Kdo je to?
Kdo byla Frida Kahlo? Životopis Frida Kahlo, osobnosti, slavná žena z kategorie umělci

Kdo byla Frida Kahlo?

Kdo byla Frida Kahlo? Životopis, informace, biografie, umělci

Magdalena Carmen Frida Kahlo y Calderón, známá pod uměleckým jménem Frida Kahlo, byla významná mexická malířka. Kahlo se narodila v Mexico City v části zvané Coyoacán do rodiny maďarského emigranta židovského původu a Mexičanky indiánského původu. V mládí bojovala s dětskou obrnou a musela v patnácti letech nastoupit na léčení. Po třech letech léčby zažila autonehodu v autobuse a musela ležet více než půl roku na lůžku se zlomenou páteří, žebry, klíční kostí, pánví a ramenem. Po zbytek života trávila Kahlo ve velmi častých bolestech.
V době léčby se Kahlo rozhodla, že bude malovat a začala tvořit první olejomalby. Nejčastěji tvořila autoportréty, které reflektovaly její samotu. Nad postelí měla zrcadlo, aby se na sebe mohla dívat. Později se zamilovala do mexického malíře Diega Rivery, který byl o dvacet let starší než Frida. Když ji bylo 22 let, tak se spolu s Riverou vzali (1929). Během společného života žili v bouřlivém vztahu plném nevěr, jednoho rozvodu a následného druhého sňatku. Nemohli spolu nikdy mít děti kvůli jejímu zraněním z autobusové nehody.
Kahlo ve svých malbách nejčastěji používala prvky realismu, symbolismu a surrealismu. Do svých obrazů komponovala mexickou kulturu, aztéckou kulturu, křesťanství, smutek a později i marxistickou tématiku (Kahlo byla stoupenkyní komunismu).
Během svého života Frida Kahlo namalovala celkem 143 maleb, z toho 55 byly její autoportréty. První výstavu obrazů měla roku 1938 v New Yorku. Kvůli špatnému zdravotnímu stavu musela být za svůj život více než třicetkrát operována a na sklonku života byla závislá na alkoholu a morfiu. V roce 1953 ji museli amputovat nohu. Poté dokonce přemýšlel o sebevraždě. Nakonec Frida Kahlo zemřela ve věku 47 let v roce 1954.
Urna i s jejími pozůstatky jsou v jejím bývalém Modrém domě, kde žila s manželem Diegem Riverou. Dům věnoval Rivera mexické vládě, která z něj udělala Muzeum Fridy Kahlo.Kdo byla Frida Kahlo? Životopis Frida Kahlo, osobnosti, slavná žena z kategorie umělci

Základní informace o osobě Frida Kahlo

Národnost: mexická
Datum narození: 6. 7. 1907
Místo narození: Coyoacán, Mexico City, Mexiko
Datum úmrtí: 13. 7. 1954

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku kdo je Frida Kahlo? s partnery, kolegy a kamarády na Pinterestu, Redditu, Twitteru či Facebooku.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    

Vzpomněli byste si na význam slova Gumolano? Vzpomněli byste si co označuje výraz Tatarák? Víte co je Vaječný likér? Znáte termín Tortilla?

Klíčová slova: vysvětlení, popis, Kdy zemřela Frida Kahlo, kde se narodila Frida Kahlo?, národnost, místo narození, kdy se narodila Frida Kahlo?, životopis, informace, wiki, lexikon, kdo je Frida Kahlo?, zajímavosti, kdo to je, wikipedie, národnost

Pojem Frida Kahlo je v kategorii Umělci, ilustrační obrázek

Odkazy na jiné weby a vyhledávače

Vyhledat pojem Frida Kahlo ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat slovo Frida Kahlo ve Wikislovníku

Hledat slovo Frida Kahlo ve vyhledávači Yahoo

Najít slovo Frida Kahlo na Google obrázcích

Hledat videa s názvem Frida Kahlo na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Frida Kahlo například ve fulltextu Google.cz, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve ruském vyhledávači Yandex, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v projektu slovnik.cz.

Náhodné definice slov, pojmů a odborných termínů, osobnosti

Biografie, životopis, kdo je to Frida Kahlo?

Na stránce jste se mohli dozvědět: Kdo byla Frida Kahlo? Kdy se narodila Frida Kahlo? Kde se narodila Frida Kahlo? Kdy zemřela Frida Kahlo? Frida Kahlo patří do kategorie Umělci

Text vytvořen redaktory Superia.cz. Neručíme za správnost a aktuálnost uvedených informací. Nemáme prostředky na pravidelnou aktualizace textů. Pro aktuální informace zkuste hledat osobnost, osobu, člověka Frida Kahlo dejme tomu například ve známé Wikipedii, kde naleznete rozsáhlejší text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Frida Kahlo i v jiné kategorii než je umělci.