Kdo je to?
Kdo je Phil Esposito? Životopis Phil Esposito, osobnosti, slavný člověk z kategorie sport

Phil Esposito

Kdo je Phil Esposito? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, sport

Phil Anthony Esposito je bývalý kanadský profesionální hokejový útočník, který odehrál v zámořské NHL (National Hockey League) celkem 18 sezón, stal se členem Hokejové síně slávy a je jedním z nejlepších hráčů historie NHL. Esposito se narodil v kanadském městě Sault Ste. Marie ve státě Ontario. Jeho bratr Tony byl brankář, který je stejně jako Phil členem Hokejové síně slávy.
První profesionální smlouvu podepsal s týmem Chicago Blackhawks roku 1960 a následně byl poslán do juniorského mužstva Sarnia Legionnaires. V dresu Legionnaires dokázal během 32 zápasů vsítit 47 gólů a 61 asistencí (108 bodů). V následující sezóně pokračoval v týmu St. Catharines Teepees (Ontario Hockey Association). Další dvě sezóny si odkroutil na farmě Chicaga St. Louis Braves, kde za dvě sezóny nasbíral 170 kanadských bodů. Od roku 1964 začal pravidelně hrát za Blackhawks. V týmu strávil čtyři sezóny a následně se stěhoval do týmu Boston Bruins (1967). Za Boston odehrál Esposito celkem osm sezón v letech 1967-1975. Roku 1969 jako první hráč v historii získal 100 kanadských bodů v jedné sezóně (1968/1969) a získal Hart Trophy pro nejužitečnějšího hráče ligy. Celkem pětkrát získal cenu Art Ross Trohpy pro hráče s největším počtem bodů (1969, 1971-1974). V sezóně 1970/1971 nasbíral 152 bodů za 76 gólů a 76 asistencí a vytvořil tak gólový rekord, který překonal roku 1982 Wayne Gretzky. Ve stejné sezóně vytvořil rekord v počtu střel (550), který nebyl nikdy překonán. Během osmi let v klubu slavil dvakrát zisk Stanley Cupu, a to v roce 1970 a 1972.
Roku 1972 získal Lou Marsh Trophy pro nejlepšího kanadského sportovce a rovněž obdržel ocenění Order of Canada. V průběhu sezóny 1975/1976 přestoupil do New York Rangers, kde odehrál celkem šest sezón. Kariéru ukončil v roce 1981 a následně začal pracovat jako generální manažer a trenér týmu New York Rangers. U týmu strávil tři roky.
Poté založil hokejový klub Tampa Bay Lightning na Floridě. V letech 1992-1998 působil jako manažer klubu.
Roku 1984 se stal Phil Esposito členem Hokejové síně slávy. O tři roky později vyřadil tým Boston Bruins dres s číslem 7. Celkem desetkrát se zúčastnil Utkání hvězd NHL.
Když ukončil kariéru, byl druhým nejlepším střelcem historie, druhým v bodování a třetím nejlepším nahrávačem historie.Kdo je Phil Esposito? Životopis Phil Esposito, osobnosti, slavný člověk z kategorie sport

Hlavní informace o osobě Phil Esposito

Národnost: kanadská
Datum narození: 20. 2. 1942
Místo narození: Sault Ste. Marie, Ontario, Kanada

Popis osobnosti Phil Esposito můžete sdílet s kolegy, přáteli a partnery na Redditu, Twitteru nebo Facebooku.

 Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Znáte pojem Pecorino? Pamatujete si definici pojmu Ageismus? Pamatujete si definici pojmu Husokachna? Vzpomněli byste si co znamená slovo Fréza?

Klíčová slova: kde se narodil Phil Esposito?, osobnosti, biografie, život, sport, životopis, sport, Phil Esposito, popis, lexikon, místo narození, wikipedie, datum narození, zajímavosti, Phil Esposito, národnost

Pojem Phil Esposito je v kategorii Sport, ilustrační obrázek

Odkazy na jiné weby a vyhledávače

Hledat pojem Phil Esposito ve Wikislovníku

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Phil Esposito ve Wikimedia Commons

Vyhledat heslo Phil Esposito v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Najít pojem Phil Esposito ve vyhledávači Yandex

Vyhledat termín Phil Esposito ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Phil Esposito například ve fulltextu Google.cz, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve vyhledávači Seznam.cz, ve Wikipedii nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Náhodných výběr osobností, odborných termínů, pojmů a hesel

Biografie, životopis, kdo je to Phil Esposito?

Na stránce jste se mohli dozvědět: Kdo je to Phil Esposito? Kdy se narodil Phil Esposito? Kde se narodil Phil Esposito? Phil Esposito je v sekci Sport

Kategorie sport, házenkářka, phil Esposito, ilustrační obrázek

Text vytvořen redaktory Superia.cz. Přes veškerou snahu mohou texty obsahovat faktické i pravopisné chyby za což se předem omlouváme. Informace uvedené zde mohou být zastaralé či neaktuální. Texty neaktualizujeme pravidelně. Pokuste se též vyhledat informace osobnost, osobu, člověka Phil Esposito dejme tomu například na webovkách projektu Wikipedia, kde můžete najít nejspíše delší a podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Phil Esposito i v jiné kategorii než je sport.