla Frida Kahlo? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, umělci

Magdalena Carmen Frida Kahlo y Calderón, známá pod uměleckým jménem Frida Kahlo, byla významná mexická malířka. Kahlo se narodila v Mexico City v části zvané Coyoacán do rodiny maďarského emigranta židovského původu a Mexičanky indiánského původu. V mládí bojovala s dětskou obrnou a musela v patnácti letech nastoupit na léčení. Po třech letech léčby zažila autonehodu v autobuse a musela ležet více než půl roku na lůžku se zlomenou páteří, žebry, klíční kostí, pánví a ramenem. Po zbytek života trávila Kahlo ve velmi častých bolestech.
V době léčby se Kahlo rozhodla, že bude malovat a začala tvořit první olejomalby. Nejčastěji tvořila autoportréty, které reflektovaly její samotu. Nad postelí měla zrcadlo, aby se na sebe mohla dívat. Později se zamilovala do mexického malíře Diega Rivery, který byl o dvacet let starší než Frida. Když ji bylo 22 let, tak se spolu s Riverou vzali (1929). Během společného života žili v bouřlivém vztahu plném nevěr, jednoho rozvodu a následného druhého sňatku. Nemohli spolu nikdy mít děti kvůli jejímu zraněním z autobusové nehody.
Kahlo ve svých malbách nejčastěji používala prvky realismu, symbolismu a surrealismu. Do svých obrazů komponovala mexickou kulturu, aztéckou kulturu, křesťanství, smutek a později i marxistickou tématiku (Kahlo byla stoupenkyní komunismu).
Během svého života Frida Kahlo namalovala celkem 143 maleb, z toho 55 byly její autoportréty. První výstavu obrazů měla roku 1938 v New Yorku. Kvůli špatnému zdravotnímu stavu musela být za svůj život více než třicetkrát operována a na sklonku života byla závislá na alkoholu a morfiu. V roce 1953 ji museli amputovat nohu. Poté dokonce přemýšlel o sebevraždě. Nakonec Frida Kahlo zemřela ve věku 47 let v roce 1954.
Urna i s jejími pozůstatky jsou v jejím bývalém Modrém domě, kde žila s manželem Diegem Riverou. Dům věnoval Rivera mexické vládě, která z něj udělala Muzeum Fridy Kahlo.Kdo byla Frida Kahlo? Životopis Frida Kahlo, osobnosti, slavná žena z kategorie umělci

Hlavní informace o osobě Frida Kahlo

Národnost: mexická
Datum narození: 6. 7. 1907
Místo narození: Coyoacán, Mexico City, Mexiko
Datum úmrtí: 13. 7. 1954

Popis osobnosti Frida Kahlo můžete sdílet s vašimi kamarády na veřejných sociálních sítích (Facebook, Pinterest, Reddit či Twitter).

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu      

Vzpomněli byste si na význam slova IronKey? Pamatujete si definici pojmu Rhodium? Víte co je Taekwondo? Vzpomněli byste si co znamená slovo Kanyla?

Klíčová slova: vysvětlení, Kdy zemřela Frida Kahlo, osobnosti, informace, popis, kdo je Frida Kahlo?, zajímavosti, wiki, umělci, lexikon, Frida Kahlo, biografie, nežijící, wikipedie, kde se narodila Frida Kahlo?, národnost

Pojem Frida Kahlo je v kategorii Umělci, ilustrační obrázek

Internetové odkazy na vyhledávače

Hledat videa s názvem Frida Kahlo na Youtube

Zkusit najít frázi Frida Kahlo na Google.cz

Zkusit najít pojem Frida Kahlo ve Wikislovníku

Hledat slovo Frida Kahlo ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat pojem Frida Kahlo ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Frida Kahlo například ve fulltextu Yahoo.com, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve videích na Youtube, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Náhodná hesla, významy slov, odborné termíny, výrazy, pojmy, osobnosti

Životopis, kdo je Frida Kahlo? Stručná biografie

Teď už víte Kdo byla Frida Kahlo? Kdy se narodila Frida Kahlo? Kde se narodila Frida Kahlo? Kdy zemřela Frida Kahlo? Frida Kahlo je v sekci Umělci

Kategorie umělci, modní návrhář, frida Kahlo, ilustrační obrázek

Text vytvořen redaktory Superia.cz. Přes veškerou snahu mohou texty obsahovat faktické i pravopisné chyby za což se předem omlouváme. Údaje zde uvedené mohou být již neaktuální či zastaralé. Aktualizace článků není pravidelná. Pokuste se vyhledat informace osobnost, osobu, člověka Frida Kahlo dejme tomu ve Wikipedii, kde můžete najít nejspíše delší a podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Frida Kahlo i v jiné kategorii než je umělci.